Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3617)
Foto
(17585)
Firmy
(108)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(483738)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości kulturalno-rozrywkowe

Ostatnio:

Do lutego: Nowe wystawy czasowe w CDS

Centrum Dziedzictwa Szkła zaprasza na wystawy "Afterthoughts" w Piwnicach Przedprożnych oraz "Oblicza polskiego szkła współczesnego" w sali wystawowej w budynku głównym przy ul. Blich 2.

Szczegóły...

9.11-12.01: ''Od kołyski aż po grób. Dzieciństwo'' - tradycje rodzinne krośnian, część I

"Cztery pory życia - od kołyski po grób. Tradycje rodzinne krośnian w XX w. Dzieciństwo" - pierwsza odsłona cyklu wystaw w Piwnicach PodCieniami (Rynek 5) do obejrzenia już od czwartku 9 listopada 2017. Rozpoczęcie wernisażu o godz. 18:00. Ekspozycja będzie czynna do 12 stycznia 2018.

Szczegóły...

18.12: ''Klimakterium... i już'' - spektakl komediowy

18 grudnia 2017 (poniedziałek) o godz. 19:00 w Regiopnalnym Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1) odbędzie się spektakl komediowy "Klimakterium... i już" w obsadzie aktorskiej znanej z popularnych filmów i seriali. Bilety: 75 zł.

Szczegóły...


Archiwum:

 • Pełne archiwum wszystkich wiadomości kulturalnych
 • Wiadomość

  7-9.12: Weekend z hip-hopem i sztuką ulicy w CDS

  Centrum Dziedzictwa Szkła (ul. Blich 2) zaprasza na 3-dniową imprezę, której motywem przewodnim będzie sztuka uliczna i muzyka hip-hopowa. W ramach imprezy zaplanowanej na 7-9 grudnia 2012 (piątek-niedziela) odbędą się wykłady i warsztaty oraz dwa koncerty przy piecu - zagrają Fokus i L.U.C. Harmonogram i ceny wejściówek poniżej. Patronat nad imprezą objął portal Krosno24.pl.


  Różnorodność tematyczna to wielka zaleta imprez w CDS

  Słowa "street-art", "mural" czy "graffiti" nadal budzą skrajne emocje. Jedni widzą w nich nowoczesną sztukę i środek wyrazu, inni niestety wandalizm. Pociesza jednak fakt, że street-art ewoluuje w dobrym kierunku i jest coraz lepiej przyjmowany przez społeczeństwa miast.

  Mural o inteligentnym, często ironicznym przekazie przekonuje do siebie coraz większe rzesze osób i obecnie w wielu krajach graffiti traktowane jest już jako pełnoprawna dziedzina sztuki, zaś najlepsi jej przedstawiciele zyskują sławę nie mniejszą niż "klasyczni" twórcy. Przykładem takiego artysty jest Banksy, którego rozsiane po całym świecie prace nie tylko zdobią, ale wręcz podnoszą prestiż miejsc, w których przebywał i tworzył.


  To dzieło Banksy'ego, namalowane przy Portobello Road w Londynie, osiągnęło na aukcji cenę 1 miliona funtów. Nabywca musiał do tej kwoty doliczyć jeszcze koszt wycięcia dzieła ze ściany

  Od kilku lat sztuka ulicy staje się popularna i doceniana także w Polsce. Każdego roku gości na wielu festiwalach, imprezach, wykładach i warsztatach. Doczekała się także obszernych publikacji książkowych. Dzięki takim działaniom sceptycy przekonują się, że jest ona wartościowym zjawiskiem kulturowym. Swoimi korzeniami sięga zresztą okresu okupacji, kiedy murale były jednym z przejawów patriotyzmu i walki o wolność.

  O początkach street-artu i o definicji sztuki ulicznej będzie można posłuchać na wykładach w CDS, które poprowadzą Dariusz Paczkowski oraz Ryszard Paprocki. Artyści opowiedzą o swoich dziełach – muralach, szablonach czy ogromnych malowidłach. Spotkania będą okazją do przedstawienia bogatej historii polskiego street-artu oraz nakreślenia wyraźnej granicy pomiędzy sztuką a wandalizmem.

  Program imprezy:

  7 grudnia (piątek)

  godz. 18.00
  "Trzeci wymiar street-artu" – spotkanie z Ryszardem Paprockim
  ● sala konferencyjna CDS, poziom -2
  ● wstęp bezpłatny


  Graffiti 3D pt. "Solny Świat" Ryszarda Paprockiego na płycie Rynku w Wieliczce stało się nową atrakcją turystyczną miasta

  Ryszard "Ryho" Paprocki – architekt i malarz w jednej osobie. Zebranym w CDS opowie o tworzeniu wielkich malowideł iluzjonistycznych łączących współczesne 3D z XVII-wiecznym malarstwem anamorficznym.

  Paprocki odpowiada za stworzenie dwóch trójwymiarowych graffiti, które powstały w Niedzicy i Wieliczce.

  godz. 20.30
  Koncert przy piecu: Fokus – projekt "Prewersje"
  ● pracownia hutnicza CDS, poziom -4
  ● bilet wstępu: 40 zł (karnet na koncert Fokusa i L.U.C: 70 zł)

  Bilety do nabycia w recepcji CDS, wstęp dla osób od lat 16.


  Wielka osobowość hip-hopowego świata - Fokus we własnej osobie

  Fokus - polski producent i artysta hip-hopowy. Współtwórca legendarnej Paktofoniki i Pokahontaz, współnominant do Paszportu "Polityki", współlaureat Fryderyka i Złotej Płyty za album Paktofoniki "Kinematografia".

  W swojej karierze współpracował z artystami takimi jak: Pezet, Fisz, L.U.C, HST, DJ 600V, O.S.T.R., donGuralesko. Pojawił się gościnnie na kilkunastu płytach producenckich. Przez cały okres kariery jest jednym z najczęściej zapraszanych do współpracy wokalistów. W 2007 roku Fokus rozpoczął działalność solową i zagrał kilkaset koncertów w kraju i za granicą.

  5 lutego 2011 roku ukazał się jego drugi solowy album zatytułowany "Prewersje", który będzie motywem przewodnim koncertu w CDS.


  8 grudnia (sobota)

  godz. 19.00
  "Cała prawda o sztuce ulicy" – spotkanie z Dariuszem Paczkowskim
  ● sala konferencyjna CDS, poziom -2
  ● wstęp bezpłatny, zakup ekotorby: 5 zł


  Dariusz Paczkowski podczas warsztatów tworzenia szablonów

  Dariusz Paczkowski – artysta, wegetarianin, tworzy zaangażowane społecznie graffiti i street-art . Jego graffiti i murale znalazły się w najważniejszych polskich publikacjach dotyczących grafiki i street-artu. Na spotkaniu w CDS opowie m.in. o zaangażowaniu sztuki ulicy w sprawy poruszające opinię publiczną, chociażby w bardzo aktualny temat żywności genetycznie modyfikowanej (GMO).

  Na co dzień prowadzi warsztaty w Polsce i na świecie, aktywnie działa w fundacjach proekologicznych i na rzecz ochrony zwierząt. W 2001 roku został nagrodzony za pracę na rzecz przeciwdziałania ksenofobii i rasizmowi przez australijską Niezależną Fundację Popierania Kultury Polskiej "Polcul".

  Ze spotkania z Paczkowskim będzie można wynieść nie tylko ciekawą wiedzę, ale też pamiątkę, bo po wykładzie będzie możliwość wykonania szablonu artysty na własnej koszulce, torbie ekologicznej lub innym przyniesionym nośniku. Jeżeli ktoś zapomni o przyniesieniu swojego "tła", to będzie mógł zakupić ekotorbę na miejscu w cenie 5 zł i ozdobić ją szablonem mistrza.

  godz. 20.30
  Koncert przy piecu: L.U.C – projekt "Planet L.U.C"
  ● pracownia hutnicza CDS, poziom -4
  ● bilet wstępu: 40 zł (karnet na koncert Fokusa i L.U.C: 70 zł)

  Bilety do nabycia w recepcji CDS, wstęp dla osób od lat 16.


  L.U.C - człowiek genialnie łączący muzykę, film, grafikę i słowo

  Łukasz L.U.C Rostkowski - kompozytor, autor tekstów, wokalista, performer, magister prawa oraz reżyser wideoklipów i koncertów.

  Mimo wykształcenia prawniczego, zamiast aplikacji adwokackiej wybrał muzykę i sztukę - od tego czasu całkowicie oddał się pasji. Jest autorem i wyznawcą wielu koncepcji, zakłada kreowanie przekazu za pomocą spójnie połączonych w całość czterech dziedzin sztuki - muzyki, słowa, filmu i grafiki.

  Za rozmach, odwagę i konsekwencję w swojej twórczości, a także za eklektyzm oraz niekonwencjonalne pomysły muzyczne, filmowe i tekstowe zdobył wiele nagród i nominacji do najważniejszych nagród kulturalnych: Paszport Polityki, Yach, Mateusze Trójki, Warto, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Ale Sztuka!, Gwarancje TVP Kultury czy Fryderyk.

  Charyzmatyczne i kreatywne koncerty, na których występuje sam lub z miniorkiestrą, szybko docenili także słuchacze. Porażony twórczym ADHD założył Kanał Audytywny, nagrał łącznie 10 albumów, udźwiękowił wiele spektakli i krótkich form wideo. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. W roku 2010 nagrał album eksperymentalny, stworzony wyłącznie za pomoca modulacji własnego głosu.

  Współpracował ze światowej sławy wokalistami i muzykami: Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, czy Leszkiem Możdżerem.

  L.U.C jest pomysłodawcą i organizatorem Dnia Słowa "RymoLirykTando" - festiwalu promującego wartości języka i dotrzymywania danego słowa. W 2011 wydał swe największe dzieło - przypowieść "Kosmostumostów", która opowiada jedną historię poprzez komiks, album muzyczny, murale miejskie i koncertospektakle.


  9 grudnia (niedziela)

  godz. 10.00-14.00
  Warsztaty tworzenia szablonów – prowadzenie Dariusz Paczkowski
  ● pracownia hutnicza CDS, poziom -4
  ● wstęp wolny, zakup ekotorby: 5 zł


  Podczas warsztatów z Dariuszem Paczkowskim każdy będzie mógł wykonać szablon na przyniesionym przez siebie "nośniku" (t-shirt, torba ekologiczna itp.) lub na ekotorbie przygotowanej przez CDS - opłata za jej zakup: 5 zł.

  Uwaga! Na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: 13 44 400 31.

  Patronat medialny


  (2012-11-28/16:39:27)
  (CDS), fot. (mat. prasowe), AFP, L. Gawroński, R. Paprocki, sxc.hu

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej