Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3497)
Foto
(17558)
Firmy
(110)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(481542)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości

2017-10-20

Fatalny stan powietrza. Normy przekroczone o ponad 1300 procent!

Powrócił problem smogu. W nocy z czwartku na piątek (19/20.10) oddychaliśmy powietrzem o bardzo złej jakości. Normy zanieczyszczeń przekroczone były wielokrotnie.

Szczegóły...


Ostatni tydzień:

 • 20 października 2017 (Piątek)
 • 19 października 2017 (Czwartek)
 • 18 października 2017 (Środa)
 • 17 października 2017 (Wtorek)
 • 16 października 2017 (Poniedziałek)
 • 15 października 2017 (Niedziela)
 • 14 października 2017 (Sobota)

 • Pełne archiwum:

 • Pełne, bezpłatne archiwum wszystkich artykułów


 • Wiadomość

  Pejzaże Muzyki w RCKP. Są jeszcze bilety

  Za oknem jeszcze zima, ale w RCKP rusza już wiosenny cykl koncertów "Pejzaże Muzyki". W najbliższą sobotę (23.03) na scenie zaprezentuje się Kwartet Obsession - kobiecy kwartet smyczkowy uznawany za konkurencję męskiej Grupy MoCarta, a w kwietniu legenda polskiego bluesa - Dżem. Pejzaże zakończy koncert młodych muzyków z Krosna. Bilety w przedsprzedaży tańsze.

  Pejzaże muzyki
  Kroke, Kwartet Obsession, Dżem i młodzi muzycy wystąpią w RCKP w ramach cyklu "Pejzaże Muzyki"

  "Pejzaże Muzyki" to organizowany od trzech lat cykl wiosennych koncertów w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Do tegorocznej edycji zaproszono pięć zespołów, reprezentujących różne style muzyczne. Pierwsze koncerty już w najbliższy weekend (23-24.03), kolejne 7, 13 i 14 kwietnia.

  - Pejzaże odnoszą się do różnych barw. Oznacza to, że w ramach naszego cyklu koncertów można być uczestnikiem naprawdę bardzo różnorodnych wydarzeń muzycznych - podkreśla Dorota Cząstka, dyrektor RCKP. - Będzie podróż wokalna po nutach Chopina, muzyka klezmerska, ale też legenda polskiej muzyki bluesowej. W "Pejzażach Muzyki" każdy znajdzie coś, co go interesuje.

  Na początek (23.03) grupa smyczkowa złożona z czterech pięknych instrumentalistek. - Wybierając ten zespół inspirowaliśmy się popularnością męskiej Grupy MoCarta, która zawsze miała szeroką publiczność. Mamy nadzieję, że damski Kwartet Obsession także wszystkim się spodoba - mówi Dorota Cząstka.

  "Jedyne w swoim rodzaju połączenie muzyki, kobiecości i dowcipu. Niekonwencjonalne show kwartetu smyczkowego oparte na najsłynniejszych tematach muzyki klasycznej i rozrywkowej. Dowcipna konferansjerka, zaskakujące gagi muzyczne z wykorzystaniem elementów wokalnych oraz tanecznych. Godzina wytrawnego humoru w towarzystwie kobiet nie bojących się żartować z Beethovena, Chopina, a nawet z samych siebie." - czytamy w opisie kwartetu smyczkowego.

  Dzień później, w niedzielę (24.03) wystąpi Voice Factory, czyli Chopin na głosy. To grupa zdolnych i otwartych na muzyczne przygody młodych ludzi pochodzących z różnych stron Polski, którzy spotkali się studiując w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. - Rzadko mamy okazję usłyszeć muzykę Chopina wokalnie - zachęca organizator. Voice Factory wspólnie z gwiazdami światowej sceny jazzowej – Urszulą Dudziak, Włodkiem Pawlikiem i Agą Zaryan oraz tancerzami baletowymi nagrali dla TVP2 widowisko taneczno-muzyczne "Chopin 4". W zespole śpiewają trzy osoby pochodzące z Krosna.

  7 kwietnia na scenie RCKP zaprezentuje się grupa Kroke. Jak zdradza Dorota Cząstka, od dłuższego czasu "czyhała", żeby zaprosić ten zespół do Krosna: - Muzyka związana z kulturami narodów, np. kulturą żydowską zawsze się w Krośnie podobała – twierdzi.

  Zespół ten wziął nazwę od słowa "kroke", które w języku jidysz oznacza Kraków. Uznanie i sympatię publiczności zyskał grywając w klubach i galeriach na krakowskim Kazimierzu. Początkowo Kroke grało muzykę mocno osadzoną w tradycji klezmerskiej, z silnymi wpływami bałkańskimi. Z czasem wzbogaciło ją o brzmienia Orientu i Indii, elementy jazzu i world music. Pierwszy koncertowy wyjazd zespołu nastąpił z inicjatywy samego Stevena Spielberga, który odkrył Kroke, gdy kręcił w Krakowie "Listę Schindlera". Zaprosił zespół do Jerozolimy, gdzie organizował uroczystość "Survivors Reunion" - spotkanie Żydów z "listy Schindlera", ocalałych z wojennej pożogi. Kroke ma także na koncie płytę nagraną wspólnie z Nigelem Kennedym.

  W odpowiedzi na głosy mieszkańców na scenie RCKP zagra Dżem. Tłumy na koncertach tej grupy wciąż potwierdzają, że jej sława nie przemija, tak jak i pamięć o Ryśku Riedlu - nieżyjącym od blisko 20 lat wokaliście i autorze tekstów. Legenda polskiego bluesa zagra 13 kwietnia.

  Na koniec cyklu (14.04) odbędzie się Koncert Fundacji Paderewskiego. Wystąpią absolwentami krośnieńskiego Liceum Muzycznego: Monika Fabisz – sopranistka i Daniel Eibin - pianista oraz uczeń Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie - Jan Chłap. Gra na flecie i fortepianie. Zakupione bilety na ten koncert będą "cegiełkami" - ich zakup wesprze uzdolnioną artystycznie młodzież.

  Bilety na koncerty jeszcze są. W przedsprzedaży są tańsze o 5 zł. Więcej o "Pejzażach Muzyki" w zapowiedziach wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

  (2013-03-18/15:50:08)
  (an), (arch. wykonawców)

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej