Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3517)
Foto
(17571)
Firmy
(110)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(481500)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości

2017-10-20

W dniu 2017-10-20 nie opublikowano żadnej wiadomości, przepraszamy.


Ostatni tydzień:

 • 20 października 2017 (Piątek)
 • 19 października 2017 (Czwartek)
 • 18 października 2017 (Środa)
 • 17 października 2017 (Wtorek)
 • 16 października 2017 (Poniedziałek)
 • 15 października 2017 (Niedziela)
 • 14 października 2017 (Sobota)

 • Pełne archiwum:

 • Pełne, bezpłatne archiwum wszystkich artykułów


 • Wiadomość

  (Nie) Pierwszy mecz w hokeja w Krośnie

  To było historyczne wydarzenie sportowe. W Krośnie - po kilkudziesięcioletniej przerwie - rozegrany został (19.02) mecz hokejowy. Wprawdzie o krążek walczyły drużyny amatorskie, ale emocje były spore. Dopisali też kibice.

  Hokej
  Krośnieńscy hokeiści podczas pierwszego meczu dali z siebie wszystko

  W poniedziałkowy wieczór (19.02) na lodowisko przy ul. Bursaki przybyło prawie 500 osób. Wszystkich zainteresował mecz hokejowy, który odbywał się w Krośnie po raz pierwszy od niepamiętnych czasów. W Krośnie od wielu lat nie rozgrywano meczy hokejowych. Skąd zatem wzięli się krośnieńscy hokeiści? Wszystko zaczęło się na „Opiniach” portalu.

  Dwaj młodzi sympatycy tego sportu zaczęli szukać innych osób zainteresowanych tą dyscypliną. Mateusz "Uza" Uziębło i Daniel "Szary" Szarek poznali na forum m.in. Pawła Wołejszę, który kiedyś grał w drugoligowej drużynie hokeja Stilon Gorzów i był członkiem kadry narodowej juniorów. Zgodził się nieodpłatnie poprowadzić treningi.

  Hokeiści chcieli początkowo założyć stowarzyszenie, ale zraziły ich formalności. Zwrócili się do Prezydenta Krosna i dyrektora MOSiR z prośbą o założenie sekcji hokeja na lodzie przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Tak też się stało. – Mamy około dwudziestu zawodników. Na treningi przychodzi zwykle kilkunastu. Sprzęt każdy kupił sobie sam. MOSiR udostępnia nam obiekt i zapewnia ubezpieczenie – mówi Paweł Wołejsza, trener hokeistów.

  Sekcja porozumiała się z amatorską drużyną hokejową Langdeath z Sanoka. Obie grupy postanowiły spotkać się na krośnieńskim lodzie i zagrać towarzyski mecz. - Straszne nerwy. To pierwszy mecz w życiu. Zobaczymy jak będzie – mówił przed meczem Mateusz Uziębło.

  Na czym polega gra w hokeja? W obu drużynach znajdować się może na lodzie po pięciu zawodników, w tym dwóch obrońców i trzech napastników. Drużyna liczy zwykle więcej zawodników, którzy płynnie się zmieniają. – To męczący sport. Jeżeli się prawidłowo gra, to na lodzie wytrzymuje się nie więcej niż minutę – wyjaśnia Paweł Wołejsza. Sama gra polega na tym, aby krążek wtrącić do bramki. Mecz składa się z 3 tercji (20 minut).

  W przypadku meczu towarzyskiego MOSiR Krosno - Langdeath Sanok mecz trwał dwie połowy po 30 minut. - Nie było specjalnych przygotowań do tego meczu. Trenowaliśmy normalnie, 3 razy w tygodniu – zdradzili krośnieńscy hokeiści.

  Mecz cieszył się ogromnym zainteresowaniem krośnian. Przy bandach lodowiska przy ul. Bursaki stało w zimnie prawie pół tysiąca osób. Gorący doping publiczności nie pomógł jednak krośnieńskim hokeistom – przegrali 18:4 (najprawdopodobniej, bo nikt nie liczył dokładnie bramek).

  - Przegraliśmy dosyć wysoko, ale nie chodziło o walkę, tylko o zabawę i sprawdzenie się. Sanoczanie byli zdecydowanie lepsi, bo dłużej grają na lodzie. To są ludzie, którzy z hokejem mają do czynienia nie od dzisiaj. My jesteśmy początkujący – mówił po meczu trener hokeistów MOSiR Krosno.

  Sympatycy krążka i kija nie poddają się. - Potrzeba nam trochę sprzętu, wielu treningów i sprzyjających warunków. Mamy nadzieję, że w przyszłości lodowisko będzie miało zadaszenie. Od przyszłego roku chcemy stworzyć profesjonalną szkółkę hokejową – deklaruje Paweł Wołejsza.

  Czytelnicy portalu zareagowali na naszą informację, jakoby miał to być pierwszy mecz w historii Krosna. Okazuje się, że w Krośnie istniały kiedyś dwie sekcje hokejowe - w Legii Krosno i Krośniance. W mieście funkcjonowały dwa lodowiska - jedno przy stadionie i drugie na ul. Łukasiewicza (obecnie znajduje się tam sklep rowerowy, a wcześniej była tam restauracja Carpatia). Po fuzji obydwu klubów została jedna drużyna hokejowa - Karpaty Krosno, której podstawowy człon tworzyli... piłkarze Karpat.

  - W latach 1952-55 rozgrywane były mecze hokejowe na lodowisku "wylanym" na terenie stadionu Włókniarza, obecnie Karpat. Pamiętam, że jako licealista byłem na kilku meczach - pisze też nasz Czytelnik, pan Władysław Reczkowski.

  Galeria zdjęć

  Kliknij na miniaturkę, aby zobaczyć zdjęcie w całości.

  Zobacz też w archiwum portalu:
  Czy kiedyś będziemy chodzić na hokeja (2006-01-18)

  (2007-02-22/15:07:47)
  Tekst Adrian Krzanowski, Aneta Kut, fot. Damian Krzanowski

  REKLAMA  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej