Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3497)
Foto
(17558)
Firmy
(110)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(481542)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości

2017-10-20

Fatalny stan powietrza. Normy przekroczone o ponad 1300 procent!

Powrócił problem smogu. W nocy z czwartku na piątek (19/20.10) oddychaliśmy powietrzem o bardzo złej jakości. Normy zanieczyszczeń przekroczone były wielokrotnie.

Szczegóły...


Ostatni tydzień:

 • 20 października 2017 (Piątek)
 • 19 października 2017 (Czwartek)
 • 18 października 2017 (Środa)
 • 17 października 2017 (Wtorek)
 • 16 października 2017 (Poniedziałek)
 • 15 października 2017 (Niedziela)
 • 14 października 2017 (Sobota)

 • Pełne archiwum:

 • Pełne, bezpłatne archiwum wszystkich artykułów


 • Wiadomość

  Zamiast huty będzie supermarket, blok i CDS

  Najprawdopodobniej Kaufland powstanie na terenach huty „Jedynki” - informuje właściciel nieruchomości. Zastrzega jednak, że ze względu na kryzys, nie jest to jeszcze pewne: - Większość dużych sieci na razie wycofuje się z rozwoju. Spełni się natomiast życzenie tych, którzy w starej hali widzieliby Centrum Dziedzictwa Szkła. Są rozmowy na temat kupna zabytkowej części, gotowa jest już też ponoć koncepcja.

  KHS 1
  Na dobre trwa już wyburzanie starej huty. Zostaje tylko to, co zabytkowe

  Od ponad pół roku tereny po zakładzie nr 1 Krośnieńskich Hut Szkła mają nowego właściciela. Za 6,8 mln zł nieruchomość między ul. Grodzką a Niepodległości kupiła spółka P.A. Nova z Gliwic. Była to jedyna złożona oferta kupna „Jedynki”.

  Właściciel rozpoczął już porządkowanie prawie czterohektarowej działki. Pełną parą idą prace rozbiórkowe. - Do rozbiórki przeznaczone zostały wszystkie obiekty oprócz tych zabytkowych – głównej hali i tzw. dyrektorówki – informuje Jacek Tajster, dyrektor ds. inwestycji w P.A. Nova. - Teren jest mocno zabudowany, nie chcemy płacić wysokich podatków.

  KHS 1
  W tym miejscu nowy właściciel zamierza postawić supermarket, najprawdopodobniej będzie to Kaufland

  Na działce przy ul. Niepodległości P.A. Nova zamierza posadowić obiekt handlowy: - Najprawdopodobniej będzie to Kaufland z małą galerią handlową, ale trudno powiedzieć na 100 procent, bo sieci są różne i zainteresowanie jest różne – zastrzega dyrektor. Wiadomo jednak na pewno, że w grę wchodzi tylko supermarket, a nie np. sama duża galeria handlowa. - Ze względu na kształt działki i dostęp do układu drogowego, teren ten nie jest idealny pod inny obiekt – dodaje Jacek Tajster.

  Miasto planuje jednak przebudowę sąsiadujących z nieruchomością ulic. Prace te wchodzą w zakres wielkiej inwestycji polegającej na przedłużeniu istniejącej ulicy Niepodległości aż do ul. Czajkowskiego wraz z przebudową skrzyżowania ulic Grodzka - Niepodległości oraz budową nowego mostu na Lubatówce.

  KHS 1
  Huta "Jedynka" to teraz wielkie gruzowisko

  - Gmina Krosno uzyskała już decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji tego przedsięwzięcia – informuje Joanna Sowa, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Krośnie. - Decyzja ta umożliwia rozpoczęcie prac projektowych, po wcześniejszym wyłonieniu projektanta w trybie postępowania przetargowego. Realizacja tego zadania, w tym opracowanie dokumentacji technicznej, będzie uzależniona od możliwości finansowych Krosna w latach przyszłych – dodaje.

  Na razie nie wiadomo kiedy może ruszyć budowa sklepu: - Za wcześnie o tym mówić, staramy się o warunki zabudowy. Chcielibyśmy rozpocząć jak najszybciej, ale to nie jest od nas zależne. Sytuacja na rynku jest dynamiczna, większość dużych sieci na razie wycofuje się z rozwoju, jest lekka zapaść – wyjaśnia dyrektor.

  KHS 1
  2006 rok. To już archiwalne zdjęcie zakładu nr 1 z lotu ptaka

  Przymierzając się do kupna nieruchomości w Krośnie P.A. Nova od początku rozmawiała z miastem na temat ewentualnej współpracy. Dokładnie chodzi o odkupienie zabytkowej hali, którą wieńczy drewniany dach pochodzący z pierwszych hangarów krośnieńskiego lotniska. Obiekt miałby należeć do Centrum Dziedzictwa Szkła. Sprawa nadal jest aktualna. - Te rozmowy są już mocno zaawansowane - zdradza Jacek Tajster. Podobno gotowa jest już bardzo interesująca koncepcja zagospodarowania tego obiektu przez Centrum. Prezes CDS jednak nie komentuje całej sprawy. Milczy też Urząd Miasta.

  KHS 1

  Pozostała część nieruchomości ma zostać przeznaczona na mieszkaniówkę. Spółka z Gliwic rozmawia o odsprzedaży tego terenu z jedną z lokalnych firm deweloperskich.

  (2012-11-25/15:23:57)
  (an), fot. Damian Krzanowski

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej