Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(4564)
Foto
(16767)
Firmy
(149)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(845)
Czateria
(29)
Opinie
(452519)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości kulturalno-rozrywkowe

Ostatnio:

Wrzesień: Filmy DKF ''16mm''

artKino (ul. Bieszczadzka 1) zaprasza na pierwszy powakacyjny DKF "16 mm". We wrześniu obejrzycie filmy: "Kertu – miłość jest ślepa", "Frank", "Szef" i "Omar". Bilet: 10 zł, karnet: 32 zł.

Czytaj obok >>

14.09: Od czardasza do kankana - operetka w RCKP

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1) zaprasza na operetkę „Od czardasza do kankana” w ramach XXI Krośnieńskiej Jesieni Muzycznej. Wydarzenie odbędzie się 14 września 2014 (niedziela) o godz. 18:00. Bilet: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy.

Szczegóły...

13.09: Jesus Chrysler Suicide & Youdash w Ironie

Rock Klub Iron (ul. Sikorskiego 5) zaprasza na koncert zespołów Jesus Chrysler Suicide i Youdash, który odbędzie się 13 września 2014 (sobota) o godz. 19:00. Bilet: 15 zł.

Szczegóły...


Archiwum:

 • Pełne archiwum wszystkich wiadomości kulturalnych
 • Wiadomość

  Wrzesień: Filmy DKF ''16mm''

  artKino (ul. Bieszczadzka 1) zaprasza na pierwszy powakacyjny DKF "16 mm". We wrześniu obejrzycie filmy: "Kertu – miłość jest ślepa", "Frank", "Szef" i "Omar". Bilet: 10 zł, karnet: 32 zł.

  Kertu – miłość jest ślepa

  4 września 2014 (czwartek), godz. 19:00
  Estonia, melodramat, 2013, 97 min
  Reżyseria: Ilmar Raag
  Występują: Ursula Ratasepp, Mait Malmsten
  Bilety: 10 zł


  Tytułowa bohaterka Kertu ma 30 lat, aparycję nastolatki i mieszka wraz z rodzicami w niewielkiej estońskiej wsi. Na co dzień pracuje jako listonoszka, jest typową outsiderką i wciąż nie znalazła nikogo, z kim mogłaby dzielić życie lub choćby się przyjaźnić. Jej wycofanie i nieśmiałość spotykają się z drwiną mieszkańców i agresją ojca, który przypisuje jej chorobę psychiczną.

  Pewnego dnia doręcza kartkę pocztową chłopakowi, który wpadł jej w oko. Jest to jej własne wyznanie miłosne w postaci wiersza. Chłopak natomiast jet lokalnym podrywaczem nie stroniącym od awantur i alkoholu. Villu, za którym Kertu szaleje na pierwszy rzut oka w ogóle nie nadaje się na partnera, ale może introwertyczna Kertu widzi w mężczyźnie coś, czego nikt inny nie dostrzega?

  W noc świętojańską Kertu znika bez śladu. Rozgorączkowani rodzice znajdują ją w domu Villu - dochodzi do oskarżeń i samosądu. Owa tajemnicza noc okaże się brzemienna w skutkach dla obojga. Od tej pory ojciec nie spuszcza córki z oka, a mężczyzna wyjeżdża w nieznanym celu i kierunku. Nikt nie wierzy w szczerość intencji Villu, ani poczytalność Kertu. To jednak nie koniec ich wspólnej walki o szczęście, które wygląda całkiem inaczej niż szczęście z wyobrażeń rodziców dziewczyny.


  Frank

  11 września 2014 (czwartek), godz. 19:00
  Irlandia, Wielka Brytania, komediodramat, 2014, 95 min
  Reżyseria: Leonard Abrahamson
  Występują: Domhnall Gleeson, Michael Fassbender, Maggie Gyllenhaal
  Bilety: 10 zł


  Frank to charyzmatyczny lider zespołu muzycznego. Każdy chciałby go bliżej poznać, jednak nie jest to takie proste, bo Frank chowa twarz pod wielką maską ludzika z kreskówki. Maski nie zdejmuje nigdy - ani przed fanami, ani przed najbliższymi, Co chce ukryć ten niezwykły człowiek i genialny muzyk? Czy komuś uda się odkryć jego tajemnicę i prawdziwe oblicze?

  Pewnego dnia Frank i jego zespół przyjeżdżają zagrać koncert w małym nadmorskim mieście, gdzie mieszka Jon, który ma około 30 lat i śmiertelnie nudną pracę, ale w jego wnętrzu wciąż tętni artystyczna dusza nie pogodzona z losem.

  Jon każdą wolną chwilę przeznacza na komponowanie piosenek i snucie marzeń o muzycznej karierze. Łatwo domyślić się jak mocno zacznie bić jego serce, gdy grupa Franka poprosi go o pomoc w przeprowadzeniu koncertu i nagraniu albumu.

  Na pierwszy rzut oka – spełnienie marzeń. Tak naprawdę – ciężka walka, którą Jon będzie musiał stoczyć, aby nie zaprzepaścić swej szansy.


  Szef

  18 września 2014 (czwartek), godz. 19:00
  USA, komedia, 2014, 115 min
  Reżyseria: Jon Favreau
  Występują: Jon Favreau, Bobby Cannavale
  Bilety: 10 zł


  Carl jest szefem kuchni renomowanej restauracji w Los Angeles. Podchodzi do pracy z wielką pasją, a każda potrawa, którą wymyśla, to prawdziwe dzieło sztuki. Jednak kłótnia ze znienawidzonym krytykiem kulinarnym, w której znaczący udział ma niefortunny i niezwykle popularny wpis Carla na Twitterze oraz wynikły z tego konflikt z właścicielem restauracji, powodują, że Carl rzuca pracę.

  Postanawia wtedy, że zacznie wszystko od nowa, zwłaszcza, że wspiera go grono oddanych przyjaciół, piękna kelnerka Molly, z którą romansuje i była żona, z która całkiem dobrze się dogaduje. Wkrótce jego nowy projekt staje się głośny w całej Ameryce, zaś Carl zyskuje sławę twitterowego celebryty.

  Film jest lekki i zabawny, ale w istocie pokazuje ideały i sens ciężkiej pracy – po pierwsze nad samym sobą oraz nad swoim rzemiosłem, ale też nad relacjami z otoczeniem. Reżyser świetnie pokazuje też rolę mediów społecznościowych w życiu nowoczesnych ludzi oraz to, jak ich rozsądne użycie może pomóc w zdobyciu sympatii i odniesieniu sukcesu.


  Omar

  25 września 2014 (czwartek), godz. 19:00
  Palestyna, dramat, 2013, 96 min
  Reżyseria: Hany Abu-Assad
  Występują: Adam Bakri, Leem Lubany
  Bilety: 10 zł


  Omar jest palestyńskim piekarzem. Żeby spotkać się ze swoją ukochaną Nadią, musi codziennie nielegalnie przekraczać oddzielający ich mur. Pewnej nocy, przyłapany na gorącym uczynku, staje przed trudną decyzją - albo walczyć o wolność, wyruszając na wrogie wojska, bądź zostać uznanym za terrorystę. Postanawia trwać u boku przyjaciół z dzieciństwa.

  Niestety wkrótce Omar zostaje zmuszony torturami i groźbami do wydania swoich przyjaciół i do podjęcia niebezpiecznej pracy informatora. Robi to, bo nie ma innego wyjścia, ale ma też wiarę, że to pozwoli mu kiedyś odzyskać dawne życie.

  Omar i brat jego ukochanej Nadii stają teraz po przeciwnych stronach muru i mimo że każdy z nich walczy o wolność, to wcale nie walczą o to samo. Omar szybko przekonuje się, że to, czy ktoś jest wrogiem czy sprzymierzeńcem, zależy głównie od okoliczności, a tortury i upokorzenia podważają wiarę w honor i sens poświęceń za wszelką cenę.

  Przemoc i wojna, miłość i zazdrość, świszczące kule i piesze pościgi – z tych składników uwarzony jest film Abu-Assada.

  Opracowanie na podstawie materiałów serwisów internetowych: www.filmweb.pl, www.stopklatka.pl

  (2014-08-28/15:24:30)
  (red)

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować materiały artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumFotoblogPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej