Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3537)
Foto
(17569)
Firmy
(110)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(481472)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości kulturalno-rozrywkowe

Ostatnio:

5-29.11: XXXIX Krośnieńskie Spotkania Teatralne

Listopad w RCKP (ul. Kolejowa 1) stać będzie pod znakiem Krośnieńskich Spotkań Teatralnych! Od 5 do 29 listopada 2017 na deskach RCKP (ul. Kolejowa 1) zagranych zostanie aż 9 spektakli. Sprawdź tytuły i obsadę.

Szczegóły...

18.11: Urodzinowy zlot Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu

18 listopada 2017 (sobota) o godz. 21:00 na parkingu przy ul. Okrzei odbędzie się jubileuszowy zlot fanów Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu z okazji czwartych urodzin tej inicjatywy. Zobacz plan imprezy.

Szczegóły...

10.11: Anita Lipnicka w Hotelu Nafta Krosno

10 listopada 2017 (piątek) o godz. 19:00 w Hotelu Nafta Krosno (ul. Lwowska 26) odbędzie się koncert Anity Lipnickiej. Bilety w cenie 65 zł dostępne w recepcji Hotelu.

Szczegóły...


Archiwum:

 • Pełne archiwum wszystkich wiadomości kulturalnych
 • Wiadomość

  29.04-3.05: Balony nad Krosnem 2017

  Sztandarowa impreza miejska Balony nad Krosnem odbędzie się w tym roku w dniach 29 kwietnia-3 maja (sobota-środa). Impreza ma rangę XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych. Podziwianie dryfujących po niebie balonów uprzyjemnią koncerty - wśród zaproszonych zespołów m.in. LemON i Piersi. Sprawdź plan pikniku.

  Balony 2017
  Balony nad Krosnem 2016 okiem czytelników K24 - fot. Mateusz Szelc

  Choć trudno w to uwierzyć, w tym roku balonowy weekend majowy odbędzie się po raz osiemnasty! Na chwilę obecną (25.04) do zawodów zgłoszonych jest 45 załóg z Polski, Litwy, Łotwy, Węgier, Słowacji, Rosji i Ukrainy. Pierwsze przeloty treningowe odbędą się już w czwartek (27.04) w wykonaniu naszej Kadry Narodowej Baloniarzy. Zobacz harmonogram konkurencji oraz koncertów.

  29.04, sobota

  19:00 LOTNISKO / Hip-Hop Day
  ▪ Te-Tris
  ▪ Sarius
  ▪ Ten Typ Mes

  20:30 RYNEK
  ▪ koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
  ▪ prezentacja załóg balonowych oraz uroczysta inauguracja XVIII MGZB


  30.04, niedziela, lotnisko

  6:00 i 18:00 Konkurencje balonowe*
  18:00 Start koncertów:
  - DOC.
  - Róże Europy
  - gwiazda wieczoru: Piersi


  1.05, poniedziałek, lotnisko

  6:00 i 18:00 Konkurencje balonowe*
  18:00 Start koncertów:
  - Krusher
  - Püdelsi
  - gwiazda wieczoru: LemON


  2.05, wtorek, lotnisko

  6:00 i 18:00 Konkurencje balonowe*
  12:00-16:00 Turniej Klas Mundurowych "Munduriada" realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie


  Jedna z konkurencji "Munduriady" rozegranej podczas pikniku majowego w ubiegłym roku (fot. www.bezpiecznekrosno.jimdo.com)

  20:00 Oficjalne zakończenie XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych


  3.05, środa, lotnisko

  11:00-17:00 Dzień skierowany do rodzin i najmłodszych


  Ostatniego dnia pikniku na dzieci czekać będą zabawy ze Smerfami i Piratami z Karaibów

  Rodzinny Piknik Balonowy - pokazy artystyczne, konkursy i zabawy, a także programy interaktywne: "Piraci z Karaibów" oraz "Bajkowy Świat Smerfów".

  * konkurencje balonowe uzależnione od warunków atmosferycznych, a miejsca startu i mety będą ustalane bezpośrednio przed konkurencjami przez Dyrektora Sportowego Zawodów

  Balony 2017
  Balony nad Krosnem 2016 okiem czytelników K24 - fot. Marta Zborowska

  Atrakcje dodatkowe w trakcie trwania pikniku:
  ▪ telewizyjne studio balonowe "Poleć Krosno" (30.04 i 1.05) - relacje będą nadawane na portalu Krosno24.pl
  ▪ statyczna wystawa sprzętu latającego w hangarze oraz podniebne atrakcje Aeroklubu Podkarpackiego - Szkoły Lotniczej
  ▪ wesołe miasteczko oraz stoiska handlowo-gastronomiczne czynne będą:
  - 29.04 w godz. 18:00-23:00
  - 30.04 i 1.05 w godz. 10:00-23:00
  - 2 i 3.05 w godz. 10:00-18:00

  Balony 2017
  Na lotnisko i z powrotem do domu chętnych dowiezie autobus bezpłatnej "balonowej linii"

  Na lotnisko będą wozić bezpłatne autobusy - "balonowa linia" zostanie uruchomiona od soboty (29.04) do środy (3.05) na trasie od Starostwa Powiatowego do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żwirki i Wigury. Autobusy będą kursować w obu kierunkach z dużą częstotliwością - szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest TUTAJ. Po otworzeniu linku, na grafice kliknij w wybrany przystanek, aby wyświetlić godziny odjazdów.

  Wraz z majówką kursowanie rozpocznie także nocna linia N1 umożliwiająca późny powrót do domu zarówno mieszkańcom Krosna jak i gościom z okolicznych miejscowości. Przejazdy nocnymi autobusami będą jednak płatne. Przystanki linii znajdujące się lotniska to Os. Traugutta i Dworzec. Rozkład jazdy linii N1 znajduje się TUTAJ.


  W niedzielę i poniedziałek (30.04 i 1.05) na balonowej imprezie w Krośnie gościć będzie ekipa Wyjazdowej Prognozy Pogody TVN, nadająca na żywo relacje z imprezy do kanałów stacji - TVN24 oraz TVN24 BiS. Wejścia poprowadzi Anna Dec, która będzie przedstawiać prognozę pogody i rozmawiać z zaproszonymi gośćmi. Zobacz harmonogram wejść antenowych:

  30.04, niedziela
  TVN24 - 8:25 / 8:55 / 14:23 / 15:55
  TVN24 BiS - 10:20 / 12:23 / 12:59 / 14:45

  1.05, niedziela
  TVN24 - 8:25 / 9:25 / 11:20 / 12:50
  TVN24 BiS - 10:24 / 10:54 / 12:24 / 14:24


  Informacje o artystach

  TE-TRIS


  Te-Tris to doskonale znany raper i producent, od kilkunastu lat aktywny na scenie muzycznej. Legendarna postać undergroundu, ikona polskiego freestyle’u, autor klasycznych mixtape’ów, wyjątkowych albumów i koncertów nie raz okrzykniętych najlepszym rapowym show w Polsce.

  Fani ambitnego rapu znad Wisły byli zachwyceni, a idące w sukurs albumowi mixtape’y "Stick2mynameright" i "Shovany" zwróciły oczy i uszy słuchaczy na tego świetnie rokującego rapera z Podlasia. Wykorzystał to znakomicie przebojowym i niezwykle energetycznym, koncepcyjnym albumem "Lot" ze szlagierowymi utworami "Ile mogę" i "Trzeba żyć". W 2013, wyłamując się nieco z solowej działalności, nagrał wspólny album z Pogzem, a krążek zanotował 4 miejsce na OLIS.

  W 2017 r. artysta wydał "Tristape", którzy fani i krytycy zgodnie okrzyknęli jednym z najlepszych materiałów rapera, wskazując na przysłowiową "kolejną młodość" i powrót do najwyższej formy. Ten król mikstejpów to również znana sceniczna bestia. Jego koncerty na długo zostają w pamięci uczestników, a wspierany przez świetnych instrumentalistów, sprawnie mieszających najlepsze elementy repertuaru, każde miejsce zamienia w show przez duże "S".


  SARIUS


  Młody częstochowski raper, który zadebiutował w ramach Asfalt Records w listopadzie 2013. Sarius ma mocny i charakterystyczny styl. Rozpiera go energia, ale ta zdrowa, która pozwalała mu trenować i jeździć na zawody bokserskie juniorów. Jego debiutancki album "Blisko Leży Obraz Końca" ma styl muzyczny tłustych lat 90.

  Jeśli chodzi o hip-hop, pierwszą walkę i pierwsze zwycięstwo w karierze zawodowej ma już za sobą - płyta spotkała się z uznaniem słuchaczy. Entuzjastycznym ocenom towarzyszyło zaskoczenie ukrytym do tej pory talentem Sariusa. Na raperze poznał się między innymi O.S.T.R., który wraz z Hadesem nagrał gościnne zwrotki, a także wyprodukował jeden numer na płycie. Swój bit dostarczył też Emade.


  TEN TYP MES


  Muzyka i teledyski pełne niecodziennych rozwiązań, grafika oraz okładki projektowane przez rozchwytywanych absolwentów ASP zapewniły ekipie Mesa status jednej z najważniejszych niezależnych wytwórni w Polsce.

  Ten Typ Mes to wciąż artysta, który mimo złotej płyty na koncie ("Kandydaci na szaleńców" 2011) nie wyskakuje "z lodówki", bo obrał ścieżkę przemyślanej promocji w wyselekcjonowanych mediach, a jego twórczość odkrywają dla siebie nowe pokolenia odbiorców.


  DOC.


  Zespół powstał latem 2014 roku z inicjatywy dwóch lekarzy z Łańcuta: neurologa Konrada Bauma i gastrologa Tomasza Ryznara. Pomimo czasochłonnej pracy zawodowej obaj muzycy mają za sobą spore doświadczenie i historię muzyczną z niemałymi sukcesami.

  Do lekarzy dołączyli z czasem zawodowi muzycy z Łańcuta i Krosna: Witold Drapała - instrumenty klawiszowe, Cezary Czarnota - gitara oraz Filip Łukaszewicz - perkusja. W ciągu pierwszego roku działalności zespół dał dziesiątki koncertów w całej Polsce i wypracował własny styl i brzmienie oparte na rocku i blues rocku z elementami r'n'b.


  RÓŻE EUROPY


  Motto zespołu założonego w 1983 roku brzmi: "Minimum nudy, maksimum rock'n'rolla!". W tym czasie zespół dorobił się miliona sprzedanych płyt, tysiąca koncertów w całej Polsce, a także występów w USA, Anglii, Austrii i we Włoszech.

  Róże Europy oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią, która porywa publiczność ze sobą. Muzycy ci kochają grać, a publiczność lubi bawić się z nimi.

  Obecny skład Róż Europy:
  ▪ Piotr Klatt - wokal
  ▪ Grzegorz "Gre" Korybalski - gitara basowa
  ▪ Filip Kowalski - perkusja
  ▪ Bartek "Bartass" Dębicki - gitara


  PIERSI


  Zespół Piersi założony został w 1984 roku i przez wiele lat kojarzył się… z liderem Pawłem Kukizem. Po jego odejściu grupa uformowała się na nowo i zmieniła trochę ścieżkę muzyczną. Wokal przewodni wziął na siebie artysta bułgarskiego pochodzenia - Adam "Asan" Asanow. W odnowionym składzie zespół zarejestrował wyróżniony dwukrotnie platynową płytą album pt. "Piersi i przyjaciele 2", a pochodząca z niej piosenka "Bałkanica", utrzymana w stylistyce pop-rocka i folku, przysporzyła grupie wielki rozgłos i nowych odbiorców. Bezdyskusyjnie, Piersi w Krośnie sprawią, że będzie zabawa, będzie się działo!

  Skład zespołu:
  ▪ Marek "Mały" Kryjom - wokal wspierający, gitara, instrumenty perkusyjne, harmonijka ustna
  ▪ Adam "Asan" Asanow - wokal prowadzący
  ▪ Zbigniew "Dziadek" Moździerski - gitara basowa, instrumenty klawiszowe, wokal wspierający
  ▪ Adam "Hans" Kłos - gitara, wokal wspierający
  ▪ Marcin "Manio" Papior - perkusja
  ▪ Marcin "Rospor" Respondek - puzon
  ▪ Erwin Żebro - trąbka


  KRUSHER


  Debiut zespołu to rok 2008 i album pt. "Forward". W tym samym roku zostało zarejestrowane koncertowe DVD, które uwieczniło występ gromadzący pod sceną pół tysięczną rzeszę fanów muzyki rockowej. Utwory zespołu były emitowane w kilkudziesięciu rozgłośniach radiowych w Polsce i za granicą.

  Muzyka Krusher to połączenie hard rocka i rock'n'rolla, co bardzo dobrze sprawdza się na koncertach. Obecnie zespół promuje nowy album "MetaLOA" i przygotowuje się do trasy koncertowej, która swym zasięgiem obejmie Polskę, Słowację, Czechy, Białoruś, Łotwę, Estonię, Rosję i Finlandię. W ramach promocji płyty MetaLOA Krusher wypuścił debiutancki teledysk do numeru o tej samej nazwie.

  Krusher wielokrotnie koncertował u boku gwiazd polskiej sceny m.in. TSA, Hunter, KAT&Roman Kostrzewski, Acid Drinkers, Vader, Vesania, Zakopower, IRA, Raz Dwa Trzy, Renata Przemyk, Kazik Staszewski&Buldog, Lombard, Oddział Zamknięty, Mech, KSU, Cała Góra Barwinków, Proletaryat, Turbo, jak również u boku gwiazd zagranicznych.

  Wielkim osiągnięciem zespołu było stworzenie własnego festiwalu muzycznego pod nazwą Krushfest odbywający się we wrześniu w Jaśle, cyklicznie od 2009 r.

  Skład Krusher:
  ▪ Klaudia Kozień - wokal
  ▪ Michał Kustra - gitara
  ▪ Bartosz Wierzbicki - gitara
  ▪ Rafał Berkowicz - gitara basowa
  ▪ Adam Pucykowicz - perkusja


  PÜDELSI


  Zespół powstał w 1985 r. w Krakowie. Podstawowy skład stanowili muzycy związani z zespołem DÜPA. Po samobójczej śmierci lidera - Piotra Marka - Andrzej "Pudel" Bieniasz postanowił kontynuować dzieło mistrza wraz z kolegami pod nazwą PÜDELSI.

  Okresem świetności był przełom lat 80. i 90. Po wielu udanych koncertach muzycy postanawiają jednak zawiesić działalność i reaktywują się w 2001, a do zespołu zostaje zaproszony ponownie Maciej Maleńczuk.

  PÜDEL, Franz i Maciek w 2003 r. prezentują płytę pt. "Wolność słowa", która zostaje doceniona przez odbiorców i zdobywa status Złotej Płyty, a łączny nakład z dodatkami przekracza pół miliona egzemplarzy. W tym samym czasie ukazała się także płyta z największymi przebojami zespołu, która zawiera m.in. hit "Dawna dziewczyno", za którą PÜDELSI otrzymali w Opolu nagrodę Polskiego Radia.

  W 2005 roku Maciej Maleńczuk wybiera karierę solową, a nowym wokalistą w zespole PÜDELSI zostaje Szymon Goldberg, a następnie Piotr Foreman. Ich najnowsza płyta nosi tytuł "Über Alles".

  Obecny skład:
  ▪ Andrzej "Pudel" Bieniasz - gitara
  ▪ Franz Damero Dreadhunter - gitara basowa
  ▪ Piotr Foreman - wokal
  ▪ Dario Litwińczuk - gitara
  ▪ Tomek Dominik - perkusja
  ▪ Adam "Kryształ" Drzewiecki - instrumenty klawiszowe
  ▪ Bartosz Bętkowski - saksofony, flet


  LEMON


  Zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami "Napraw", "Scarlett", "Spójrz", "Nice" i "Jutro".

  Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami. Ich albumy w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną.

  LemON to także fenomen w internecie. Na swym koncie na Facebooku zgromadził ponad 350 tys. fanów, a ich klipy na You Tube wyświetlono ponad 50 milionów razy! Przytaczając słowa Adama Sztaby z programu "Must Be The Music", w którym LemON dał się poznać publiczności: "LemON to zespół, który ma szlachetność w sobie i jednocześnie można puścić go w radiu. Jestem urzeczony tym bandem. Wydawałoby się, że oni są tacy niszowi. Ale nagrywają piosenki, które są na listach przebojów, czyli okazuje się, że te dwie rzeczy można połączyć".

  Liderem zespołu jest Igor Herbut - wokalista, którego Maryla Rodowicz nazwała nadzieją polskiej wokalistyki, a Elżbieta Zapendowska stwierdziła, że "śpiewa tak, że plomby wypadają". To facet, który urodził się, żeby przekazywać emocje głosem. W przekazywaniu tychże emocji niezawodnie pomagają członkowie zespołu, którzy są wirtuozami swoich instrumentów.

  Skład zespołu:
  ▪ Igor Herbut - wokal, fortepian
  ▪ Piotr "Rubens" Rubik - gitary
  ▪ Piotr Walicki - fortepian, instrumenty klawiszowe
  ▪ Piotr Kołacz - gitara basowa
  ▪ Tomasz "Harry" Waldowski - perkusja

  Balony 2017
  Balony nad Krosnem 2016 okiem czytelników K24 - fot. Basia Dyl

  (2017-04-19/11:58:11)
  (red), fot. arch.

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej