Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3826)
Foto
(17182)
Firmy
(129)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(822)
Czateria
(48)
Opinie
(489058)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości

2016-02-13

Mają frajdę na lekcjach, lepią z gliny

Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Krośnie mają nietypowe zajęcia artystyczne. Mogą samodzielnie lepić z gliny naczynia i inne przedmioty, wypiekać je w specjalnym piecu do ceramiki.

Szczegóły...

Polska gola! z krzesełek Nowego Stylu

Grupa Nowy Styl dostarczyła 95 tys. krzesełek na dwie areny piłkarskich Mistrzostw Europy we Francji. Wyprodukowane w Jaśle siedziska zamontowano na stadionach w Lyonie i Nicei. Na jednym z nich Polacy rozegrają swój pierwszy mecz w turnieju.

Szczegóły...

Bawili się i pomagali. ''Ostatki'' w Krośnie

Karnawałowe szaleństwa już za nami, ale wróćmy jeszcze do miejsc, gdzie "ostatki" spędzali krośnianie. Po raz pierwszy razem spotkali się miłośnicy różnych dyscyplin sportowych. Wspólnie bawili się też sympatycy Fundacji Otwartych Serc. Jak co roku zbierali datki na rzecz jej podopiecznych.

Szczegóły...


Ostatni tydzień:

 • 13 lutego 2016 (Sobota)
 • 12 lutego 2016 (Piątek)
 • 11 lutego 2016 (Czwartek)
 • 10 lutego 2016 (Środa)
 • 9 lutego 2016 (Wtorek)
 • 8 lutego 2016 (Poniedziałek)
 • 7 lutego 2016 (Niedziela)

 • Pełne archiwum:

 • Pełne, bezpłatne archiwum wszystkich artykułów


 • Wiadomość

  Pierwsze na Podkarpaciu OBI już czynne

  125 osób znalazło zatrudnienie w markecie OBI, który powstał właśnie w Miejscu Piastowym. W piątek (18.11) o 8.00 rano obsługiwały już pierwszych klientów. Ci mają w czym wybierać - na 10 tys. metrach kwadratowych powierzchni zgromadzono ponad 40 tysięcy produktów z grup: budować, mieszkać, ogród i technika. Zobacz film i zdjęcia.

  OBI
  OBI pracuje już pełną parą. Godziny otwarcia: pon. - sob.: 8:00 - 21:00, niedziela: 10:00 - 18:00

  Budowa marketu ruszyła wiosną tego roku. Od tego czasu tuż za granicą Krosna, przy drodze krajowej nr 28 powstał obiekt wielkopowierzchniowy wraz z parkingami, drogą dojazdową i inną niezbędną infrastrukturą. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło w czwartek (17.11), nazajutrz sklep otworzył swoje podwoje dla klientów.

  OBI
  Piątek (18.11), przed godz. 8.00 rano. Klienci czekają na otwarcie marketu

  - Dziękuję firmie Rank Progress za to, że stawiając na Miejsce Piastowe powiedziała „A”, że powstał ten obiekt, że w przyszłym roku powie „C”, kiedy zacznie budować kolejny obiekt i że otworzymy go na jesieni 2012 roku. Dziękuję firmie OBI, że zlokalizowała się w Miejscu Piastowym, w małej gminie na Podkarpaciu zbudowała tak gigantyczny obiekt. Mam nadzieję, że to będzie jeden z kroków ku dalszemu rozwojowi świetlanej przyszłości gminy Miejsce Piastowe – mówił Marek Klara, wójt Miejsca Piastowego. Zaraz dodał żartem: - Osobiście dla mnie największą obiekcją przy zgodzie na lokalizację obiektu było to jak kolor pomarańczowy w dużej ilości wpłynie na krajobraz naszej miejscowości. Muszę przyznać, że jest dobrze.

  Marek Klara
  Marek Klara - wójt gminy Miejsce Piastowe

  - Marketingowcom na pewno znane jest hasło „Nie bądź lepszy, bądź pierwszy”. Dobrze o tym wiecie, że pierwsze OBI na Podkarpaciu ma swój niepowtarzalny walor, będąc w takim fantastycznym miejscu na pewno może liczyć na pozytywny odbiór – gratulował Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

  OBI

  Obiekt w Miejscu Piastowym jest 574. marketem OBI w Europie, 40. w Polsce, 6. otwartym w tym roku, 1. na Podkarpaciu. - To wyjątkowe miejsce, wyjątkowe położenie na granicy Miejsca Piastowego i Krosna, nieopodal granicy słowackiej. Liczymy na wizyty klientów ze Słowacji – podkreślał Adam Rosiński, wiceprezes OBI Polska. Z myślą o zagranicznych gościach w markecie wprowadzono możliwość płacenia w euro.

  OBI oferuje ponad 40 tysięcy produktów podzielonych na 4 grupy: budować, mieszkać, technika i ogród. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, markety te wyróżniają się na tle pozostałych sklepów typu DIY (do it yourself - z ang. zrób to sam) najbardziej rozbudowanym centrum ogrodniczym z szerokim asortymentem sadzonek krzewów, roślin, sprzętu oraz mebli ogrodowych.

  OBI
  W OBI znajduje się także centrum ogrodnicze

  W nowo otwartym sklepie znajdzie zatrudnienie 125 osób. - 40 procent pracowników pochodzi z gminy Miejsce Piastowe, reszta to Krosno i okolice, a także Sanok, Dukla czy Brzozów – mówi Antoni Więcek, dyrektor marketu OBI w Miejscu Piastowym. - Jeśli doliczymy do tego firmy współpracujące, ochronę czy firmy sprzątające to mówimy o dodatkowych 150 miejscach pracy. To z pewnością duże znaczenie dla regionu – dodał Adam Rosiński, wiceprezes OBI Polska.

  OBI
  Otwarcie OBI prowadził Krzysztof Ibisz. Gdy tylko pojawił się w Miejscu Piastowym jeden z mieszkańców poprosił go o autograf dla swojej teściowej. - Wzięliśmy kartkę, długopis, spytałem dla kogo mam napisać - relacjonował Krzysztof Ibisz. - Pan odpowiedział : „Kochanej Basi z gorącymi pozdrowieniami - Krzysztof Hołowczyc”

  - Po otwarciu bram zacznie się praca, kłopoty. Codziennie będzie przychodziło tu tysiące kontrolerów, którzy będą głosować przy kasie – zwracał się do pracowników Adam Rosiński. - Moje oczekiwanie wobec was jest takie, żeby klienci opuszczający progi naszego marketu, czuli się szczęśliwi. Życzę państwu, żebyście mieli dobrą rękę do obsługi klienta – mówił z kolei Andreas Gruss, prezes OBI Polska.

  Andreas Gruss
  Andreas Gruss - prezes OBI Polska

  Nowo powstały market jest jednym z najnowocześniejszych w sieci OBI. Sklep o powierzchni prawie 10 000 m2 został wyposażony w tzw. system Digital Signage, czyli system monitorów w całym markecie, które poinformują klientów o najświeższych ofertach promocyjnych, usługach czy produktach. Z okazji otwarcia przygotowano loterię, w której co 10. klient wygra darmowe zakupy w postaci bonów na równowartość zrealizowanych zakupów (regulamin loterii dostępny w sklepie).

  OBI
  Wolontariusze z Krosna otrzymali prezent od OBI - czek na 10 tys. zł

  Podczas otwarcia, w imieniu firmy, wiceprezes Adam Rosiński przekazał wparcie finansowe (po 10 tys. zł) instytucjom charytatywnym: Podkarpackiemu Stowarzyszeniu Rodzicielstwa Zastępczego w Miejscu Piastowym, Katolickiej Placówce Wychowawczej "Nasz Dom" w Miejscu Piastowym oraz Kołu Hospicyjno–Charytatywnemu w Krośnie.

  Galeria zdjęć

  Kliknij na miniaturkę, aby zobaczyć zdjęcie w całości.

  Zobacz też w archiwum portalu:
  OBI w Miejscu Piastowym. Wójt liczy zyski (2011-05-11)

  (2011-11-20/14:25:55)
  (an), fot. Damian Krzanowski

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej