Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3537)
Foto
(17569)
Firmy
(110)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(481472)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości kulturalno-rozrywkowe

Ostatnio:

5-29.11: XXXIX Krośnieńskie Spotkania Teatralne

Listopad w RCKP (ul. Kolejowa 1) stać będzie pod znakiem Krośnieńskich Spotkań Teatralnych! Od 5 do 29 listopada 2017 na deskach RCKP (ul. Kolejowa 1) zagranych zostanie aż 9 spektakli. Sprawdź tytuły i obsadę.

Szczegóły...

18.11: Urodzinowy zlot Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu

18 listopada 2017 (sobota) o godz. 21:00 na parkingu przy ul. Okrzei odbędzie się jubileuszowy zlot fanów Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu z okazji czwartych urodzin tej inicjatywy. Zobacz plan imprezy.

Szczegóły...

10.11: Anita Lipnicka w Hotelu Nafta Krosno

10 listopada 2017 (piątek) o godz. 19:00 w Hotelu Nafta Krosno (ul. Lwowska 26) odbędzie się koncert Anity Lipnickiej. Bilety w cenie 65 zł dostępne w recepcji Hotelu.

Szczegóły...


Archiwum:

 • Pełne archiwum wszystkich wiadomości kulturalnych
 • Wiadomość

  1-23.04: O!PLA - krótkie filmy animowane dla dzieci

  Klubokawiarnia Ferment (ul. Portiusa 4) zaprasza dzieci na pokazy krótkich filmów animowanych w ramach O!PLA - V Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji. W dniach 1 i 8 kwietnia 2017 (soboty) o godz. 13:00 odbędą się pokazy bajek dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a w dniach 2, 9 i 23 kwietnia pokazy dla przedszkolaków. Po każdym pokazie głosowanie publiczności na najlepszą animację. Wstęp wolny. Zobacz plan projekcji.

  Opla
  O!PLA po raz drugi w Krośnie - na projekcje zaprasza Ferment

  Bajki przygotowane dla dzieci w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA są krótkie i nie nudzą. Są ponadto rodzimej produkcji, co nadaje im szczególnego klimatu, którego próżno szukać w zagranicznych produkcjach.

  1 kwietnia, sobota, godz. 13:00
  Kategoria wczesnoszkolna

  BAŚNIE I BAJKI POLSKIE: KAMIEŃ NA DNIE JEZIORA
  13 min / 2017 / Jacek Adamczak / TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu


  Opowieść o tym, że pazerność i chciwość może doprowadzić do śmieszności, a nawet zguby! Pewien zły, chciwy i leniwy Dziedzic, otoczony świtą na wszelkie posługi, jest przekonany, że posiada nieograniczoną władzę i może zaspokoić każdą zachciankę. Postanawia pomnożyć majątek, ale tak, aby się przy tym nie napracować. Dziedzica spotyka zasłużona kara, a bajka z poczuciem humoru i ludową mądrością ośmiesza egoizm, arogancję i prostactwo.

  DORADCY KRÓLA HYDROPSA
  20,5 min / 2016 / Natalia Brożyńska / WJTeam (Łódź)


  Film opowiada historię króla Akwacji Hydropsa oraz jego doradców, którzy otrzymali od władcy zadanie stworzenia następcy tronu. Rywalizacja i intrygi, dotyczące cech, jakie miał mieć zaszczepione królewicz, doprowadziły do wszczepienia matrycy „zamiłowania” do rzeczy małych. Tak zrodziła się obsesja zmniejszania się.

  Zrealizowana w klasycznej technice animacji lalkowej adaptacja "Bajek robotów" Stanisława Lema.

  KOSTKA I KULKA: FLAGA
  4,5 min / 2015 / Tomek Niedźwiedź / Badi Badi (Warszawa)


  Wysłana w kosmos sonda badawcza ulega awarii, na planetoidzie ląduje łazik – BOX01. Zgodnie z procedurą wykonuje próbne badania i stara się umieścić na nowo odkrytej planecie flagę. Okazuje się, że planeta jest zamieszkana przez jednookie stworzenie o wyglądzie i zachowaniu "żywego srebra". Ultra ciekawski, ruchliwy i posiadający szereg umiejętności BALL, doprowadza do szału ziemskiego robota, próbując poznać znaczenie używanych przez niego przedmiotów.

  KUBA I ŚRUBA: PIĘCIU ROZBÓJNIKÓW
  12,5 min / 2016 / Andrzej Orzechowski, Bronisław Zeman / Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej


  Na co wydać oszczędności zgromadzone w skarbonce? Tym razem wyobraźnię chłopców uruchamia sroka, która z okna ich pokoju kradnie błyszczące auto zabawkę. Kuba i Śruba wkraczają w świat fantazji. Okazuje się, że sroka nie jest zwykłym ptakiem, ale hersztem przestępczej szajki. Osobnik ten nie dość, że ukradł autko Śruby, to jeszcze wraz ze swoimi kamratami ma zamiar obrabować bank, w którym chłopcy trzymają swoje oszczędności. Nieoczekiwanie Kuba i Śruba, chcąc zapobiec przestępstwu, sami zostają oskarżeni o napad na bank.


  2 kwietnia, niedziela, godz. 13:00
  Kategoria przedszkolna

  PAMIĘTNIK FLORKI 3: TORBA
  11 min / 2016 / Dorota Cieśla / ANIMA-POL


  Oj, to nie był dobry dzień dla Florki. Przegrana przez ryjówkę gra staje się przyczyną wielkiego wybuchu złości – Florka rzuca grą planszową, tupie, krzyczy. Jednak Florka na gwałtownym jej wyrażeniu nie poprzestaje i ze swoją żyłką badacza docieka: Czy wolno czuć złość? A jeśli tak – jak bezpiecznie ją "wyjmować"? Czy dorośli też się złoszczą i jakie mają na to sposoby? Czy "połykanie złości" to dobre rozwiązanie, czy może lepiej skorzystać z samodzielnie wykonanej "torby na złość"?

  CZAPU, CZIPU: CO TO TAK KŁUJE I TUPIE?
  5 min / 2016 / Bogna Sroka-Mucha / Tomasz Głodek (Anima Art)


  Czapu Czipu opowiada o przygodach małego chłopca – Czipu i jego niezwykłej papierowej czapki – Czapu. Jest to serial o zagadkach dźwiękowych i wizualnych. Czipu w każdym odcinku zmaga się z tajemnicą, którą skrywa Czapu. Kluczem do rozwiązania zagadki, która kryje się w czapce niespodziance, są dźwięki jakie się z niej wydobywają.

  SZKOŁA CZYŚCIOCHÓW: NIESPODZIEWANY LOKATOR
  2,5 min / 2014 / Jagoda Klaczyńska / PJATK WARSZAWA


  Niektórzy się cieszą, jeśli nie umyjesz zębów przed snem…

  ŻUBR POMPIK: DUŻE I MAŁE
  7,5 min / 2016 / Wiesław Zięba / EGoFILM


  Gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie to żuberek Pompik, jako że w porównaniu z innymi żubrami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw w przepychanie rogami, wbęcywanie na drzewa czy żubrzego berka dookoła polany, ma za to inne zainteresowania. Pompik jest bowiem najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy.

  WIERSZYKI DOMOWE
  6 min / 2016 / Robert Turło / Mikołaj Pilchowski / 2001 Marek Rudnicki


  Bajka według książki Michała Rusinka z ilustracjami Joanny Rusinek, w tonacji humorystycznej oprowadzają młodego widza po pospolitych przedmiotach i miejscach związanych z domem i życiem codziennym czteroosobowej rodziny (Chłopczyk, Dziewczynka, Mama, Tata wraz z ich Psem). Przygodową akcję każdego odcinka opowiada nam, bawiąc się często różnym znaczeniem słów, Lektor. Dodatkowo, towarzyszy mu komentarz wypowiadany przez postać Poety. Film animowany, ćwiczenie i lektura obowiązkowa z języka polskiego na podstawie wybranych trzech wierszyków: "Szafa", "Narty","Pralka".

  WILCZEK LUPI I BARANEK BOBEK
  10 min / 2016 / Aleksadra Chrapowicka


  Historia przyjaźni pomiędzy wilczkiem a barankiem, jaka rodzi się w czasie ich podróży po lesie. Wilczek pomaga dotrzeć barankowi do stada, gdzie czeka na niego zmartwiona mama. W między czasie Lupi sam chce zostać barankiem, ażeby móc zostać w stadzie owiec. Sytuację obserwuje i komentuje sroka Marta, która towarzyszy im w podróży.


  8 kwietnia, sobota, godz. 13:00
  Kategoria wczesnoszkolna

  BAŚNIE I BAJKI POLSKIE: KOBIAŁKA Z ROZUMEM
  13 min / 2017 / Andrzej Kukuła / TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu


  Opowieść o tym, że chciwość, niegodziwość i podstęp, prędzej czy później zostaną ukarane, a bezinteresowna dobroć nagrodzona. Przekona się o tym chciwy i niegodziwy Kasztelan, jego podstępny sługa Szpon oraz chłopiec o dobrym sercu o imieniu Jaś. A wszystko za sprawą tajemniczej Pięknej Pani, której dary na zawsze odmieniły losy bohaterów opowieści.

  PIOTREK
  5 min / 2016 / Elwira Małyszko (Białystok)


  Opowieść o marzeniach, inności, potrzebie akceptacji i sile podwórkowej przyjaźni. Piotrek wygląda jak każdy inny 10-latek, ale jego siostra uważa, że jest Kosmitą - prawdziwym. Pola jest rowerowym mistrzem jazdy po szynie. Nikt z jej podwórkowych przyjaciół nie ma pojęcia, że ma brata i na dodatek Kosmitę. Co się stanie, kiedy jej tajemnica wyjdzie na jaw?

  Zrealizowany w technice animacji plastelinowej filmik porusza temat Zespołu Aspergera.

  MAMI FATALE: WIELKIE MYCIE
  10 min / 2015 / Marcin Wasilewski / Studio Miniatur Filmowych w Warszawie / Grupa Smacznego (Gdańsk)


  Niesforne Prosię nie chce się umyć przed pójściem spać. Skutki tego będą bardzo, ale to bardzo niemiłe. Plamy brudu z jego różowego ciała zmienią się w nocy w złośliwego duszka Brudacza, który zacznie skutecznie uprzykrzać życie nie tylko Prosięciu, ale i niewinnej Psinie i Mami Fatale.

  Czy jest na to jakaś rada? Trzeba się śpieszyć, bo Brudacz staje się coraz większy i większy!

  PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB
  9 min / 2016 / Andrzej Gosieniecki / Studio Mansarda (Poznań)


  Autorski filmik animowany zrealizowany na podstawie jednego z najbardziej znanych wierszy Juliana Tuwima. Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza staje się pretekstem do opowieści filozoficznej o małym człowieku, który pragnie zmierzyć się z niepojmowalnym ogromem. Opowieść prowadzi ballada w znakomitej kompozycji i wykonaniu Włodzimierza Korcza.

  KACPERIADA: ON MA, A JA NIE
  7 min / 2016 / Kuba Tarkowski / Human Ark (Warszawa)


  Eryk jest chory. Kacper idzie do kolegi z lekcjami niechętnie, ale na miejscu jest oczarowany wystrojem pokoju Eryka: to setki najnowszych i najdroższych zabawek, z których większość jest nierozpakowana. Po powrocie do domu Kacper zostaje oskarżony przez mamę Eryka o kradzież jednej z zabawek. Chłopiec jest zszokowany. Konfrontacja przynosi nieoczekiwane rozwiązanie.


  9 kwietnia, niedziela, godz. 13:00
  Kategoria przedszkolna

  AGATKA I KAKTUS
  10 min / 2016 / Andrzej Piotr Morawski, Serafiński Studio / TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu


  Agatka przynosi z przedszkola zagrodę z konikami wykonaną z plasteliny i kasztanów. Jednego z koników stawia w terrarium Chomika Cyryla, aby obejrzał go sobie z bliska, a do zagrody wstawia doniczkę z kaktusem z parapetu, aby wyglądało jak na "dzikim zachodzie". Przy okazji zauważa, że Kaktus ma za sucho, chociaż Cyryl przypomina jej, że wczoraj już go podlała, a kaktusy nie lubią zbyt dużo wody. W czasie, gdy Agatka chce zabrać Cyrylowi miskę z wodą, z zagrody znikają koniki i Kaktus. Agatka postanawia ratować swoje koniki, wskakuje na konika z terrarium Cyryla i rusza w pościg. Cyryl chcąc nie chcąc dołącza do niej na prerii.

  RODZINA TREFLIKÓW 2: NA TROPIE SKARBU
  8,5 min / 2016 / Marek Skrobecki / Studio Trefl


  Treflik dostał mapę skarbu od Małego Wujcia. Do poszukiwań dołącza jego siostra, Treflinka. Dzieci szukając złotego runa przeżywają niewiarygodne przygody, podczas których odkrywają, że dobra zabawa z przyjaciółmi jest lepsza od enigmatycznego skarbu. W tym odcinku zyskują nowego przyjaciela Misia Zdzisia. Zrealizowany w klasycznej technice animacji lalkowej serial zabiera widzów do bajkowego świata niezwykłej rodziny. Obserwujemy codzienne życie 6-letniej Treflinki i jej młodszego brata Treflika. Rodzina Treflików otoczona jest serdecznymi przyjaciółmi, sąsiadami, wśród których spotkamy Ciocię, Pana Jareczka, Gondusia, Pana Robobota, Króla i Królową. Jest też Mały Wujcio, przybysz z odległej krainy, który dzięki swoim magicznym właściwościom towarzyszy Treflikowi i Treflince w małych i dużych przygodach, pomagając im nawet w rozwiązywaniu problemów oraz zapoznaje z wartościami, takimi jak: przyjaźń, szacunek, uczciwość i tolerancja.

  AGI BAGI: KSIĘŻYC
  11 min / 2016 / Tomek Niedźwiedź / Badi Badi


  Pan Księżyc ma swój wieczorny występ. Śpiewając, wpływa na niebo nad wioską Agingów. W trakcie wykonywania utworu bawi się wodą: gestem ręki kołysze nią, przybliżając i oddalając od siebie. Oczywiście chrapiąca i lunatykująca Gadzina trochę przeszkadza mu w występie. Niespodziewanie na Agi w rzeczce znika woda i tylko Pan Księżyc jest w stanie ją przywrócić. Serial opowiada o wesołych przygodach mieszkańców planety Agi Bagi. Każdy odcinek to opowieść o tym, jak ważna jest współpraca i wspólne dbanie o ekosystem planety.

  KWADRATY
  4 min / 2016 / Magdalena Budzyńska / PJATK WARSZAWA


  W kwadratowym świecie zamieszkałym przez kwadratowe istoty jednego z bohaterów dosięga przeziębienie.

  PRZYTUL MNIE: OPERACJA WEEKEND
  6 min / 2016 / Mateusz Jarmulski / Animoon


  Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, w którym nigdy się nie nudzą. Każdy dzień przynosi nową przygodę. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innym sami stajemy się bogatsi.


  23 kwietnia, niedziela, godz. 13:00
  Kategoria przedszkolna

  BASIA I UPAŁ W ZOO
  11 min / 2016 / Marcin Wasilewski / Grupa Smacznego


  Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Basia lubi książki i wymyślanie nowych zabaw. Nie jest idealnie grzeczna, ale nie sposób jej nie lubić. Czasami Basia, jak każdy pięciolatek, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić. Odkrywa, że czasem na najtrudniejsze pytania można znaleźć proste odpowiedzi.

  BUŹKA I DZIÓBEK: BUŹKA ROBI ZDJĘCIA
  5 min / 2017 / Maciej Pestka / Mapepi Animacje


  Nie ma to jak poranna gimnastyka na świeżym powietrzu. Buźka bardzo ją lubi. Podczas ćwiczeń zauważa pięknego motyla i postanawia zrobić mu zdjęcie. Dzióbkowi bardzo się zdjęcie podoba i też chce mieć fotografię wśród kwiatków. Nagle tuż za krzakami pojawia się dziwny duży ptak. Przyjaciele postanawiają zrobić mu zdjęcie. Okazuje się, że wcale to nie jest takie proste, zwłaszcza gdy jest to płochliwy struś.

  PAN TOTI I CZARODZIEJSKA RÓŻDŻKA
  8 min / 2015 / Jaroslav Baran, Grzegorz Handzlik / ORANGE Studio Animacji


  Pan Toti znajduje w kopalni różdżkę. Nie znając zasady jej działania, czaruje wszystko na opak. Zamiast kolegi pojawia się złośliwy łobuz. W zamian młodości, którą Pan Toti chce być obdarzony, staje się staruszkiem. Kłopotów jest coraz więcej, aż bystry przyjaciel Hehel odkrywa zasadę działania różdżki. Czarując czarnym końcem – czary działają na opak, czarując białym – poprawnie. Teraz przyjaciele mogą odwrócić złe zaklęcia, bo wiedzą jak to zrobić.

  MELA & MARCEL, CZYLI JAK BEZPIECZNIE I ZDROWO POZNAWAĆ ŚWIAT: NIE ROZMAWIAM Z NIEZNAJOMYM
  5 min / 2015 / Iwona Wołkowicz / Tutto Arts & Media


  Pewnego słonecznego dnia ślimak Marcel otrzymuje tajemniczą mapę. Od niej wszystko się zaczyna… Na mapie zaznaczone są różne miejsca, dołączona jest też kartka z mnóstwem literek. Dla Marcela całkowicie niezrozumiała, bo ślimak nie umie czytać. Dopiero Babcia żuczka Dygotka uchyla rąbka tajemnicy, jaką skrywa mapa. Całą rozmowę podsłuchuje ciekawska gąsienica Mela. Mela i Marcel wyruszają w podróż/grę, w czasie której mają zdobyć specjalne kluczyki za prawidłowe wykonanie zadania. Nagrodą za zebranie wszystkich kluczyków jest tajemniczy skarb. W odcinku pt. "Nie rozmawiam z nieznajomym" nasi bohaterowie szykują się do tej wyprawy, a przy okazji zostają poddani "pierwszej próbie".

  WIKING TAPPI: ZAMIESZANIE Z ZIMOWYMI ZAPASAMI
  10,5 min / 2016 / Andrzej Piotr Morawski / EGoFILM


  We wspaniałym, magicznym Szepczącym Lesie, który ciągnie się nad brzegami Lodowej Zatoki mieszka wiking Tappi. Nie jest on prawdziwym wikingiem, gdyż ani w głowie mu wymachiwanie mieczem. Jego największą bronią są uśmiech, życzliwość i pomysłowość. Tappi jest bowiem obrońcą Szepczącego Lasu i wszystkich jego mieszkańców. Nie pozwoli, by komukolwiek stała się krzywda i gotów jest pomóc każdemu, kto znajdzie się w tarapatach.

  Zobacz też kolejne pokazy z cyklu O!PLA:
  3.04: O!PLA - krótkie animacje dla dorosłych - kat. szkolna
  9.04: O!PLA - krótkie animacje dla dorosłych - kat. off&go!
  10.04: O!PLA - krótkie animacje dla dorosłych - videoklipy
  23.04: O!PLA - krótkie animacje dla dorosłych - formanimy i fraszki
  24.04: O!PLA - krótkie animacje dla dorosłych - kat. poza Polską
  30.04: Pokaz filmu na zakończenie festiwalu O!PLA

  (2017-03-27/06:20:13)
  (red), (polskaanimacja.wordpress.com)

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej