Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3510)
Foto
(17561)
Firmy
(110)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(481699)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości kulturalno-rozrywkowe

Ostatnio:

5-29.11: XXXIX Krośnieńskie Spotkania Teatralne

Listopad w RCKP (ul. Kolejowa 1) stać będzie pod znakiem Krośnieńskich Spotkań Teatralnych! Od 5 do 29 listopada 2017 na deskach RCKP (ul. Kolejowa 1) zagranych zostanie aż 9 spektakli. Sprawdź tytuły i obsadę.

Szczegóły...

18.11: Urodzinowy zlot Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu

18 listopada 2017 (sobota) o godz. 21:00 na parkingu przy ul. Okrzei odbędzie się jubileuszowy zlot fanów Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu z okazji czwartych urodzin tej inicjatywy. Zobacz plan imprezy.

Szczegóły...

11.11: Wieczór pieśni i melodii patriotycznych w RCKP

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza 11 listopada 2-17 (sobota) o godzinie 18:00 na wieczór pieśni i melodii patriotycznych "Tu jest moja ojczyzna" z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Bilet w formie cegiełki (10 zł) na rzecz Fundacji Paderewskiego do nabycia w kasie RCKP.

Szczegóły...


Archiwum:

 • Pełne archiwum wszystkich wiadomości kulturalnych
 • Wiadomość

  Październik: Filmy ''DKF 16mm''

  artKino (ul. Bieszczadzka 1) zaprasza na filmy DKF "16mm", podczas którego w październiku będzie można obejrzeć: "Podwójny kochanek", "Konstytucja", "The Square" oraz "Jestem Rosa". Bilet na każdy z filmów kosztuje tylko 10 zł.

  Podwójny kochanek

  5 października 2017 (czwartek), godz. 19:00
  Francja / Belgia, thriller, 2017, 110 min
  Reżyseria: François Ozon
  Obsada: Marine Vacth, Jérémie Renier
  Bilet: 10 zł


  Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w Paulu - swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a z czasem zafascynowany nią mężczyzna również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji.

  Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Poznając kolejne fantazje erotyczne Paula, zaczyna odkrywać coraz mroczniejsze wymiary zarówno jego, jak i swojej seksualności.


  Konstytucja

  12 października 2017 (czwartek), godz. 19:00
  Czechy / Chorwacja, komediodramat, 2017, 90 min
  Reżyseria: Rajko Grlić
  Obsada: Nebojša Glogovac, Dejan Aćimović
  Bilet: 10 zł


  Bohaterowie filmu różnią się pod względem statusu społecznego, orientacji seksualnej, przekonań politycznych i religijnych, ale łączy ich nie tylko miejsce, w którym żyją, lecz również demony przeszłości, ściśle powiązane z trudną historią stosunków serbsko-chorwackich.

  Vjeko jest 60-letnim nauczycielem w liceum, który poświęcił całe swoje życie badaniu chorwackiej historii i języka. Mieszka w zaniedbanym lokum wraz z ojcem przykutym do łóżka - byłym oficerem Ustasze, faszystowskiej armii chorwackiej. Na domiar złego przed niespełna rokiem tragicznie zginął partner Vjeko, wiolonczelista Bobo.

  Pozbawiony chęci do życia bohater jedyną radość znajduje w wieczornych spacerach, podczas których prowokacyjnie włóczy się po mieście w makijażu i kobiecym ubraniu. Pewnej nocy zostaje pobity przez grupę wyrostków aż do utraty przytomności. W szpitalu spotyka go dobiegająca pięćdziesiątki pielęgniarka Maja i rozpoznaje we Vjeko lokatora tej samej kamienicy, której piwnicę sama zamieszkuje.

  Maja pomaga Vjeko wrócić do domu, gdzie zaczyna opiekować się nie tylko nim, ale również jego kalekim ojcem. W zamian Vjeko zgadza się pomóc mężowi Mai, dyslektycznemu policjantowi Ante, przygotować się do egzaminu z konstytucji chorwackiej. Ante jest Serbem i tylko z tego tytułu wciąż napotyka na nieprzyjemności w pracy.

  Tak rozpoczyna się opowieść o trojgu kompletnie różnych ludzi, którzy nieoczekiwanie i wbrew własnej woli uzależniają się od siebie.


  The Square

  19 października 2017 (czwartek), godz. 19:00
  Dania / Francja / Szwecja, komedia, 2017, 142 min
  Reżyseria: Ruben Östlund
  Obsada: Claes Bang, Elisabeth Moss
  Bilet: 10 zł


  Christian ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka może okazać się jego nowym trofeum.

  Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących - zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji "The Square", z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.


  Jestem Rosa

  26 października 2017 (czwartek), godz. 19:00
  Brazylia, dramat, 2017, 102 min
  Reżyseria: Laís Bodanzky
  Obsada: Maria Ribeiro, Paulo Vilhena
  Bilet: 10 zł


  Bohaterką filmu jest trzydziestoparoletnia Rosa, która od zawsze robi tylko to, czego oczekują od niej inni. Musi utrzymywać siebie i dwie córki, zamiast skupiać się na pisaniu sztuk, co jest jej powołaniem, zarabia na życie tworząc hasła reklamowe. Oprócz tego ma problemy w związku, kłopoty, a także obowiązek zajmowania się chorowitym ojcem, który domaga się od niej ciągłej uwagi.

  Pewnego dnia kobieta dowiaduje się od matki, że mężczyzna, którego przez całe życie uważała za tatę, wcale nie jest jej biologicznym ojcem.

  Świat Rosy wywraca się do góry nogami, a bohaterka rozpoczyna odkrywanie własnej tożsamości. Czy przy okazji odnajdzie także w sobie silną i niezależną kobietę?

  Opracowanie na podstawie materiałów serwisów internetowych: www.filmweb.pl i www.stopklatka.pl

  (2017-10-08/11:05:37)
  (red)

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej