Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(179)
Anonse
(4226)
Foto
(16707)
Firmy
(157)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(847)
Czateria
(43)
Opinie
(451092)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości kulturalno-rozrywkowe

Ostatnio:

Lipiec-sierpień: Letnie wystawy w RCKP

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1) zaprasza na wystawy, które w okresie wakacyjnym goszczą w galeriach RCKP. Wstęp wolny.

Czytaj obok >>

Lipiec-sierpień: 60-lecie Muzeum Podkarpackiego - wystawa

Muzeum Podkarpackie w Krośnie (ul. Piłsudskiego 16) zaprasza na wystawę z okazji 60-lecia działalności placówki. Ekspozycja gromadząca przeróżne eksponaty z okresu działalności muzeum będzie czynna do końca sierpnia 2014. Bilety: 6 zł normalny, 3 zł ulgowy.

Szczegóły...

Lipiec-wrzesień: Wystawa witraży w CDS

Centrum Dziedzictwa Szkła (ul. Blich) zaprasza na wystawę witraży pod nazwą "Obrazy szkłem malowane", która rozpocznie się 8 lipca 2014 i potrwa do 24 września br. Wstęp na wystawę: 2 zł.

Szczegóły...


Archiwum:

 • Pełne archiwum wszystkich wiadomości kulturalnych
 • Wiadomość

  Lipiec-sierpień: Letnie wystawy w RCKP

  Regionalne Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1) zaprasza na wystawy, które w okresie wakacyjnym goszczą w galeriach RCKP. Wstęp wolny.

  ● 15 lipca – 20 sierpnia, Galeria Fotografii
  "Pod słońcem Toskanii" – Przemysław Niepokój–Hepnar


  Przemysław Niepokój- Hepnar z zawodu fotograf, członek Fotoklubu RCKP w Krośnie, członek nadzwyczajny Fotoklubu RP, założyciel Forum Krośnieńskich Fotografów FOTOKROSNO.

  Wystawa prezentuje wielkoformatowe zdjęcia wykonane podczas pleneru w malowniczej Toskanii. Autorowi udało się uwiecznić wschody i zachody słońca w miejscowościach położonych w dolinie Val d’Orcia wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyjazd do Toskanii był fotograficznym marzeniem, które udało się zrealizować dzięki nowo powstałej grupie plenerowej z Krosna - Le Kolaborante, skupiającej przyjaciół wspólnie jeżdżących na plenery fotograficzne.

  Uroczysty finisaż wystawy odbędzie się 20.08.2014 o godz. 18:00.


  ● 29 lipca – 31 sierpnia, Galeria Pogranicza
  "Pejzażowe przemyślenia" – Kamil Kozak, wystawa malarstwa


  Kamil Kozak – ur. w 1989 roku, absolwent Liceum Plastycznego w Krośnie. Dyplom z malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Organizator plenerów malarskich w Kotani.

  Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce. Tematem wystawy jest pejzaż, a głównym założeniem było zaczerpnięcie prostych motywów krajobrazu (linia drzew, woda, niebo) oraz przedstawienie ich w postaci minimalistycznej, tak aby uzyskać efekt niekiedy abstrakcji, ale również prostego w formie pejzażu. Dlaczego właśnie pejzaż? Zapoczątkowały to wyjazdy na łono natury jeszcze za czasów dzieciństwa. Piękne tereny wokół Krosna (Beskid Niski, również Bieszczady) rozbudziły w młodym artyście wiele emocji i pozostały w pamięci. Większość prac jest w kolorystyce chłodnej, a nawet zimowej.


  ● 1 – 31 sierpnia, Galeria Szara
  Wystawa grafik i exlibrisów – Zbigniew Osenkowski


  Zbigniew Osenkowski – ur. w 1943 roku w Zagórzu. Ukończył Politechnikę Krakowską i Studium Wzornictwa Przemysłowego zorganizowane przez Instytut Wzornictwa i ASP w Warszawie. Uprawia rysunek i grafikę. Miał 21 wystaw indywidualnych. Jest organizatorem Galerii Ekslibrisu przy MBP w Sanoku, komisarzem wielu konkursów i wystaw.

  Artysta wykonał ponad 890 ekslibrisów, które eksponował w Polsce i za granicą. Za znaki książkowe otrzymał nagrody i wyróżnienia. Jego prace znajdują się w wielu krajach w zbiorach prywatnych i państwowych. Życiorys artysty, listę opus i reprodukcje 30 ekslibrisów zamieszczono w encyklopedii wydanej w Portugalii "Contemporary International Ex-libris Artists" w 2004 roku. Grafik uczestniczył w ponad 250 wystawach zbiorowych m.in. w Argentynie, Chinach, Kazachstanie, Meksyku czy USA zdobywając medale i wyróżnienia.

  Prace Zbigniewa Osenkowskiego znajdują się w zbiorach muzealnych, instytucjach kultury i zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.


  ● 1 – 31 sierpnia, Galeria Pomarańczowa
  "Pejzaż eksperymentalny" – wystawa poplenerowa Studenckiego Koła Artystyczno– Naukowego RAZEM


  "Pejzaż eksperymentalny" to hasło tegorocznego pleneru zrealizowanego na przełomie maja i czerwca w malowniczych okolicach wybrzeża nad Sanem przez Studenckie Koło Naukowo–Artystyczne RAZEM, działające na Uniwersytecie Rzeszowskim.

  Pomysłodawcą tego projektu są Anna Micał i Katarzyna Fornal. Do udziału zostali zaproszeni: Izabela Świrk, Wojciech Kornacki, Michał Mieszkowicz, Sławomir Kaproń, Sylwia Gawura, Monika Maziarz oraz Kamil Kozak. Spotkanie dziewięciorga studentów Wydziału Sztuki to dziewięć spojrzeń na otaczającą nas rzeczywistość. Zaowocowało to wystawą zbiorową.

  Na wystawie można obejrzeć obrazy, grafiki i rysunki przedstawiające twórczość całej grupy i pozwalające na zapoznanie się z sylwetkami młodych artystów. Plener był okazją do dyskusji na temat środków wyrazu plastycznego oraz charakterystycznego dla każdego z twórców sposobu doboru elementów natury przedstawianych na obrazie.

  (2014-07-28/21:11:32)
  (rckp)

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować materiały artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumFotoblogPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej