Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3604)
Foto
(17489)
Firmy
(109)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(785)
Czateria
(52)
Opinie
(478071)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości kulturalno-rozrywkowe

Ostatnio:

Do października: Karykatury Stanisława Kochanka - wystawa

Od lipca do października 2017 każdy odwiedzający Muzeum Podkarpackie (ul. Piłsudskiego 16) będzie miał okazję zobaczyć niezwykłą kolekcję karykatur autorstwa Stanisława Kochanka. Warto przyjrzeć się postaciom, które uwiecznił, dając tym samym upust swoim niezwykle celnym obserwacjom ludzkich charakterów.

Szczegóły...

Do 9.09: ''Lubię Polskę'' - fotografie Martyny Wacławik

Od 12 lipca do 9 września 2017 w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej (ul. Wojska Polskiego 41) będzie można oglądać wystawę fotografii autorstwa Martyny Wacławik, którą nazwała "Lubię Polskę". Wernisaż odbędzie się 12.07 (środa) o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Szczegóły...

Wakacje: Letnia Przygoda i Manufaktura Wyobraźni dla dzieci

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza przygotowało dla najmłodszych i tych nieco starszych dzieci wiele atrakcji wakacyjnych, które uprzyjemnią letni czas spędzany w mieście. Oprócz dobrze znanego cyklu spotkań "Letnia przygoda", po raz pierwszy odbędą się warsztaty "Plenerowej Manufaktury Wyobraźni". Udział w zajęciach jest bezpłatny. Wszystkie spotkania w godz. 16-19.

Szczegóły...


Archiwum:

 • Pełne archiwum wszystkich wiadomości kulturalnych
 • Wiadomość

  17-19.05: Juwenalia PWSZ

  W tym roku Juwenalia PWSZ przypadają na 17-19 maja 2017 (środa-piątek). Sprawdź, jakie koncerty i inne atrakcje przygotowała uczelnia i studenci.


  Kolejny rok, dzięki obecności Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. St. Pigonia, Krosno będzie obchodzić studenckie święto. Zaproszone zespoły zapewnią dużo dobrej muzyki, czyli tego, co i studenci, i inni mieszkańcy miasta bardzo oczekują.


  17.05 / środa / KAMPUS TECHNICZNY

  V Bieg Sokoła - start o godz. 16:00 z kampusu technicznego PWSZ przy ul. Dmochowskiego 12


  Juwenalia tradycyjnie rozpoczną się Biegiem Sokoła o puchar Rektora. Bieg organizowany na dystansie 5 km cieszy się popularnością zarówno w środowisku akademickim, jak i wśród pasjonatów biegania. W tym roku celem biegu jest wsparcie kolegi z uczelni - Michała Gomułki - dla którego szansą na odzyskanie zdrowia jest kosztowna terapia.


  18.05 / czwartek / RYNEK

  15:00 Juwenaliowa Gala Miss 2017


  Spośród studentek PWSZ w Krośnie zostanie wybrana ta jedyna! Konkurencja jest ogromna, ale tytuł może zdobyć tylko jedna osoba! Dlatego konkurencje są wymagające, a o zwycięstwie zdecyduje poczucie humoru, wdzięk i umiejętność oczarowania publiczności zgromadzonej pod sceną.

  Dołącz do wydarzenia na Facebooku i poznaj uczestniczki: MISS PWSZ

  15:00 Juwenaliada 2017 - część I

  Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 90 zespołów z całej Polski reprezentujących bardzo różnorodne muzyczne klimaty. Piątka najlepszych kapel będzie ze sobą rywalizować na scenie krośnieńskiego rynku, a zwycięzca będzie mógł wystąpić na scenie przed gwiazdą wieczoru, czyli KSU.

  20:30 Koncert zespołu KSU

  Zespół podczas swojej ponad 30-letniej działalności oficjalnie wydał 11 płyt. Oprócz tego ukazało się ponad 30 pirackich i bootlegowych wydawnictw - głównie z materiałami koncertowymi. Jedynym członkiem zespołu, który znajduje się w nim od jego założenia, jest Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk. Zespół początkowo wykonywał typową muzykę punkrockową i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany, z czasem jednak wykształcił własny styl bliższy szeroko pojętemu rockowi.


  19.05 / piątek / RCKP

  12:00 Międzynarodowy Festiwal Młodzieży

  Występy wokalne i taneczne, malowanie piaskiem czy gra na niezwykłych instrumentach - takie występy przygotowały zespoły z Chin, Kazachstanu, Polski, Rosji, Ukrainy i Węgier.

  14:00 Pochód juwenaliowy

  Tradycyjny przemarsz krośnieńskich studentów i partnerskich uczelni zagranicznych z RCKP na rynek. Każdy student może wykazać się pomysłowością i zaangażowaniem w tworzeniu kostiumów, pokazując tym samym swoją indywidualność i odrębność.

  19.05 / piątek / RYNEK

  15:00 Juwenaliada 2017, część II

  Druga część Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych, czyli występ kolejnych pięciu debiutujących kapel na scenie krośnieńskiego rynku. Zwycięzca zagra tym razem przed gwiazdą wieczoru – Jelonkiem.

  15:00-18:00 Gonitwa u Pigonia

  Gra Juwenaliowa dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Czteroosobowe drużyny będą musiały wykazać się nie tylko wiedzą i sprytem, ale także wyobraźnią i szybkością podejmowania decyzji. Jedno jest pewne, to nie będzie popis prymusów na szkolnym apelu! To będzie epicka walka, a zwycięzca będzie jeden. Na zwycięski zespół czeka nagroda finansowa w wysokości 1000 zł, dla pokonanych koszulki juwenaliowe na otarcie łez.

  19:00 Koncert zespołu SROGO

  Grupa pochodzi z Tychów i Katowic, funkcjonuje na polskich scenach od 2013 roku, posiadając na swoim koncie album wydany w 2015 roku. Jest laureatem zeszłorocznej Juwenaliady PWSZ.

  W samym 2016 r. wystąpili m.in na takich festiwalach jak: 22. Przystanek Woodstock, Świebodzice Rock Fest, Slot Art Festival, Zipfest, Finał Life On Stage. Supportowali takie zespoły jak: Lipali, KAT & Roman Kostrzewski, COMA, Kabanos, Zenek, Mech, Luxtorpeda.

  Dzielili scenę przy okazji licznych festiwali z Kult, Lao Che czy Organkiem i wieloma innymi.

  20:30 Koncert grupy Jelonek

  Jelonek to jednocześnie nazwisko, pseudonim artystyczny oraz tytuł solowego projektu muzycznego skrzypka Michała Jelonka. Jelonek to w zdecydowanej większości muzyka instrumentalna z przewodnią rolą skrzypiec oraz instrumentów smyczkowych w rockowo-metalowym towarzystwie gitar i perkusji.

  Jelonek na koncertach, oprócz swoich autorskich utworów, wykonuje także rockowe "przeróbki" muzyki klasycznej takich kompozytorów jak Vivaldi, Paganini, Chopin, Chaczaturian, Rossini i innych klasyków, a także utwory Jimiego Hendrixa, Beastie Boys czy BoneyM.

  Zespół koncertowy tworzą:
  ▪ Michał Jelonek - skrzypce
  ▪ Mariusz Andraszek - gitara basowa
  ▪ Leszek Kowalik - gitara
  ▪ Paweł Chojnacki - perkusja
  ▪ Krzysztof Osiak - instrumenty klawiszowe
  ▪ Jakub Kowalik - akustyk

  (2017-05-05/15:05:49)
  (pwsz), (red)

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej