Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(4502)
Foto
(16849)
Firmy
(145)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki  elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(845)
Czateria
(5)
Opinie
(455468)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości

2014-10-23

W dniu 2014-10-23 nie opublikowano żadnej wiadomości, przepraszamy.


Ostatni tydzień:

  • 23 października 2014 (Czwartek)
  • 22 października 2014 (Środa)
  • 21 października 2014 (Wtorek)
  • 20 października 2014 (Poniedziałek)
  • 19 października 2014 (Niedziela)
  • 18 października 2014 (Sobota)
  • 17 października 2014 (Piątek)

  • Pełne archiwum:

  • Pełne, bezpłatne archiwum wszystkich artykułów


  • Wiadomość

    Zamiast huty będzie supermarket, blok i CDS

    Najprawdopodobniej Kaufland powstanie na terenach huty „Jedynki” - informuje właściciel nieruchomości. Zastrzega jednak, że ze względu na kryzys, nie jest to jeszcze pewne: - Większość dużych sieci na razie wycofuje się z rozwoju. Spełni się natomiast życzenie tych, którzy w starej hali widzieliby Centrum Dziedzictwa Szkła. Są rozmowy na temat kupna zabytkowej części, gotowa jest już też ponoć koncepcja.

    KHS 1
    Na dobre trwa już wyburzanie starej huty. Zostaje tylko to, co zabytkowe

    Od ponad pół roku tereny po zakładzie nr 1 Krośnieńskich Hut Szkła mają nowego właściciela. Za 6,8 mln zł nieruchomość między ul. Grodzką a Niepodległości kupiła spółka P.A. Nova z Gliwic. Była to jedyna złożona oferta kupna „Jedynki”.

    Właściciel rozpoczął już porządkowanie prawie czterohektarowej działki. Pełną parą idą prace rozbiórkowe. - Do rozbiórki przeznaczone zostały wszystkie obiekty oprócz tych zabytkowych – głównej hali i tzw. dyrektorówki – informuje Jacek Tajster, dyrektor ds. inwestycji w P.A. Nova. - Teren jest mocno zabudowany, nie chcemy płacić wysokich podatków.

    KHS 1
    W tym miejscu nowy właściciel zamierza postawić supermarket, najprawdopodobniej będzie to Kaufland

    Na działce przy ul. Niepodległości P.A. Nova zamierza posadowić obiekt handlowy: - Najprawdopodobniej będzie to Kaufland z małą galerią handlową, ale trudno powiedzieć na 100 procent, bo sieci są różne i zainteresowanie jest różne – zastrzega dyrektor. Wiadomo jednak na pewno, że w grę wchodzi tylko supermarket, a nie np. sama duża galeria handlowa. - Ze względu na kształt działki i dostęp do układu drogowego, teren ten nie jest idealny pod inny obiekt – dodaje Jacek Tajster.

    Miasto planuje jednak przebudowę sąsiadujących z nieruchomością ulic. Prace te wchodzą w zakres wielkiej inwestycji polegającej na przedłużeniu istniejącej ulicy Niepodległości aż do ul. Czajkowskiego wraz z przebudową skrzyżowania ulic Grodzka - Niepodległości oraz budową nowego mostu na Lubatówce.

    KHS 1
    Huta "Jedynka" to teraz wielkie gruzowisko

    - Gmina Krosno uzyskała już decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji tego przedsięwzięcia – informuje Joanna Sowa, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Krośnie. - Decyzja ta umożliwia rozpoczęcie prac projektowych, po wcześniejszym wyłonieniu projektanta w trybie postępowania przetargowego. Realizacja tego zadania, w tym opracowanie dokumentacji technicznej, będzie uzależniona od możliwości finansowych Krosna w latach przyszłych – dodaje.

    Na razie nie wiadomo kiedy może ruszyć budowa sklepu: - Za wcześnie o tym mówić, staramy się o warunki zabudowy. Chcielibyśmy rozpocząć jak najszybciej, ale to nie jest od nas zależne. Sytuacja na rynku jest dynamiczna, większość dużych sieci na razie wycofuje się z rozwoju, jest lekka zapaść – wyjaśnia dyrektor.

    KHS 1
    2006 rok. To już archiwalne zdjęcie zakładu nr 1 z lotu ptaka

    Przymierzając się do kupna nieruchomości w Krośnie P.A. Nova od początku rozmawiała z miastem na temat ewentualnej współpracy. Dokładnie chodzi o odkupienie zabytkowej hali, którą wieńczy drewniany dach pochodzący z pierwszych hangarów krośnieńskiego lotniska. Obiekt miałby należeć do Centrum Dziedzictwa Szkła. Sprawa nadal jest aktualna. - Te rozmowy są już mocno zaawansowane - zdradza Jacek Tajster. Podobno gotowa jest już bardzo interesująca koncepcja zagospodarowania tego obiektu przez Centrum. Prezes CDS jednak nie komentuje całej sprawy. Milczy też Urząd Miasta.

    KHS 1

    Pozostała część nieruchomości ma zostać przeznaczona na mieszkaniówkę. Spółka z Gliwic rozmawia o odsprzedaży tego terenu z jedną z lokalnych firm deweloperskich.

    (2012-11-25/15:23:57)
    (an), fot. Damian Krzanowski


    Komentarze do artykułu:

    Zaloguj się, aby komentować materiały artykuły.    Wyszukiwarka

    REKLAMA    Partnerzy
    portalu:
    Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
    Informacje  | WiadomościArchiwumFotoblogPrognoza pogody
    Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
    Krosno  | O mieścieSamorząd
    Internet  | Katalog lokalnych stron
    Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
    Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
    Kupuj:  | Bilety
    Archiwum wydarzeń 
    specjalnych
     
    | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

    Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
    Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
    Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

    Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej