Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3654)
Foto
(17583)
Firmy
(108)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(483525)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości

2017-11-20

Słowacy świętowali na zakupach w Krośnie

17 listopada Słowacy obchodzili święto narodowe. Dzień wolny wykorzystali na zagraniczne zakupy i tłumnie pojawili się na krośnieńskim bazarze. Kupowali ubrania, ozdoby świąteczne i artykuły spożywcze, przede wszystkim jaja, masło i kiełbasę.

Szczegóły...

Uwaga kierowcy! Zmiana świateł na DK28

Od wtorku 21 listopada na dwóch skrzyżowaniach na DK28 będą wprowadzone nowe programy sygnalizacji świetlnej. Zmiany dotyczą skrzyżowań ulic: Bieszczadzka – Dmochowskiego – Żniwna oraz Bieszczadzka – Reymonta – Polna.

Szczegóły...


Ostatni tydzień:

 • 20 listopada 2017 (Poniedziałek)
 • 19 listopada 2017 (Niedziela)
 • 18 listopada 2017 (Sobota)
 • 17 listopada 2017 (Piątek)
 • 16 listopada 2017 (Czwartek)
 • 15 listopada 2017 (Środa)
 • 14 listopada 2017 (Wtorek)

 • Pełne archiwum:

 • Pełne, bezpłatne archiwum wszystkich artykułów


 • Wiadomość

  Nabór do przedszkoli. Nie przegap terminu

  28 marca ruszają przyjęcia do krośnieńskich przedszkoli. Trzeba się spieszyć, bowiem nabór potrwa zaledwie cztery dni. By zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, warto wcześniej przygotować niezbędne dokumenty.

  Przedszkole
  W samorządowych przedszkolach przygotowano 1372 miejsca dla dzieci

  - Dziecko w wieku przedszkolnym potrzebuje relacji z rówieśnikiem. Więcej się uczy i przede wszystkim przebywa w małej, ale trochę większej niż rodzina, grupie społecznej. Od 3 roku życia jest to jak najbardziej wskazane - zachęca Jadwiga Kasprzyk, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu".

  Większości rodziców do zapisania dziecka do przedszkola zachęcać nie trzeba. Chętnych jest więcej niż miejsc w przedszkolach. Do miejskich placówek właśnie rusza nabór. Informujemy kiedy zapisać dziecko i o czym należy pamiętać.

  O przyjęcie do przedszkola w roku szkolnym 2017/2018 mogą ubiegać się dzieci urodzone w latach 2011-2014 (3-6-latki). Miejsc w krośnieńskich przedszkolach będzie o kilkanaście więcej niż w tym roku szkolnym, bo dokładnie 1372. Z myślą o maluchach samorząd przygotował bowiem dwa dodatkowe oddziały.

  - W pierwszej kolejności przyjmujemy te dzieci, które już do przedszkoli uczęszczają i zamierzają wychowanie przedszkolne kontynuować. Dopiero potem będziemy wiedzieli jaką mamy liczbę wolnych miejsc i będziemy przyjmować pozostałych chętnych - informuje Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

  Deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego zostały już złożone. Teraz dyrektorzy poszczególnych placówek liczą wolne miejsca. Ich liczba będzie znana 24 marca. Kilka dni później, bo 28 marca rusza nabór dla tych, którzy przygodę z przedszkolem chcą dopiero rozpocząć. Nabór potrwa zaledwie cztery dni - do 31 marca (godz. 16.00).

  - Najważniejsze jest to, żeby być mieszkańcem Krosna, płacić tutaj podatek, pracować w Krośnie - podkreśla Bronisław Baran. To kryteria, za które w procesie rekrutacji otrzymuje się dodatkowe punkty.

  By potwierdzić, że rodzice dziecka pracują w Krośnie potrzebne będzie aktualne zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu. Z kolei dowodem na odprowadzanie podatku w tutejszym Urzędzie Skarbowym będzie kopia pierwszej strony ostatniego zeznania podatkowego.

  Przedszkole

  Dodatkowe punkty dostaniemy też jeśli w przedszkolu jest już rodzeństwo kandydata i gdy wybierzemy placówkę znajdującą się najbliżej naszego domu. W tym wypadku potrzebne będzie oświadczenie o spełnianiu kryterium odległości do 3 km między miejscem zamieszkania dziecka, a wybranym przedszkolem. - Chodzi o to, że jak ktoś mieszka blisko przedszkola to nie ma problemu z odbiorem dziecka - tłumaczy zastępca prezydenta.

  Na złożenie wniosku wraz z niezbędnymi dokumentami rodzice nie mają zbyt wiele czasu. Warto więc potrzebne dokumenty przygotować sobie wcześniej. - Wnioski przyjmujemy łącznie z tymi dokumentami. Praktyka wskazuje, że wielu rodziców jest odsyłanych do uzupełnienia, a to trochę trwa - uczula Teresa Janusz, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4.

  Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola można wypełnić na dwa sposoby:
  - elektronicznie: na stronie nabór do przedszkoli - Krosno, po wypełnieniu w internecie, wydrukowaniu i podpisaniu należy go złożyć u dyrektora przedszkola,
  - ręcznie: po pobraniu papierowej wersji formularza z przedszkola lub wydrukowaniu ze strony internetowej nabór do przedszkoli - Krosno, należy wypełnić, podpisać i złożyć w przedszkolu.

  - Samo wypełnienie wniosku przez internet nic nie daje, my nie widzimy tego dziecka w systemie i to dziecko nie bierze udziału w rekrutacji - przypomina Jadwiga Kasprzyk, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu".

  Jeśli dziecko przebywa w przedszkolu do pięciu godzin dziennie, rodzice zapłacą tylko za wyżywienie. Każda dodatkowa godzina kosztuje złotówkę.

  (2017-03-20/20:12:01)
  (red.), fot. Damian Krzanowski

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej