Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3514)
Foto
(17562)
Firmy
(110)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(481750)

Mapa portalu: Centrum > Samorząd > Skład Rady Miasta

O samorządzie

 • Statut Miasta Krosna

 • Władze 2014-2018

 • Prezydent Krosna i jego zastępcy
 • Skład Rady Miasta
 • Układ polityczny Rady Miasta

 • Władze 2010-2014

 • Prezydent Krosna i jego zastępca
 • Skład Rady Miasta
 • Układ polityczny Rady Miasta

 • Władze 2006-2010

 • Prezydent Krosna i jego zastępca
 • Skład Rady Miasta
 • Układ polityczny Rady Miasta

 • Władze 2002-2006

 • Prezydent Krosna i jego zastępcy
 • Skład Rady Miasta
 • Układ polityczny RM

 • Władze 1998-2002

 • Skład Zarządu Miasta
 • Skład Rady Miasta
 • Skład Rady Miasta

  Radni Klubu Samorządowego

  Stanisław Buczyński

  Stanisław Buczyński

  64 lata, żonaty. Działacz i społecznik. Przez trzy kadencje pełnił funkcję Prezesa Zarządu OSP Turaszówka oraz Prezesa Zarządu Miejskiego Związku OSP RP w Krośnie. Działa w Radzie Duszpasterskiej i Zarządzie Rady Osiedla Turaszówka. Za jego kadencji OSP w Turaszówce stała się nowoczesną i dobrze wyposażoną jednostką. Odznaczony Złotym Znakiem Związku OSP oraz złotym medalem za "Zasługi dla Pożarnictwa".

  Stanisław Czaja

  Stanisław Czaja

  61 lat, magister prawa, żonaty. Przewodniczący Zarządu Osiedla im. Stefana Grota Roweckiego. Radny Miasta Krosna trzech minionych kadencji w latach 2002-2014. Działacz społeczny, aktywnie pracujący na rzecz wspólnoty lokalnej. Organizator i uczestnik stowarzyszeń i ruchów społecznych. Członek Akcji Katolickiej.

  Anna Dubiel

  Anna Dubiel

  64 lata, mężatka. Emerytowany pracownik ZSP Nr 4 "Naftówka". Radna trzech minionych kadencji (2002-2014). Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki, członek Komisji Budżetowo Finansowej. Brała czynny udział w pracach nad Strategią Rozwoju Miasta Krosna na lata 2014-2022. W latach 2001-2011 przewodnicząca Zarządu Osiedla im. Ks. Markiewicza. Znana z aktywnego wspierania działań na rzecz budowy skate parku, współorganizowania Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krośnie oraz ścisłej współpracy z Młodzieżową Radą Miasta. Znana z uczestnictwa w niemal każdym wydarzeniu kulturalnym i sportowym miasta.

  Zdzisław Dudycz - Wiceprzewodniczący Rady Miasta

  Zdzisław Dudycz

  60 lat, żonaty. Hutnik - rencista. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krosna również w poprzedniej kadencji, członek Komisji Budżetowo-Finansowej. Były długoletni przewodniczący Rady Dzielnicy Polanka. Członek OSP Polanka. Prezes Kółka Rolniczego w Polance. Działacz społeczny i samorządowy.

  Piotr Grudysz

  Piotr Grudysz

  38 lat, żonaty. Radny Miasta Krosna od 2010 roku. Przewodniczący Komisji Edukacji, członek Komisji Kultury, Sportu i Turystyki. Członek zarządu głównego Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej. Rehabilitant w sanatorium uzdrowiskowym w Iwoniczu-Zdroju. Prowadzi rodzinną galerię fotografii. Uczestnik i laureat wielu plenerów, wystaw i konkursów fotografii.

  Robert Hanusek

  Robert Hanusek

  43 lata, żonaty. Magister inżynier Akademii Rolniczej w Krakowie. Zawodowo związany z budownictwem i samorządem. W latach 2002-2006 Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego - odpowiadał za realizacje krośnieńskich inwestycji, dróg oraz za sprawy związane z gospodarką komunalną, transportem i ochroną środowiska w mieście. Od 2007 r. prowadzi firmę projektowo-inżynieryjną obsługującą inwestycje budowlane. W Radzie Miasta zasiada po raz drugi, jest członkiem Komisji Gospodarki Komunalnej, Samorządu i Ochrony Środowiska oraz Komisji Urbanistyki, Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami.

  Zbigniew Kubit - Przewodniczący Rady Miasta

  Zbigniew Kubit

  64 lata, żonaty. Absolwent prawa UMCS w Lublinie oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Długoletni pracownik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Przez cztery kadencje pełniący funkcje Wiceprezesa i Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchodole. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krosna dwóch minionych kadencji.

  Jerzy Lorenc

  Jerzy Lorenc

  61 lat, wykształcenie średnie techniczne, obecnie na świadczeniu przedemerytalnym po przepracowaniu 45 lat w przemyśle naftowym. Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Krościenko Niżne IV kadencji.

  Maria Moskal

  Maria Moskal

  65 lat, mężatka, wykształcenie wyższe inżynieryjne. Wieloletnia Przewodnicząca Zarządu i członek Rady Dzielnicy Białobrzegi. Radna Miasta Krosna w kadencji 2006-2010. Członek parafialnego zespołu Caritas oraz Domowego Kościoła Ruchu "Światło-Życie".

  Marcin Niepokój

  Marcin Niepokój

  35 lat, żonaty, wykształcenie wyższe ekonomiczne. W Radzie Miasta zasiada drugą kadencję, obecnie jest przewodniczącym Komisji Budżetowo-Finansowej oraz członkiem Komisji Kultury, Sportu i Turystyki. Radny Dzielnicy Zawodzie od 2003 i członek jej zarządu od 2007 roku. Aktywny działacz Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno oraz Ruchu "Światło-Życie". Współzałożyciel nieformalnej Grupy "KLAN Zawodzie" zaangażowanej w życie kulturalno-rozrywkowe i sportowe zarówno dzielnicy Zawodzie jak i miasta Krosna.

  Grzegorz Rachwał

  Grzegorz Rachwał

  43 lata, żonaty. Absolwent Technikum Mechanicznego w Krośnie oraz Wydziału Inżynierii Środowiska na Politechnice Krakowskiej. Zaraz po zakończeniu studiów rozpoczął pracę w Przedsiębiorstwie Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie, gdzie zaczynał od stanowiska majstra, poprzez samodzielną funkcję kierownika budowy, a obecnie jest dyrektorem ds. realizacji inwestycji. Od trzech kadencji sprawuje społecznie funkcję radnego Rady Dzielnicy Suchodół, obecnie Przewodniczący Rady.

  Witold Skiba

  Witold Skiba

  48 lat, żonaty. Absolwent AWF w Krakowie na kierunku rehabilitacja ruchowa. Od 1994 r. prowadzi działalność gospodarczą w zakresie ochrony zdrowia. Założyciel i współwłaściciel NZOZ Zakład Leczenia Chorób Narządu Ruchu i Centrum Zdrowia EUROMED Sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie. Jego najnowsze przedsięwzięcia biznesowe to m.in. Klub Eurogym.


  Klub Prawo i Sprawiedliwość

  Sławomir Bęben

  Sławomir Bęben

  42 lata, żonaty. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Przewodniczący Rady Dzielnicy Polanka; współinicjator projektów związanych z rozwojem tej dzielnicy. W Radzie Miasta zasiada po raz pierwszy - startował z listy Krośnieńskiego Forum Samorządowego.

  Janusz Hejnar

  Janusz Hejnar

  39 lat, przedsiębiorca, właściciel piekarni, rodowity krośnianin. W Radzie Miasta zasiada po raz drugi. Bezpartyjny. Członek Komisji Budżetowo-Finansowej oraz Komisji Urbanistyki, Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami. Przez ostatnie kilka lat uczestniczył w procesie sądowym, w którym figurował jako oskarżony przez Urząd Miasta o rzekomo niezgodne z prawem prowadzenie budowy. W grudniu 2014 r. (po apelacji) zapadł wyrok uniewinniający radnego.

  Bogdan Józefowicz

  Bogdan Józefowicz

  38 lat, nauczyciel oraz pracownik prywatnej firmy. Były Prezes Osiedlowego Zespołu Sportowego "Guzikówka", wieloletni członek PiS, w Radzie Miasta zasiada czwartą kadencję. Szef Komisji Rewizyjnej oraz członek Komisji Budżetowo-Finansowej.

  Paweł Krzanowski

  Paweł Krzanowski

  43 lata, żonaty, inżynier ochrony środowiska. Właściciel biura projektowego i współwłaściciel Galerii Zawodzie. W Radzie Miasta zasiada po raz drugi. Kandydował również na urząd prezydenta Krosna z ramienia PiS.

  Znany z poszukiwania i zbierania dowodów na rzekomo niegospodarne i nierzetelne zarządzanie miastem. W wyniku publikacji w internecie jednej z takich "spraw" został oskarżony o pomówienia i stanął przed sądem w trybie wyborczym, sprawę przegrał. W ramach zadośćuczynienia opublikował oficjalne przeprosiny pomówionego Bronisława Barana oraz wpłacił 2 tys. zł na rzecz krośnieńskiego hospicjum.

  Kazimierz Mazur - Wiceprzewodniczący Rady Miasta

  Kazimierz Mazur

  57 lat, żonaty, magister fizyki. Były dyrektor I LO im. M. Kopernika w Krośnie, obecnie nauczyciel w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie, prezes Akcji Katolickiej. Radny Miasta Krosna w kadencji 1998-2002 oraz 2010-2014. Obecnie pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miasta oraz członka Komisji Edukacji oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

  Adam Przybysz

  Adam Przybysz

  44 lata, żonaty, doktor nauk o kulturze fizycznej, były lekkoatleta, sportowiec roku 2001. Obecnie trener i nauczyciel akademicki PWSZ Krosno, od 2007 r. członek Zarządu Osiedla Tysiąclecia. W Radzie Miasta zasiada po raz pierwszy.

  Bogumiła Romanowska

  Bogumiła Romanowska

  56 lat, mężatka, pracuje w NZOZ "Koladent", aktywnie działa w ruchach katolickich, radna Miasta Krosna od trzech kadencji. Przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz członek Komisji Mieszkaniowej.


  Platforma Obywatelska

  Tomasz Biały

  Tomasz Biały

  25 lat, żonaty. Pracownik KHS Krosno S.A., od 2012 r. radny dzielnicy Polanka, a także prezes klubu sportowego Colbico Polanka. W Radzie Miasta zasiada po raz pierwszy.

  Daria Balon

  Daria Balon

  33 lata, mężatka, absolwentka kierunku rekreacja (AWF w Krakowie) oraz menadżeryzm (WSPiA w Przemyślu). Pracuje w Przedsiębiorstwie Mieszkaniowym TBS Krosno S.A. W Radzie Miasta zasiada po raz trzeci. Pełni funkcję przewodniczącej Komisji Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych oraz członka w komisjach: Kultury, Sportu i Turystyki oraz Urbanistyki, Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami.

  Stan danych na listopad 2014 r.  Wydrukuj Drukuj
  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej