Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3537)
Foto
(17569)
Firmy
(110)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(481472)

Mapa portalu: Centrum > Samorząd > Skład Rady Miasta

O samorządzie

 • Statut Miasta Krosna

 • Władze 2014-2018

 • Prezydent Krosna i jego zastępcy
 • Skład Rady Miasta
 • Układ polityczny Rady Miasta

 • Władze 2010-2014

 • Prezydent Krosna i jego zastępca
 • Skład Rady Miasta
 • Układ polityczny Rady Miasta

 • Władze 2006-2010

 • Prezydent Krosna i jego zastępca
 • Skład Rady Miasta
 • Układ polityczny Rady Miasta

 • Władze 2002-2006

 • Prezydent Krosna i jego zastępcy
 • Skład Rady Miasta
 • Układ polityczny RM

 • Władze 1998-2002

 • Skład Zarządu Miasta
 • Skład Rady Miasta
 • Skład Rady Miasta

  Radni Klubu Samorządowego

  Tadeusz Alibożek (76 lat)

  Tadeusz Alibożek

  Wdowiec. Długoletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Iwoniczu, Nr 8 i 14 w Krośnie. Prezydent Miasta Krosna w latach 1978-1981. Były przewodniczący Rady Dzielnicy Zawodzie. Radny Miasta Krosna ostatnich trzech kadencji, piastując funkcje przewodniczącego Komisji Budżetowo - Finansowej i członka Komisji Rodziny i Edukacji. Działacz Związku Nauczycielstwa Polskiego.

  Anna Bazan (62 lata)

  Anna Bazan

  Emerytowany nauczyciel. Od roku 1986-2006 dyrektor ZSP Nr 2 w Krośnie, tzw. "Bursy". Od ponad 30 lat członek Zarządu Osiedla "Grota-Roweckiego", obecnie zastępca przewodniczącego Zarządu. Radna Miasta Krosna 2006-2010, członek Komisji Kultury, Sportu i Turystyki, Komisji Rodziny i Edukacji oraz Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej.

  Stanisław Czaja (57 lat)

  Stanisław Czaja

  Przewodniczący Zarządu Osiedla im. Stefana Grota-Roweckiego w Krośnie, Radny Miasta Krosna w kadencji 2002-2006 i 2006-2010. Był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Krosna i Komisji Geodezyjnej Rady Miasta Krosna, a także przewodniczącym Komisji Mieszkaniowej przy prezydencie. Członek Akcji Katolickiej.

  Anna Dubiel (60 lat)

  Anna Dubiel

  Emerytowany pracownik ZSP Nr 4 "Naftówki". Radna minionych dwóch kadencji, przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki. Przewodnicząca Zarządu Osiedla Ks. Markiewicza. Organizatorka Finałów Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. Znana z uczestnictwa w niemal każdym wydarzeniu kulturalnym i sportowym miasta.

  Zdzisław Dudycz (56 lat)

  Zdzisław Dudycz

  Hutnik, rencista. Przewodniczący Rady Dzielnicy Polanka, prezes Kółka Rolniczego w Polance, wiceprezes Zarządu OSP Polanka. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krosna poprzedniej kadencji.

  Piotr Grudysz (34 lata)

  Piotr Grudysz

  Żonaty, ma córeczkę. Studia na Wydziale Pedagogicznym na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie o specjalności rehabilitacja, podyplomowe studia menadżerskie na Uniwersytecie Rzeszowskim na Wydziale Prawa. Rehabilitant w sanatorium uzdrowiskowym w Iwoniczu Zdroju. Prowadzi rodzinną galerię fotografii. Uczestnik i laureat wielu plenerów, wystaw i konkursów fotografii, otrzymał m.in. Dyplom Ministra Kultury i Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego. W Radzie Miasta zasiada po raz pierwszy.

  Robert Hanusek (39 lat)

  Robert Hanusek

  Żonaty, wykształcenie wyższe techniczne. W latach 2002-2006 był zastępcą prezydenta Krosna odpowiedzialnym za krośnieńskie inwestycje, gospodarkę komunalną, drogi, transport i ochronę środowiska. Obecnie prowadzi firmę zajmującą się głównie obsługą inwestycji budowlanych: przygotowaniem dokumentacji projektowej oraz nadzorem nad póŸniejszą realizacją inwestycji budowlanych. W Radzie Miasta po raz pierwszy.

  Zbigniew Kubit (60 lat)

  Zbigniew Kubit

  Wdowiec. Długoletni pracownik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Od czterech kadencji pełniący funkcję wiceprezesa i prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchodole. Długoletni działacz Rady Dzielnicy w Suchodole. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krosna w kadencji 2006-2010. W poprzedniej kadencji radny Platformy Obywatelskiej.

  Ryszard Lenart (51 lat)

  Ryszard Lenart

  Żonaty, 3 synów. Technik medyczny. Doświadczony pracownik służby zdrowia z 30 letnim stażem pracy. Aktualnie prowadzi własną firmę w branży ochrony zdrowia oraz w zakresie ubezpieczeń. W latach 2002-2006 i 2006-2010 radny Rady Miasta Krosna. W poprzedniej kadencji przewodniczący Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej.

  Marcin Niepokój (31 lat)

  Marcin Niepokój

  Żona, dwie córki. Wykształcenie wyższe - Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstw oraz Zarządzanie i Marketing. Radny Dzielnicy Zawodzie od 2003 roku. Zastępca przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Zawodzie od 2007 roku. Członek Zarządu Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno. Skarbnik Rady Rodziców w Miejskim Zespole Szkół nr 8 w latach 2008-2010. W Radzie Miasta zasiada po raz pierwszy.

  Stanisław Słyś (55 lat)

  Stanisław Słyś

  Wykształcenie wyższe, mgr inż. konstruktor lotniczy, absolwent Politechniki Warszawskiej. Radny Rady Miasta Krosna w kadencjach III, IV i V, w kadencjach IV i V przewodniczący Rady Miasta Krosna, przewodniczący Rady Dzielnicy Suchodół w kadencjach III, IV i V. Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Lotniska w Krośnie i Stowarzyszenia Rozwoju Krośnieńskiego Sportu, przewodniczący Rady Nadzorczej Fundacji "Otwartych Serc" im. Bogusławy Nikiel-Ostrowskiej, członek Rady Parafialnej przy parafii pw. św. Piotra i Jana z Dukli. Prowadzi własną działalność gospodarczą.


  Klub Platformy Obywatelskiej

  Daria Balon (29 lat)

  Daria Balon

  Zamężna, ma syna i córkę. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Radna poprzedniej kadencji. Od 6 lat jest pracownikiem Towarzystwa Budownictwa Społecznego - Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego Sp. o.o. w Krośnie.

  Ireneusz Kwieciński (36 lat)

  Ireneusz Kwieciński

  Żonaty, ma dwóch synów. Trener w klubie żużlowym KSM Krosno. W przeszłości był czynnym zawodnikiem, swoją karierę zaczął w Krośnieńskim Klubie Żużlowym. Na co dzień agent ubezpieczeniowy. W Radzie Miasta po raz pierwszy.

  Piotr Lenik (36 lat)

  Piotr Lenik

  Żonaty. Dr nauk ekonomicznych, pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Radny poprzedniej kadencji.

  Arkadiusz Opoń (22 lata)

  Arkadiusz Opoń

  Kończy studia na Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Pełni funkcję asystenta posła do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w Krośnie, wiceprzewodniczący Regionu Podkarpackiego Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci", a także przewodniczący struktur krośnieńskich. W Radzie Miasta po raz pierwszy. Jest najmłodszym radnym.


  Klub Prawa i Sprawiedliwości

  Janusz Hejnar (35 lat)

  Janusz Hejnar

  Przedsiębiorca, krośnianin. W Radzie Miasta po raz pierwszy. Nie należy do partii politycznej. W ciągu ostatnich miesięcy był w sporze z Urzędem Miasta. Sprawa dotyczyła działki w pobliżu planowanej południowo-wschodniej obwodnicy Krosna. Urzędnicy twierdzili, że by uzyskać wyższe odszkodowanie, prowadzi na niej budowę niezgodnie z prawem. Sąd pierwszej instancji uwolnił przedsiębiorcę od zarzutów. Wyrok jest nieprawomocny. Podczas kampanii wyborczej podkreślał, że chce walczyć z niekompetencją urzędników.

  Bogdan Józefowicz (34 lata)

  Bogdan Józefowicz

  Lat 34. Żona, troje dzieci. Były nauczyciel, katecheta w Gimnazjum nr 4 i Szkole Podstawowej nr 15. Prywatny przedsiębiorca. Radny Miasta Krosna dwóch kadencji. Członek Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie. Prezes Osiedlowego Zespołu Sportowego "Guzikówka" Krosno. Członek miejskiej Rady Pożytku Publicznego.

  Wojciech Kolanko (61 lat)

  Wojciech Kolanko

  Lekarz stomatolog, żonaty, trójka dzieci. W latach 1990-1993 Lekarz Wojewódzki w Urzędzie Wojewódzkim w Krośnie. Obecnie prowadzi własny Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Koladent". Od 1998 r. przez kolejne kadencje Radny Rady Miasta. W latach 1998-2002 przewodniczył Komisji Zdrowia i Sportu, w ostatniej kadencji przez 2 lata pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

  Paweł Krzanowski (39 lat)

  Paweł Krzanowski

  Żonaty, ma dwie córki. Wykształcenie wyższe techniczne, pracuje w rodzinnej firmie - biurze projektowym. Współwłaściciel Galerii Zawodzie, gdzie prowadzi restaurację. W Radzie Miasta zasiądzie po raz pierwszy. Był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Krosna.

  Kazimierz Mazur (53 lata)

  Kazimierz Mazur

  Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, emerytowany nauczyciel fizyki, wieloletni wicedyrektor i dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie, były wiceprezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, radny Rady Miasta Krosna (kadencja 1998-2002), członek NSZZ "Solidarność". Żonaty, troje dzieci, bezpartyjny.

  Bogumiła Romanowska (52 lata)

  Bogumiła Romanowska

  Mężatka, trójka dorosłych dzieci. Prowadziła działalność gospodarczą, obecnie pracuje w NZOZ "Koladent". Skarbnik Zarządu Koła PiS w Krośnie. Delegat na Krajowy Kongres Prawa i Sprawiedliwości. Działa w ruchach katolickich. Od 2002 roku przez dwie kolejne kadencje radna Rady Miasta Krosna. W ostatniej kadencji pełniła funkcję przewodniczącej Komisji Inwentaryzacyjnej oraz była zastępcą przewodniczącej Komisji Rewizyjnej. Członek Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

  Stan danych na listopad 2010 r.  Wydrukuj Drukuj
  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej