Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3509)
Foto
(17561)
Firmy
(110)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(481699)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości

2017-10-22

Biskup Pieronek krytycznie o PiS. ''Dlaczego psy nie szczekają?''

Biskup Tadeusz Pieronek – były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski – spotkał się (19.10) z mieszkańcami Krosna. Krytycznie ocenił popieranie przez kościół katolicki jednej partii, skrytykował rządy Jarosława Kaczyńskiego oraz brak pomocy uchodźcom.

Szczegóły...


Ostatni tydzień:

 • 22 października 2017 (Niedziela)
 • 21 października 2017 (Sobota)
 • 20 października 2017 (Piątek)
 • 19 października 2017 (Czwartek)
 • 18 października 2017 (Środa)
 • 17 października 2017 (Wtorek)
 • 16 października 2017 (Poniedziałek)

 • Pełne archiwum:

 • Pełne, bezpłatne archiwum wszystkich artykułów


 • Wiadomość

  Grzyb trawi nowe mieszkania TBS-u

  Lokatorzy części nowych mieszkań TBS-u w Turaszówce walczą z wilgocią w mieszkaniach. Grzyby niszczą meble i mogą być niebezpieczne dla ludzi. - Trzeba do skutku wietrzyć i suszyć mieszkania – radzi TBS.

  Grzyb w blokach TBS
  Z zewnątrz bloki TBS-u w Turaszówce prezentują się okazale. Przykra niespodzianka czekała na niektórych lokatorów w mieszkaniach

  Zanim nasza czytelniczka otrzymała lokal w blokach TBS przy ul. Sportowej, przez długi czas wynajmowała mieszkanie. Cieszyła się na własny kąt w Turaszówce, tym bardziej że ma małą, 2-letnią córeczkę. Wraz z mężem nie mogli się doczekać momentu, w którym się wprowadzą.

  Za pieniądze z kredytu zapłacili 30 tys. zł "wkładu własnego" na mieszkanie w jednym z dwóch wyremontowanych przez TBS budynków dawnej bursy przy "Elektryku". Obiekty przez wiele lat stały puste, niszczały. TBS uznał, że zaadaptuje je na bloki z wykończonymi "pod klucz" mieszkaniami na wynajem. Powstało ich tu 84. Zostały oddane do użytku w lipcu br.

  Grzyb w blokach TBS
  Nasza czytelniczka zainwestowała w meble kilka tysięcy złotych. Są zniszczone

  Mieszkanie naszej czytelniczki znajduje się w niższym budynku. Klucze odebrała w sierpniu. Już pierwszego dnia zauważyła, że jest w nim wilgotno. - Gdy weszliśmy, czuć było intensywny zapach farby, jakby ściany zostały dopiero co pomalowane. Uznaliśmy jednak, że gdy otworzymy okna i wywietrzymy, wszystko szybko wyschnie – opowiada.

  Niestety, to nie był jedyny problem. Okazało się, że od wilgoci napęczniały drzwi do łazienki i pokoju dziecka. TBS obiecał je wymienić, ale, jak mówi czytelniczka, w zniszczonych przez wilgoć drzwiach nie widział powodu do niepokoju. Mieszkania są nowe, trzeba je suszyć i wietrzyć, usłyszała lokatorka.

  Grzyb w blokach TBS
  Od wilgoci napęczniały drzwi

  Rodzina wprowadziła się we wrześniu. Do tego momentu lokal był regularnie wietrzony. Po interwencji czytelniczki TBS dostarczył jej także osuszacz ściągający wilgoć. W mieszkaniu nadal ją było czuć, ale dopiero na początku października okazało się, jak poważne są jej skutki. - Gdy odsunęłam meble w pokoju córeczki, zobaczyłam na ścianie duży grzyb. Pleśń zajęła już komodę. Sprawdziliśmy inne miejsca i okazało się, że grzybów jest o wiele więcej – w przedpokoju, łazience i kuchni. Całe mieszkanie jest zagrzybione – denerwuje się.

  Kilka tysięcy złotych, które kosztowały zniszczone przez pleśń meble, to jedno. O wiele poważniejsze są kwestie zdrowotne: - Mam zaświadczenie od lekarza, w którym stwierdza, że malutkie dziecko nie może przebywać w takich warunkach, my z pewnością także nie powinniśmy.

  - Reakcja TBS-u polega na tym, że gdy wychodzi kolejny grzyb, pojawia się ktoś do spryskania ściany środkiem zabezpieczającym przed wykwitami. Ale grzyb pojawia się za chwilę w miejscu obok - rozkłada bezradnie ręce lokatorka.

  Grzyb w blokach TBS
  Walka z wilgocią przypomina walkę z wiatrakami - grzyb pojawia się co chwilę w nowych miejscach

  TBS potwierdza, że w kilku mieszkaniach w niższym budynku faktycznie jest wilgoć. Cześć z nich, to lokale, do których odebrano klucze, ale przez długi czas stały zamknięte. - Na każdy przypadek reagujemy i liczymy, że szybko sobie z tym problemem poradzimy. Włączyliśmy już ogrzewanie, co powinno pomóc – ma nadzieję Stanisław Kubit, prezes TBS.

  Jego zdaniem problemowi z zawilgoceniem winni są w dużej mierze sami mieszkańcy. - Wilgoć to także kwestia użytkowania. Jeśli ktoś wejdzie do mieszkania i użytkuje je normalnie, czyli nie zamknie okien, nie zakręci kaloryferów, nie powiesi prania i nie zacznie gotować kapusty, to wszystko będzie w porządku – tłumaczy, powtarzając najlepszą receptę na pozbycie się grzyba: wietrzyć i suszyć.

  - Non stop słyszę o tym suszeniu i wietrzeniu. Ja naprawdę wietrzę i suszę mieszkanie, ale ile można? Ile to jeszcze potrwa? I gdzie mamy w tym czasie pójść, bo tu naprawdę strach mieszkać? - złości się czytelniczka.

  Zobacz też w archiwum portalu:
  Ponad 80 nowych mieszkań w Turaszówce. Poszły jak świeże bułeczki (2017-07-21)

  (2017-10-12/08:36:44)
  (DI), fot. Adrian Krzanowski

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej