Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3935)
Foto
(17169)
Firmy
(135)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(834)
Czateria
(3)
Opinie
(477902)

Mapa portalu: Centrum > Opinie > Głosy w dyskusji

Opinie

 • Przeglądaj opinie
 • Zaproponuj nowy temat
 • Wyszukiwarka opinii
 • Ranking popularności użytkowników
 • Ranking aktywności użytkowników


 • Regulamin
 • Najczęściej zadawane pytania

 • Nowe tematy

 • 12.10: Recital Edyty Geppert w RCKP
 • Badanie składu i masy ciała
 • Dyskryminacja ojców w sądzie rodzinnym
 • Pilot do samochodu
 • Noclegi w okolicach Pustyn. Wesele w Pustynach

 • Użytkownicy

  Uwaga: Opinie przeglądać może każdy, ale własne poglądy wyrażać mogą jedynie zarejestrowani użytkownicy

  Wpisz swój login:

  Podaj hasło:


 • Nie jesteś zarejestrowany? Zrób to
 • Zapomiałeś hasła? • Statystyki

 • Wszystkich tematów: 9796
 • Wszystkich wpisów: 477902
 • Zarejestrowanych użytkowników: 80099
 • Opinie

  Dyskusja na temat: "Tragedia pod Smoleńskiem - kto winny?"

  Powiadamiaj mnie o nowych wpisach

  Pokazuj posty:

  Autor: VERSAILLES  
  Data: 2012-01-26 19:37

  Fakty sobie, Miller sobie

  Ze Zdzisławem Moniuszką, ojcem Justyny Moniuszko, stewardesy, która zginęła na Siewiernym, rozmawia Adam Białous

  Jest jakiś nieuzasadniony logicznie opór, na jaki napotykają wszystkie próby uczynienia najmniejszego nawet wyłomu w oficjalnej narracji w sprawie katastrofy smoleńskiej. Jak Pan sądzi, dlaczego?
  - Widzę, że kiedy tylko ujawniane są nowe fakty dotyczące katastrofy smoleńskiej, "rusza maszyna przykrywająca prawdę". Jej twarzami, oprócz rządzących polityków, są na pewno dyżurni eksperci od spraw lotniczych. Może dlatego tak bardzo drażnią mnie ich dziwne wywody, że służbę wojskową odbyłem w jednostce lotniczej i mam jako takie pojęcie o awiacji. Tłumaczenia tych ekspertów serwowane opinii publicznej stają się coraz bardziej śmieszne. Bo czy nie śmieszą słowa jednego z nich, który pierwszą przyczynę katastrofy opisuje w ten sposób: "Gdyby nie wystartowali, toby się nie rozbili"? To zdanie rodem z kabaretu albo z bajki, w której czytamy: "Gdyby kózka nie skakała, toby nóżki nie złamała". Dziwne, że przedstawiciele rządu i dyżurni eksperci nie zauważają, iż "przykrywanie prawdy" w ich wykonaniu jest coraz bardziej niedorzeczne, a wręcz śmieszne...)

  > więcej <

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=201[...]

  Napisz swoją odpowiedź
  Zgłoś do skasowania
  Oceń wpis: Oceń ten wpis pozytywnie 80% (4) Oceń ten wpis negatywnie 20% (1)


  Autor: ula  
  Data: 2012-01-25 07:20

  Nigdy nie było LWP. Zawsze było Wojsko Polskie.Oficer ma prawo zwracać się bezpośrednio do premiera z pominięciem drogi służbowej.

  Napisz swoją odpowiedź
  Zgłoś do skasowania
  Oceń wpis: Oceń ten wpis pozytywnie 10% (1) Oceń ten wpis negatywnie 90% (9)


  Autor: goorol  
  Data: 2012-01-24 22:36

  Przypuszczam, że płk LWP Edmund Klich to pluskwa Ruskich, bo niby dlaczego to oni wybrali go na akredytowanego przy MAK? Dla kogo niby tenże emerytowany płk LWP Edmund Klich nagrywał potajemnie rozmowy z min. Bogdanem (też Klichem), skoro sam się na nich kompromitował?
  Dlaczego niby to Ruskie załatwili płk. Edmundowi (Klichowi) bezpośrednie połączenie z Tuskiem z pominięciem drogi służbowej, choć jak wiemy ta droga do premiera wiodła wtedy przez min. Bogdana (także Klicha). Inną sprawą jest, że min. Bogdan (też Klich) - co jasno wynika z taśm płk. Edmunda (także Klicha) - wyraźnie wskazał podczas tej nagranej potajemnie rozmowy, kto ma być winowajcą katastrofy. To wszystko jest nagrane. JASNE, czy jeszcze nie?
  Jeszcze raz zauważmy - już o tym pisałem na tej stronie: zaraz po katastrofie Ruskie nie poinformowały polskich przedstawicieli, tylko dzwonił jakiś Morozow z MAK (nie wiadomo czy jest on tam nadal, czy aby nie oddelegowali go już na inny odcinek spec-służb?) do jakiegoś emerytowanego płk. LWP Edmunda (tegoż właśnie Klicha, ps ?) i z nim telefonicznie ustalał procedury, a tenże płk. LWP Edmund (Klich) zamiast pouczyć rozmówcę o niestosowności tej sytuacji podjął temat i popędził „na łeb i szyję” do Warszawy, by tam przekonywać ministrów Grabarczyka, Grasia i premiera o konieczności procedury chicagowskiej. Panowie ci także nie zastopowali tej niekonstytucyjnej sytuacji!
  Sam fakt, że to MAK wybrał tego pana płk. Edmunda na eksperta czyni go od razu niewiarygodnym i kładzie się cieniem na jego postaci. Ciekawe, że mimo tak wielu zastrzeżeń w jego wtedy postępowaniu, wątpliwości wobec posunięć i skandalicznych jego wypowiedzi nikt z jego przełożonych nie zrobił i nie robi z tym porządku, choćby to, żeby się nie wypowiadał, nie gadał bzdur, włącznie z odwołaniem ze stanowiska. Co on takiego wie, że jest bezkarny?
  Na koniec użyję pewnej metafory odnośnie bieżącej sytuacji „posmoleńskiej” i dociekania prawdy o tejże katastrofie „nad Smoleńskiem”, głównie przez internautów, a także przez niezłomnego (mam nadzieję!) A. Macierewicza, choć, jak wiemy jest on na tyle wiarygodny, na ile wiarygodni są jego eksperci, np. prof. Prof. Binienda i Nowaczyk, gdyż sam nie jest w tej gestii znawcą.
  „pojedynek pod murami już się zaczął; na razie trwają tzw. wycieczki; rycerze i książęta są jeszcze na tyłach, ale i tak zostaną wyciągnięci na plac boju”.
  Dobrze wiemy o kogo chodzi ...

  Napisz swoją odpowiedź
  Zgłoś do skasowania
  Oceń wpis: Oceń ten wpis pozytywnie 54.55% (6) Oceń ten wpis negatywnie 45.45% (5)


  Autor: VERSAILLES  
  Data: 2012-01-24 16:35

  Kłótnia o Smoleńsk: łajdactwa, kompromitacja

  http://www.polskieradio.pl/5/2/Artykul/52167[...]


  Ludzie władzy są przerażeni. Krakowska ekspertyza pokazuje, że kłamstwa rozciągniętego nad sprawą katastrofy utrzymać się nie da. Ono zaczyna się sypać, cieknie niczym tama na rzece. Gdy przecieki przekroczą poziom krytyczny, tama padnie, a wraz z nią padnie Tusk, Klich, Komorowski, Kopacz, Miller i wiele innych osób. Nie ma żadnych wątpliwości, że gdy punkt krytyczny będzie już blisko, od ludzi PO odwrócą się media oraz inne grupy interesów. One przerzucą swoje poparcie na Palikota, czy inny podmiot polityczny. Nie ma wątpliwości, że nie będą chciały płacić cudzych rachunków.Platforma w związku ze śledztwem dot. katastrofy zaczyna przypominać PZPR z lat 80. Ludzie rządzący dziś Polską podobnie, jak komuniści mają w głowie pytania: Czy zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności? Czy z wygodnego świata polityki trafimy do więzienia, albo chociaż na salę zdrajców? Widać dziś ponadczasową więź strachu między komunistami z lat 80, a dzisiejszą władzą.

  Napisz swoją odpowiedź
  Zgłoś do skasowania
  Oceń wpis: Oceń ten wpis pozytywnie 54.55% (6) Oceń ten wpis negatywnie 45.45% (5)


  Autor: krajan  
  Data: 2012-01-24 10:22

  Informacja od moderatora:
  ten wpis został skasowany z powodu złamania regulaminu
  Powód:
  wpis nie ma nic wspólnego z tematem dyskusji, prywatne "polemiki" użytkowników.  Autor: ryszardo  
  Data: 2012-01-23 23:52

  A to na dokładkę, w sprawie Święta 11 listopada

  "10.11.2011 14:19 145

  Oświadczenie w sprawie 11 listopada

  11 listopada na ulicach Warszawy będą czcić Święto Niepodległości ludzie, którzy chcą wyrazić szacunek dla pokoleń walczących przez ponad 120 lat o odzyskanie przez Polskę państwowości. W pełni utożsamiamy się i z nimi, i ich obecnością.()

  [b]Z satysfakcją dowiedzieliśmy się, że organizacje żydowskie, które w zeszłym roku wspierały lub należały do "Koalicji 11 listopada", zrzeszającej między innymi organizacje lewackie i antyizraelskie, w tym roku nie będą w niej uczestniczyły, pozostawiając swoim członkom indywidualne podejmowanie decyzji o udziale w obchodach święta. To dobrze, że środowiska żydowskie udowadniają swoimi decyzjami fałsz antysemickiego stereotypu "żydokomuny", a zarazem nie chcą nobilitować swoim udziałem w Koalicji organizacji popierających arabski terroryzm.
  ()


  Paweł Jędrzejewski
  Stefania Pawłowicz
  Adam Kraszewski
  Dawid Wildstein
  Robert Mielcarek
  Zuzanna Marczyńska
  Sławomir Krzyczkowski
  Jarosław Piotrowski
  Marlena A. Hubiczkowitz
  Krzysztof Pesses  .......
  8 listopada 2011"

  http://fzp.salon24.pl/362388,oswiadczenie-w-[...]

  Napisz swoją odpowiedź
  Zgłoś do skasowania
  Oceń wpis: Oceń ten wpis pozytywnie 28.57% (2) Oceń ten wpis negatywnie 71.43% (5)


  Autor: ryszardo  
  Data: 2012-01-23 23:34

  A kto to jest ten Dawid Wildstein, że go tak eksponujesz na wstępie, gdy zazwyczaj wklejasz bez podania źródła i autora - czy to syn Bronka, szefa działu Opinie na Forum Żydów Polskich?

  http://fzp.net.pl/redakcja

  I jeszcze jego facjata

  http://www.debata.olsztyn.pl/images/stories/[...]

  Nie żebym miał coś przeciw, ale jeśli @VERSAILLES ciągle odwołujący się do "prawdziwych Polaków" na tego Dawida Wildsteina się powołuje, to już KONIEC ŚWIATA...

  O autorze "Bielszym" z poprzedniej wklejki, kto chce niech czyta, jeśli jego poziom oleju pod maską nie przewyższa @VERSAILLES

  Napisz swoją odpowiedź
  Zgłoś do skasowania
  Oceń wpis: Oceń ten wpis pozytywnie 33.33% (3) Oceń ten wpis negatywnie 66.67% (6)


  Autor: VERSAILLES  
  Data: 2012-01-23 21:04

  Dawid Wildstein - Smoleńsk, głupcze!

  Tragedia z 10 kwietnia (i następne 21 miesięcy) jak soczewka skupia patologie, które trapią Polskę. Nowotwory, które nie pozwalają jej się rozwijać, ciągnąc w stronę zupełnego rozpadu.
  Smoleńsk odsłania przed nami zupełną niesuwerenność mediów, ich usłużność wobec rządu, wręcz wykonywanie „zadań”, jak w wypadku fałszywek dotyczących Błasika. Odsłania koszmary rodem z PRL w prokuraturze wojskowej, działania ograniczające swobody obywatelskie, choćby inwigilację dziennikarzy. Odsłania problem wiarygodności naszego państwa na arenie międzynarodowej, gdy okazało się, że Polska jest niezdolna do prowadzenia suwerennego śledztwa i bronienia swoich interesów przed Rosją.
  Tymczasem gdy kłamstw nie da się już zasłonić, pojawia się argument: „to nieważne”. Nieważne, co z Błasikiem. Nieważny Smoleńsk.
  Zamiast tego – nowa wersja groteskowego sloganu Kwaśniewskiego: „Patrzmy w przyszłość”. Klakierzy i barany z chęcią go podchwycą, w części, być może, skonfundowani stopniem własnego zakłamania. I jak w wypadku powrotu postkomunistów do władzy – w imię „przyszłości” i „nowych wyzwań” utrwali się wszystkie możliwe pasożyty konsumujące nasz kraj.

  1995–2012. Niewiele się w Polsce zmienia.

  Napisz swoją odpowiedź
  Zgłoś do skasowania
  Oceń wpis: Oceń ten wpis pozytywnie 50% (4) Oceń ten wpis negatywnie 50% (4)


  Autor: goorol  
  Data: 2012-01-23 21:01

  komentarz usunięty przez ACTA

  Napisz swoją odpowiedź
  Zgłoś do skasowania
  Oceń wpis: Oceń ten wpis pozytywnie 60% (3) Oceń ten wpis negatywnie 40% (2)


  Autor: VERSAILLES  
  Data: 2012-01-23 21:00

  Bardzo ważny tekst, pomocny w zrozumieniu tego, co się wokół nas i dlaczego dzieje.

  Doradca rządu RFN dziękuje Bogu za katastrofę smoleńską
  http://bielszym.salon24.pl/270008,doradca-rz[...]

  Napisz swoją odpowiedź
  Zgłoś do skasowania
  Oceń wpis: Oceń ten wpis pozytywnie 66.67% (4) Oceń ten wpis negatywnie 33.33% (2)


  Autor: ryszardo  
  Data: 2012-01-23 20:36

  Dobre:

  Autor: VERSAILLES

  Dla ogólno-salonowej hołoty () Żołdacy() Komoruskiem () zasypać potokiem wyzwisk, obelg,() polska ciemnota narodowa()działania tej antypolskiej bandy.


  :)

  Napisz swoją odpowiedź
  Zgłoś do skasowania
  Oceń wpis: Oceń ten wpis pozytywnie 14.29% (1) Oceń ten wpis negatywnie 85.71% (6)


  Autor: VERSAILLES  
  Data: 2012-01-23 19:44

  Dla ogólno-salonowej hołoty nie mają znaczenia żadne fakty i dowody wykazywane przez obiektywnych ekspertów i obserwatorów. Żołdacy MAK-u i Putina z Tuskiem i Komoruskiem na czele chcą prawdę zakrzyczeć, zasypać potokiem wyzwisk, obelg, obrzydzić i przykryć wieloma innych nieprzyzwoitych działań.
  Najsmutniejsze jest jednak to, że polska ciemnota narodowa w większości przyjmuje za normalne i konieczne działania tej antypolskiej bandy.

  "Głupszym od nieuka jest głupiec uczony". Moliere.

  Napisz swoją odpowiedź
  Zgłoś do skasowania
  Oceń wpis: Oceń ten wpis pozytywnie 42.86% (3) Oceń ten wpis negatywnie 57.14% (4)


  Autor: Romciu  
  Data: 2012-01-23 14:20

  Proszę mi wytłumaczyć jedną kwestię. Przed startem samolotu, przy schodach do niego Kapitan samolotu melduje ważnej osobistości z którą ma lecieć gotowość do lotu. Jest to rodzaj zapewnienia VIPa o dostarczeniu go bezpiecznie na miejsce. Dlaczego przed startem do Smoleńska tą czynność wykonał gen. Błasik a nie Kapitan statku powietrznego. Czyżby brał na siebie odpowiedzialność?!.

  Napisz swoją odpowiedź
  Zgłoś do skasowania
  Oceń wpis: Oceń ten wpis pozytywnie 28.57% (2) Oceń ten wpis negatywnie 71.43% (5)


  Autor: ryszardo  
  Data: 2012-01-23 08:25

  <Trzech członków załogi - dowódca, drugi pilot i nawigator - posługiwało się różnymi wysokościami - mówi płk. Piotr Łukaszewicz Agnieszce Kublik z "Gazety Wyborczej" w rozmowie o tym, które z zachowań w kokpicie prezydenckiego samolotu przyczyniły się do katastrofy.
  ()
  - Dowódca załogi miał przed sobą wysokościomierz barometryczny z ciśnieniem odniesionym do poziomu morza 760 mmHg, który przestawił po pierwszym sygnale "terrain ahead" z systemu TAWS. Nawigator czytał wysokość z radiowysokościomierza, czyli aktualną odległość od powierzchni terenu, nad którym przelatywał samolot. Jedynie drugi pilot czytał wysokość barometryczna odniesioną do poziomu lotniska (czyli prawidłową), ale nie pilotował samolotu - tłumaczy płk. Łukaszewicz.

  - Na wysokości 100 metrów - decyzyjnej i krytycznej dla bezpieczeństwa lotu - wartości odczytane przez drugiego pilota i nawigatora pokryły się, co mogło błędnie upewnić dowódcę o prawidłowej pozycji na ścieżce zniżania. Tymczasem samolot nadal zniżał się z prędkością dwukrotnie większą niż dopuszczalna na tym etapie lotu. Po kolejnych 4 s nawigator ponownie odczytał wysokość 100 m z radiowysokościomierza, prawdopodobnie podtrzymując błędne przekonanie dowódcy, że samolot znajduje się w locie poziomym - mówi Łukaszewicz.

  - Taka sytuacja - o ile miała miejsce - nazywa się utratą orientacji przestrzennej, czyli brakiem świadomości o rzeczywistym położeniu samolotu w przestrzeni. To częsta w lotnictwie przyczyna katastrof (wojskowa CASA-295 rozbiła się w2008 r. w Mirosławcu z tego samego powodu)
  - wyjaśnia ekspert

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114[...]

  Może se gadać, Macierewicz i tak następną "bombe" znajdzie, ale szkoda, że nasz Piotrowicz nie jest już jego zastępcą..., a może jest nadal?

  Napisz swoją odpowiedź
  Zgłoś do skasowania
  Oceń wpis: Oceń ten wpis pozytywnie 14.29% (1) Oceń ten wpis negatywnie 85.71% (6)


  Autor: ryszardo  
  Data: 2012-01-21 23:11

  Temat dyskusji: "Tragedia pod Smoleńskiem - kto winny?", i wpis poniżej - pomyśl to nie boli, choć "ryba śmierdzi od głowy" i tragedia pod Smoleńskiem wielu hienom służy jako żer.
  Ba, nawet potrafią tragedię skojarzyć z Goebbelsem, ale czego spodziewać się ... "po trupach do celu"?!

  Napisz swoją odpowiedź
  Zgłoś do skasowania
  Oceń wpis: Oceń ten wpis pozytywnie 25% (2) Oceń ten wpis negatywnie 75% (6)


  Autor: pomysltonieboli  
  Data: 2012-01-21 19:53

  Informacja od moderatora:
  ten wpis został skasowany z powodu złamania regulaminu
  Powód:
  treść nie miała nic wspólnego z tematem dyskusji  Autor: kotpali  
  Data: 2012-01-20 17:18

  Czerwona postać na wraq tu-154?Już się wyjaśniło.To był szatan który przyszedł po swoje.

  Napisz swoją odpowiedź
  Zgłoś do skasowania
  Oceń wpis: Oceń ten wpis pozytywnie 44.44% (4) Oceń ten wpis negatywnie 55.56% (5)


  Autor: enemigos  
  Data: 2012-01-20 16:34

  moto i pisajles jako tako nie macie monopolu a humor jest po to aby temat pomału zamykać bo jest głupi, długi i nudny jak serial dynastia, oraz się w kółko zapętlacie się wałkując jedno i to samo snując historie rodem z sf.

  Napisz swoją odpowiedź
  Zgłoś do skasowania
  Oceń wpis: Oceń ten wpis pozytywnie 54.55% (6) Oceń ten wpis negatywnie 45.45% (5)


  Autor: moto  
  Data: 2012-01-20 15:51

  Informacja od moderatora:
  ten wpis został skasowany z powodu złamania regulaminu
  Powód:
  wpis nie ma nic wspólnego z tematem dyskusji, prywatne "polemiki" użytkowników. Czy to są chrześcijańskie sformułowania?!  Autor: enemigos  
  Data: 2012-01-20 14:47

  Informacja od moderatora:
  ten wpis został skasowany z powodu złamania regulaminu
  Powód:
  wpis nie ma nic wspólnego z tematem dyskusji (prosimy go opublikować w temacie Dowcip i humor)  « 1 ... 198 199 200 [201] 202 203 204 ... 272 »


  DrukujDrukuj
  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej