Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3709)
Foto
(17351)
Firmy
(132)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(805)
Czateria
(67)
Opinie
(463919)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości

2016-10-24

Filip Springer wraca do Krosna, do Fermentu

W środę (26.10) o godz. 18.00 w Klubokawiarni Ferment odbędzie się spotkanie autorskie z Filipem Springerem. Reporter opowie o swojej najnowszej, opisującej życie w byłych miastach wojewódzkich książce "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast". Jednym z jej bohaterów jest Krosno. Wstęp wolny.

Szczegóły...

18-latek niemal wjechał autem do Wisłoka

Było o włos od nieszczęścia: w niedzielę (23.10) kierowane przez 18-latka auto wpadło w poślizg i zjechało z drogi w kierunku koryta Wisłoka. Zatrzymało się tuż przed nim.

Szczegóły...

Nowy blok na Parkowym. Są jeszcze wolne mieszkania

Ruszyła budowa ostatniego już bloku na Osiedlu Parkowym. Inwestycja będzie gotowa za niecały rok. Zostało jeszcze kilka wolnych mieszkań.

Szczegóły...


Ostatni tydzień:

 • 24 października 2016 (Poniedziałek)
 • 23 października 2016 (Niedziela)
 • 22 października 2016 (Sobota)
 • 21 października 2016 (Piątek)
 • 20 października 2016 (Czwartek)
 • 19 października 2016 (Środa)
 • 18 października 2016 (Wtorek)

 • Pełne archiwum:

 • Pełne, bezpłatne archiwum wszystkich artykułów


 • Wiadomość

  Zamiast huty będzie supermarket, blok i CDS

  Najprawdopodobniej Kaufland powstanie na terenach huty „Jedynki” - informuje właściciel nieruchomości. Zastrzega jednak, że ze względu na kryzys, nie jest to jeszcze pewne: - Większość dużych sieci na razie wycofuje się z rozwoju. Spełni się natomiast życzenie tych, którzy w starej hali widzieliby Centrum Dziedzictwa Szkła. Są rozmowy na temat kupna zabytkowej części, gotowa jest już też ponoć koncepcja.

  KHS 1
  Na dobre trwa już wyburzanie starej huty. Zostaje tylko to, co zabytkowe

  Od ponad pół roku tereny po zakładzie nr 1 Krośnieńskich Hut Szkła mają nowego właściciela. Za 6,8 mln zł nieruchomość między ul. Grodzką a Niepodległości kupiła spółka P.A. Nova z Gliwic. Była to jedyna złożona oferta kupna „Jedynki”.

  Właściciel rozpoczął już porządkowanie prawie czterohektarowej działki. Pełną parą idą prace rozbiórkowe. - Do rozbiórki przeznaczone zostały wszystkie obiekty oprócz tych zabytkowych – głównej hali i tzw. dyrektorówki – informuje Jacek Tajster, dyrektor ds. inwestycji w P.A. Nova. - Teren jest mocno zabudowany, nie chcemy płacić wysokich podatków.

  KHS 1
  W tym miejscu nowy właściciel zamierza postawić supermarket, najprawdopodobniej będzie to Kaufland

  Na działce przy ul. Niepodległości P.A. Nova zamierza posadowić obiekt handlowy: - Najprawdopodobniej będzie to Kaufland z małą galerią handlową, ale trudno powiedzieć na 100 procent, bo sieci są różne i zainteresowanie jest różne – zastrzega dyrektor. Wiadomo jednak na pewno, że w grę wchodzi tylko supermarket, a nie np. sama duża galeria handlowa. - Ze względu na kształt działki i dostęp do układu drogowego, teren ten nie jest idealny pod inny obiekt – dodaje Jacek Tajster.

  Miasto planuje jednak przebudowę sąsiadujących z nieruchomością ulic. Prace te wchodzą w zakres wielkiej inwestycji polegającej na przedłużeniu istniejącej ulicy Niepodległości aż do ul. Czajkowskiego wraz z przebudową skrzyżowania ulic Grodzka - Niepodległości oraz budową nowego mostu na Lubatówce.

  KHS 1
  Huta "Jedynka" to teraz wielkie gruzowisko

  - Gmina Krosno uzyskała już decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji tego przedsięwzięcia – informuje Joanna Sowa, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Krośnie. - Decyzja ta umożliwia rozpoczęcie prac projektowych, po wcześniejszym wyłonieniu projektanta w trybie postępowania przetargowego. Realizacja tego zadania, w tym opracowanie dokumentacji technicznej, będzie uzależniona od możliwości finansowych Krosna w latach przyszłych – dodaje.

  Na razie nie wiadomo kiedy może ruszyć budowa sklepu: - Za wcześnie o tym mówić, staramy się o warunki zabudowy. Chcielibyśmy rozpocząć jak najszybciej, ale to nie jest od nas zależne. Sytuacja na rynku jest dynamiczna, większość dużych sieci na razie wycofuje się z rozwoju, jest lekka zapaść – wyjaśnia dyrektor.

  KHS 1
  2006 rok. To już archiwalne zdjęcie zakładu nr 1 z lotu ptaka

  Przymierzając się do kupna nieruchomości w Krośnie P.A. Nova od początku rozmawiała z miastem na temat ewentualnej współpracy. Dokładnie chodzi o odkupienie zabytkowej hali, którą wieńczy drewniany dach pochodzący z pierwszych hangarów krośnieńskiego lotniska. Obiekt miałby należeć do Centrum Dziedzictwa Szkła. Sprawa nadal jest aktualna. - Te rozmowy są już mocno zaawansowane - zdradza Jacek Tajster. Podobno gotowa jest już bardzo interesująca koncepcja zagospodarowania tego obiektu przez Centrum. Prezes CDS jednak nie komentuje całej sprawy. Milczy też Urząd Miasta.

  KHS 1

  Pozostała część nieruchomości ma zostać przeznaczona na mieszkaniówkę. Spółka z Gliwic rozmawia o odsprzedaży tego terenu z jedną z lokalnych firm deweloperskich.

  (2012-11-25/15:23:57)
  (an), fot. Damian Krzanowski

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej