Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3522)
Foto
(17569)
Firmy
(110)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(481472)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości kulturalno-rozrywkowe

Ostatnio:

5-29.11: XXXIX Krośnieńskie Spotkania Teatralne

Listopad w RCKP (ul. Kolejowa 1) stać będzie pod znakiem Krośnieńskich Spotkań Teatralnych! Od 5 do 29 listopada 2017 na deskach RCKP (ul. Kolejowa 1) zagranych zostanie aż 9 spektakli. Sprawdź tytuły i obsadę.

Szczegóły...

18.11: Urodzinowy zlot Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu

18 listopada 2017 (sobota) o godz. 21:00 na parkingu przy ul. Okrzei odbędzie się jubileuszowy zlot fanów Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu z okazji czwartych urodzin tej inicjatywy. Zobacz plan imprezy.

Szczegóły...

10.11: Anita Lipnicka w Hotelu Nafta Krosno

10 listopada 2017 (piątek) o godz. 19:00 w Hotelu Nafta Krosno (ul. Lwowska 26) odbędzie się koncert Anity Lipnickiej. Bilety w cenie 65 zł dostępne w recepcji Hotelu.

Szczegóły...


Archiwum:

 • Pełne archiwum wszystkich wiadomości kulturalnych
 • Wiadomość

  2.09: III Podkarpackie Pokazy Lotnicze

  Już 2 września 2017 (sobota) Krosno będzie gospodarzem III Podkarpackich Pokazów Lotniczych - Odlotowe Fundusze. W programie mnóstwo lotniczych atrakcji z udziałem znamienitych gości - akrobatów, rekonstruktorów bitew i pilotów wojskowych. Wstęp wolny.


  Pierwsze podniebne air show tego formatu organizowane było w 2015 roku w Mielcu. Rok później w podrzeszowskiej Jasionce, a w tym roku czas przyszedł na rozwijające się lotniczo Krosno.

  Impreza będzie miała napięty grafik, gdyż w pikniku przewidziano udział wielu ciekawych maszyn i pokazów akrobatycznych prawdziwych specjalistów tej dziedziny.

  Pokazy lotnicze
  Kliknij, aby powiększyć mapkę

  Plan akrobacji:
  11:30-13:00 Krzysztof Cwynar, Maciej Pospieszyński, Grupa Cellfast Flying Team, Artur Kielak, Formacja Pterodactyl, Wojciech Krupa z Grupy Akrobacyjnej "Żelazny"

  13:15-16:00 Grupa Retro Sky Team, Maciej Pospieszyński, Mateusz Strama, Grupa Firebirds, Artur Kielak, Biało-Czerowne Iskry, Royal Star Mielec, Samolot M28 z PZL Mielec, Grupa Akrobacyjna "Żelazny", Aeroklub Mielecki, Krzysztof Cwynar

  16:15-17:15 Śmigłowiec Bolkov, Maria Muśl, Łukasz ZCepiela, Grupa Cellfast Flying Team, Jacek Stachoń na "Czajce", Grupa Akrobacyjna Firebirds, Mateusz Strama

  Plan atrakcji:
  10:00–18:00
  • podniebne pokazy akrobatyczne i przeloty
  • animacje plastyczno–konstruktorskie dla dzieci przygotowane przez RCKP: składane samoloty, samoloty z pianki, tworzenie największego statku powietrznego, patyczkolandia, królestwo klocków, ścianka–kolorowanka, malowanie buziek
  12:00–18:00 Wykłady Politechniki Dziecięcej przygotowane przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza
  12:00–13:30 Chemia wokół nas
  14:00–15:00 Fascynujący świat fizyki
  15:30–16:30 Dlaczego samolot lata
  17:00–18:00 Wielki wybuch, czarne dziury i Kosmos
  12:00–18:00 Stanowiska popularno–naukowe przygotowane przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza: Chemia jest wszędzie, Fascynujący świat fizyki, Dlaczego samolot lata, Robomaker – strefa Lego, Mobilne planetarium.

  Bezpłatny dojazd na lotnisko MKS-em:
  AUTOBUS 1: plac Monte Cassino - Staszica - Legionów - Krakowska (cmentarz) - Mielczarskiego Dworzec - Lniarska - Kletówka - Łukasiewicza - Czajkowskiego - Składowa - Żwirki i Wigury - Składowa - Podkarpacka - Zręcińska - Lotników - Kaczorowskiego - lotnisko

  AUTOBUS 2: ul. Wojska Polskiego - pl. Monte Cassino - Niepodległości - Powstańców Warszawskich - Powstańców Śląskich - Bohaterów Westerplatte - Lwowska (PKP) - Bieszczadzka (Starostwo) - Podkarpacka - Os. Traugutta (parking) - Witosa - Droga "G" - Kaczorowskiego - lotnisko

  Zobacz rozkłady jazdy.


  ▪ Pterodactyl Flight - czeski zespół specjalizujący się w produkcji replik samolotów, głównie z okresu I i II wojny światowej. Odtworzone z niesamowitą dokładnością i dbałością o szczegóły samoloty uświetniają wystawy, historyczne filmy oraz pikniki lotnicze. I właśnie podczas pokazów lotniczych w Krośnie widzowie będą mieli niepowtarzalną szansę obejrzenia realistycznych pokazów klasycznej walki powietrznej z czasów I wojny światowej.


  Będzie można też oczywiście przyjrzeć się z bliska tym niesamowitym konstrukcjom, a wśród latających replik Czesi posiadają takie konstrukcje jak np. Sopwith 1½ Strutter czy Fokker E-III.


  ▪ Firebirds - grupa akrobacyjna łącząca pasję do latania i doświadczenie. W powietrzu prezentuje urozmaicone figury akrobacji lotniczej oraz niezwykłą precyzję pilotażu.


  Nazwiska pilotów tworzących grupę są dobrze znane fanom akrobacji lotniczej. Adam Labus, Łukasz Świderski i Sebastian Nowicki startowali już w licznych zawodach, osiągając sukcesy w indywidualnej akrobacji samolotowej.


  Biało-Czerwone Iskry sterowane przez polskich wojskowych wielbione za swe emocjonujące pokazy nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, planują w Krośnie niezapomniane widowisko. Małe, zwinne samoloty TS-11 Iskra, na których piloci prezentują swe umiejętności i od których grupa zaczerpnęła nazwę, produkowane były w WSK PZL Mielec przez 25 lat. Była to pierwsza polska konstrukcja lotnicza z napędem odrzutowym. Samolot używany był jako maszyna szkolno-treningowo-bojowa. Poza Polską używało ich także lotnictwo wojskowe Indii.

  Mimo że popularna Iskra nie należy do najmłodszych konstrukcji, w rękach doświadczonych pilotów wojskowych akrobacje na niej prezentowane są bardzo widowiskowe. Świadczą o tym słowa uznania ze strony pilotów latających w wojskowych zagranicznych zespołach oraz spontaniczny aplauz publiczności na największych Air Show w Europie.


  Zespół, prowadzony przez kpt. pil. Macieja Kopiela, wykona w Krośnie takie figury akrobacyjne jak diament, beczka, pętla, pistolet, jordan, efektowne rozejścia, mijanki, rozpuszczenie czy słynne „pazurki”. Podobnie jak inne maszyny akrobacyjne polskie odrzutowce wyposażone są w wytwornice kolorowego dymu. Nie zabraknie więc też „malowania na niebie” biało czerwonej flagi czy serca przebitego strzałą.


  ▪ Retro Sky Team - słowacka grupa rekonstrukcyjna latająca samolotami w barwach z czasów II Wojny Światowej. Retro Sky Team wykonuje pokazy na samolotach Zlin 226 i 526, Jakowlew Jak-52, Antonow AN-2 oraz na radzieckim dwupłatowym samolocie szkolnym Polikarpow PO-2 zaprojektowanym w 1928 roku.


  Wszyscy piloci noszą oryginalne niemieckie oraz rosyjskie mundury. Samoloty będą wykonywały symulacje bombardowania oraz walk powietrznych. Pokaz przeniesie widzów w czasy II Wojny Światowej. Będzie to żywa lekcja historii.


  ▪ Łukasz Czepiela - pierwszy polski pilot w Red Bull Air Race. Złapał lotniczego bakcyla w wieku 6 lat. Było to wtedy, gdy ojciec zabrał go na pokazy lotnicze odbywające się w podrzeszowskiej Jasionce. To, co tak zachwyciło małego chłopca, to pokazy akrobacji na Zlinie 50 w wykonaniu 14-krotnego mistrza Polski i mistrza świata w akrobacji samolotowej Janusza Kasperka. Od tamtej pory chciał tylko i wyłącznie latać.


  Dziś Łukasz Czepiela obok bycia najlepszym polskim pilotem wyścigowym, jest także kapitanem rejsowego Airbusa.


  ▪ Artur Kielak - mrożące krew w żyłach akrobacje w jego wykonaniu po prostu elektryzują widownię. Pilot, który na co dzień wykonuje obowiązki kapitana Boeinga 737-800 rozpoczynał swoją wielką przygodę z lotnictwem wiele lat temu właśnie w Krośnie. Jako 16-letni podopieczny Aeroklubu Podkarpackiego poznawał sztukę latania, którą jak się teraz okazuje ma opanowaną do perfekcji. Na krośnieńskim niebie wykona niezapomniane widowisko!


  Oprócz samolotowej licencji liniowej, Artur Kielak posiada amerykańską licencję zawodową samolotową i śmigłowcową z uprawnieniami do lotów według przyrządów i na samoloty wielosilnikowe. Latał na ponad 30 typach samolotów i śmigłowców tłokowych, turbośmigłowych i odrzutowych. Artur jest również instruktorem samolotowym. Od wielu lat jest członkiem kadry narodowej RP w akrobacji samolotowej, pilotem pokazowym, Mistrzem Polski w akrobacji samolotowej oraz od wielu lat najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w akrobacji samolotowej na mistrzostwach Europy i Świata – gdzie stale plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych pilotów.


  Dołącz do wydarzenia na Facebooku:
  III Podkarpackie Pokazy Lotnicze

  (2017-08-08/14:22:05)
  (red), (pokazylotnicze.podkarpackie.pl)

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej