Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3599)
Foto
(17547)
Firmy
(112)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(775)
Czateria
(52)
Opinie
(480002)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości kulturalno-rozrywkowe

Ostatnio:

Wrzesień-październik: XXIV Krośnieńska Jesień Muzyczna

XXIV Krośnieńska Jesień Muzyczna - cykliczne wydarzenie w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa) tym razem odbędzie się w okresie 24 września - 15 października 2017. Sprawdź program - jest pełen ciekawych propozycji.

Szczegóły...

10.10: ''Przepraszam, co Pan tu robi?'' - spektakl w RCKP

10 października 2017 (wtorek) o godz. 19:00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1) odbędzie się spektakl "Przepraszam, co Pan tu robi?". W obsadzie aktorzy znani m.in. z serialu "Na Wspólnej". Bilet: 75 zł.

Szczegóły...

7.10: Wielka Gala Muzyki Filmowej w RCKP

7 października 2017 (sobota) o godz. 18:00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1) odbędzie się Wielka Gala Muzyki Filmowej. Koncert ma charakter dobroczynny - celem jest zebranie środków na zakup mammografu dla krośnieńskiego szpitala. Bilety dostępne u organizatora - informacja poniżej.

Szczegóły...


Archiwum:

 • Pełne archiwum wszystkich wiadomości kulturalnych
 • Wiadomość

  Wrzesień: Filmy DKF ''16mm''

  artKino (ul. Bieszczadzka 1) powraca po wakacjach z cyklem filmowym DKF "16mm". Każdy czwartek to inna filmowa przygoda: "Kedi - sekretne życie kotów", "Frantz", "Mężczyzna imieniem Ove" oraz "Sława". Bilet na każdy z filmów kosztuje tylko 10 zł.

  Kedi - sekretne życie kotów

  7 września 2017 (czwartek), godz. 19:00
  Turcja / USA, dokument, 2017, 80 min
  Reżyseria: Ceyda Torun
  Bilet: 10 zł


  Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce, są nieodłączną częścią lokalnej społeczności.

  Żyją one na styku dwóch światów - dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości. Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale też wdzięczne, radosne i wierne. A tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu - ukrytym skarbem miasta, niestrudzonymi towarzyszami i nieoczywistym lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Wystarczy spojrzeć na świat z ich perspektywy.

  Bohaterami dokumentu są Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak. To wyjątkowe indywidua, które są naszymi przewodnikami po filmowym Stambule. Oglądamy z bliska ich codziennie przygody, długie wędrówki i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem. Poznajcie ich sekretne życie.


  Frantz

  14 września 2017 (czwartek), godz. 19:00
  Francja / Niemcy, dramat, 2017, 113 min
  Reżyseria: François Ozon
  Obsada: Pierre Niney, Paula Beer
  Bilet: 10 zł


  Niewielkie niemieckie miasto, lata 20. XX wieku, tuż po I wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza grób poległego na froncie narzeczonego - Frantza. Ku swemu zdumieniu, pewnego dnia dziewczyna spotyka tam tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia - Adriena.

  Okazuje się on być przybyszem z Francji i przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między wdowa i Francuzem zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje?


  Mężczyzna imieniem Ove

  21 września 2017 (czwartek), godz. 19:00
  Szwecja, dramat komediowy, 2017, 116 min
  Reżyseria: Hannes Holm
  Obsada: Rolf Lassgård, Bahar Pars
  Bilet: 10 zł


  Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Treścią każdego dnia zdaje się być dbanie o pryncypialne przestrzeganie regulaminu wspólnoty mieszkaniowej oraz strofowanie lokalnej społeczności w ramach codziennych obchodów osiedla. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych.

  Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego - ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zrzędliwego samotnika.

  Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove przygarnia bezpańskiego kota, z powodzeniem poniańczy dzieci, a nawet przyjmie pod swój dach wyklętego przez ojca syna-geja. Okazuje się, że dziwaczny staruszek da się lubić, gdyż tak naprawdę pod maską nieprzystępności skrywa wielkie serce oraz niełatwą przeszłość.


  Sława

  28 września 2017 (czwartek), godz. 19:00
  Bułgaria / Grecja, dramat, 2017, 101 min
  Reżyseria: Kristina Grozeva, Petar Valchanovć
  Obsada: Margita Gosheva, Stefan Denolyubov
  Bilet: 10 zł


  Tzanko jest odludkiem, szarym pracownikiem kolei, którego życie jest kolażem przygniatającej monotonii, marazmu i nijakości. Pewnego dnia znajduje na stacji niebagatelną sumę pieniędzy, którą uczciwie postanawia oddać na policyjny komisariat. Nie przeczuwa jednak, że tym samym stanie się ofiarą korupcyjnej intrygi, za którą stoi młoda, bezwzględna i pozbawiona skrupułów pracownica rządowa o imieniu Julia.

  Kobieta wciąga Tzanko w misternie zaplanowaną aferę, niemal niszczącą życie mężczyzny - staje się on ofiarą chaosu i biurokracji. Tzanko postanawia oczyścić się z nieokreślonej winy i przystępuje do nierównej walki, niczym Dawid z Goliatem.

  Opracowanie na podstawie materiałów serwisów internetowych: www.filmweb.pl i www.stopklatka.pl

  (2017-09-04/18:48:51)
  (red)

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej