Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3599)
Foto
(17547)
Firmy
(112)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(775)
Czateria
(52)
Opinie
(480002)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości kulturalno-rozrywkowe

Ostatnio:

Wrzesień-październik: XXIV Krośnieńska Jesień Muzyczna

XXIV Krośnieńska Jesień Muzyczna - cykliczne wydarzenie w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa) tym razem odbędzie się w okresie 24 września - 15 października 2017. Sprawdź program - jest pełen ciekawych propozycji.

Szczegóły...

10.10: ''Przepraszam, co Pan tu robi?'' - spektakl w RCKP

10 października 2017 (wtorek) o godz. 19:00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1) odbędzie się spektakl "Przepraszam, co Pan tu robi?". W obsadzie aktorzy znani m.in. z serialu "Na Wspólnej". Bilet: 75 zł.

Szczegóły...

7.10: Wielka Gala Muzyki Filmowej w RCKP

7 października 2017 (sobota) o godz. 18:00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1) odbędzie się Wielka Gala Muzyki Filmowej. Koncert ma charakter dobroczynny - celem jest zebranie środków na zakup mammografu dla krośnieńskiego szpitala. Bilety dostępne u organizatora - informacja poniżej.

Szczegóły...


Archiwum:

 • Pełne archiwum wszystkich wiadomości kulturalnych
 • Wiadomość

  14-16.09: Galicja Blues Festival

  W dniach 14-16 września 2017 (czwartek-sobota) Krosno po raz czternasty stanie się miastem bluesa i jazzu w najlepszym wydaniu. Nadchodzi Galicja Blues Festival! Zobacz, kto wystąpi w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Informacja o biletach w opisie.


  Galicja Blues Festival to impreza artystyczna o ugruntowanej pozycji w polskim środowisku muzycznym. Z racji tego, że sztuka nie znosi demokracji dobór wykonawców nie ma nic wspólnego z populizmem - ci, którzy pojawili się w przeszłości i pojawią w tym roku na scenie RCKP mają jeden wspólny mianownik - ich muzyka stoi na najwyższym poziomie.

  Prowadzenie festiwalu: Marcin Kusy - Polskie Radio Jedynka

  Na zakończenie każdego dnia festiwalu organizatorzy zapraszają na jam session do Klubu K15.


  14.09, czwartek

  18:00 Przesłuchania konkursowe - część 1
  Gwiazda wieczoru: Dura & Blues Club (Słowacja)
  Bilet: 20 zł (z Krośnieńską Kartą Mieszkańca taniej o 10 zł)


  Juraj Turtev

  Dura&Blues Club jest jednym z projektów słowackiego bluesmana Juraja "Dura" Turteva (jego macierzystym zespołem jest blues-funkowy Bluesweiser). Powstał w 1998 roku. Blues Club jest luźnym zrzeszeniem muzyków, którzy obok własnych projektów znajdują jeszcze czas na wspólne granie.

  To grupa zaprzyjaźnionych ludzi o podobnych poglądach muzycznych. Ich inspiracją są w przeważającej mierze utwory, które skomponował Dura, pełne spokoju, prywatnej duchowości, ale też naiwnego humoru i luzu. Dura i Blues Club nie jest programowo bluesowym projektem. To raczej pieśniarstwo z pierwiastkami folku, blues, etno-world, śpiewu alikwotowego-gardłowego oraz folkloru słowackiego. Ta muzyka jednak nie traci swego bluesowego nastroju, a swe przesłanie chce w życzliwy sposób przekazać wszystkim: od dzieci poprzez alternatywnych poszukiwaczy albo zaciętych purystów aż po tych, którzy lubią szufladkować gatunki muzyczne.

  Obecnie w ramach Blues Clubu występują: Miloš Železňák, Juraj Schweigert, Erich "Boboš" Procházka, Fedor Frešo st., Peter Koreň st. i inni. W kameralnych klubach albo na małych festiwalach Dura&Blues Club występuje w dwu, trzy, czteroosobowym składzie w wersji elektro-akustycznej.


  15.09, piątek

  18:00 Przesłuchania konkursowe - część 2
  Gwiazda wieczoru: Rob Tognoni Band (Australia, Polska)
  Bilet: 20 zł (z Krośnieńską Kartą Mieszkańca taniej o 10 zł


  Rob Tognoni

  Rob Tognoni jest australijskim gitarzystą i wokalistą, a także uzdolnionym autorem i kompozytorem. Jego ostatnie albumy w większości zawierają materiał autorski. Płyta nagrana w koncertowym studiu Trójki w Polsce, to zdecydowanie autorska produkcja, z jedną coverową perełką "Hey Hey, My My" z repertuaru Neila Younga. Na płycie tej nie zabrakło sztandarowych hitów: Black Chair, Dirty Occupation, Drink Jack Boogie, Bad Girl oraz pierwszego wielkiego przeboju artysty - "Jim Beam Blues".

  Rob Tognoni urodził się 30 października 1960 roku w Queensland na Tasmanii, jako syn włoskiego emigranta. Pochodzi z muzykalnej rodziny. Babcia grała na harmonijce, mama na fortepianie, a on wybrał gitarę. Zainteresowanie muzyką Rob zawdzięcza siostrze. To dzięki niej słuchał nagrań B.B. Kinga, Billy Thorpe'a&The Aztec, Jimiego Hendrixa czy Grand Funk Railroad. Tym, czym w Europie były zespoły pokroju Led Zeppelin czy Deep Purple w Australii była grupa AC/DC. Będąc na ich koncercie zachwycił się muzyką i szaleństwem na scenie. Jego blues rock i boogie są podszyte gitarowymi riffami AC/DC. Na koncertach Robowi towarzyszą cenieni polscy muzycy: Łukasz Gorczyca - bas i Tomek Dominik - perkusja.


  16.09, sobota

  18:00 Koncert finałowy
  Bilet: 40 zł (z Krośnieńską Kartą Mieszkańca taniej o 10 zł)

  Pro Musica Grand Standard Orchestra


  Pro Musica Grand Standard Orchestra

  Formacja składa się z uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej Pro Musica w Krośnie i jest następczynią Pro Musica Blues String Band, która to formacja (śpiewająca pianistka i czterech skrzypków) dwukrotnie wystąpiła na Festiwalu Galicja Blues. Ponieważ oceny występujących muzyków, jak i publiczności były bardzo pochlebne, prowadzący zespół dyrektor szkoły - Adam Münzberger - postanowił rozbudować zespół.

  Od wielu już lat pod nazwą Pro Musica Grand Standard Orchestra wraz z grupą wokalną reprezentuje szkołę na International Galicja Blues Festival, wykonując standardy z pogranicza gatunków jazzu i bluesa przyjmując gorący aplauz publiczności i dobre recenzje od fachowców z ogólnopolskiego czasopisma "Twój Blues".

  laureat festiwalu

  Los Agentos (Polska)


  Los Agentos

  Zespół plasujący się w obszarze world music z wyraźnymi śladami jazzu, ambientu i desert bluesa. Pod nazwą Los Agentos kryje się grupa muzyków kierowana przez Roberta "Agenta" Lenerta - kompozytora i autora tekstów znacznej części utworów. Wokalistka projektu, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, Bożena Mazur znalazła się w finałowej grupie drugiej edycji programu X-Factor. Zespół jest zwycięzcą międzynarodowego festiwalu Blues Aperitiv 2013, podczas którego reprezentował Polskę. Otrzymał na nim Grand Prix oraz zaproszenie do koncertu otwierającego główną scenę Blues Alive! Aranżerem utworów zespołu jest wybitny multiinstrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, m.in autor muzyki do Malta Festival Andrzej Serafin. Skład uzupełnia obdarzony wielką wyobraźnią muzyczną gitarzysta Staszek Grela.

  Los Agentos ma na swoim koncie liczne występy w roli gwiazdy na znaczących, polskich festiwalach bluesowych.

  Wojtek Klich & Bardzo Orkiestra (Polska)


  Wojtek Klich

  Wojtek Klich - bosy, śpiewający gitarzysta, kiedyś muzyk Ziyo, potem tworzący swój własny portret muzyczny pt. Bardzo Orkiestra. Artysta ma na koncie wiele płyt, nagrań, koncertów, m.in. z Ziyo, Markiem Piekarczykiem, Małgorzatą Ostrowską, Sebastianem Riedlem i Natalią Przybysz.

  Organizator wielu cyklicznych imprez jak: Zaduszki Dżemowe, Wydmuszki Rockowe, Wianuszki i oczywiście Rockowe Opłateczki w aranżach bluesowo-rockowych. Koncertował w USA i Kanadzie, m.in. z: Russell Marsland, Carlos Johnson, Charlie Love. Laureat "Zaczarowanego Świata Harmonijki" - Poznań 1988, uczestnik kultowego koncertu "List do R." - Spodek Katowice 1995.

  Opowieść o Wojtku mogłaby być długa, ale prawdziwym jej sensem jest z nim obcowanie. Trzeba przyjść na jego koncert, trzeba uścisnąć jego dłoń, trzeba zobaczyć go na scenie!

  Noah Wotherspoon Band (USA)


  Noah Wotherspoon

  Artysta pochodzi z Cincinnati w stanie Ohio. Swą przygodę z gitarą zaczął jako nastolatek. Od 2009 roku stoi na czele tria Noah Wotherspoon Band, które w 2015 roku zajęło drugie miejsce na prestiżowym International Blues Challenge. Sam Noah został nagrodzony mianem Najlepszego Gitarzysty tego najważniejszego w świecie bluesa konkursu! Niedawno ukazał się ich album "Mystic Mud". W lipcu 2016 roku zagrali po raz pierwszy w Polsce, na festiwalu Olsztyńskie Noce Bluesowe. 16 września pojawią się w Krośnie, wieńcząc koncert galowy XIV Galicja Blues Festival takiej okazji nie można przegapić!

  Skład zespołu:
  ▪ Noah Wotherspoon - gitara, wokal
  ▪ Lenny Fatigati - bas
  ▪ Brian Aylor - perkusja


  Bilety w sprzedaży odponiedziałku (4.09.2017) w kasie RCKP (pok. 234) czynnej w godzinach:
  ▪ poniedziałek-piątek 10:00-13:00 oraz 14:30-17:30
  ▪ sobota 10:00-14:00
  ▪ na godzinę przed wydarzeniem

  Rezerwacja telefoniczna i internetowa biletów:
  ▪ 13 43 218 98 wew. 159
  ▪ sprzedaz.imprez@rckp.krosno.pl

  (2017-09-02/13:38:44)
  (rckp)

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej