Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3655)
Foto
(17583)
Firmy
(108)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(483525)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości

2017-11-20

Słowacy świętowali na zakupach w Krośnie

17 listopada Słowacy obchodzili święto narodowe. Dzień wolny wykorzystali na zagraniczne zakupy i tłumnie pojawili się na krośnieńskim bazarze. Kupowali ubrania, ozdoby świąteczne i artykuły spożywcze, przede wszystkim jaja, masło i kiełbasę.

Szczegóły...

Uwaga kierowcy! Zmiana świateł na DK28

Od wtorku 21 listopada na dwóch skrzyżowaniach na DK28 będą wprowadzone nowe programy sygnalizacji świetlnej. Zmiany dotyczą skrzyżowań ulic: Bieszczadzka – Dmochowskiego – Żniwna oraz Bieszczadzka – Reymonta – Polna.

Szczegóły...


Ostatni tydzień:

 • 20 listopada 2017 (Poniedziałek)
 • 19 listopada 2017 (Niedziela)
 • 18 listopada 2017 (Sobota)
 • 17 listopada 2017 (Piątek)
 • 16 listopada 2017 (Czwartek)
 • 15 listopada 2017 (Środa)
 • 14 listopada 2017 (Wtorek)

 • Pełne archiwum:

 • Pełne, bezpłatne archiwum wszystkich artykułów


 • Wiadomość

  Pijane nastolatki mogły zamarznąć

  - Całe szczęście, że je zobaczyłem – mówi pan Adam, który we wtorek (14.02) zawiadomił policję o leżących na torach 13- i 14-latce. Dziewczyny były kompletnie pijane. Mogły zamarznąć.

  Pijane nastolatki
  Pracownik zakładu sąsiadującego z dworcem PKP najprawdopodobniej uratował nastolatkom życie

  Dochodziła 16.30. Pan Adam, pracownik ochrony sąsiadującego z dworcem PKP zakładu, wyszedł na obchód. Przez ogrodzenie, z odległości kilkudziesięciu metrów zauważył dwie dziewczyny, raczej młode. Szły wzdłuż rampy załadunkowej. Zataczały się.

  - Nie wiedziałem, czy są pijane, czy pod wpływem jakichś innych środków – opowiada. - Jedna ledwo mogła ustać na nogach. Przewróciła się i wpadła pod rampę. Druga próbowała ją podnieść.

  Coś odwróciło jego uwagę i na ułamek sekundy stracił je z oczu. Gdy spojrzał ponownie w ich kierunku, dziewczyn już nie było. - Przecież nie mogły tak szybko zniknąć – pomyślał.

  Pijane nastolatki
  To w tym miejscu leżały pijane nastolatki. Tor nie jest używany od lat, więc to nie pociągi stanowiły dla nich zagrożenie, ale mróz

  Na portierni ma lornetkę. Pobiegł po nią czym prędzej, wrócił, przystawił ją do ogrodzenia i zobaczył dziewczyny. Leżały na torach przy rampie, w pobliżu budynku magazynowego. Jedna ruszała głową, druga leżała nieruchomo. Natychmiast sięgnął po telefon i wybrał "997".

  Policyjny patrol pojawił się bardzo szybko. Okazało się, że dziewczyny są kompletnie pijane. Nie były w stanie odpowiedzieć na pytania funkcjonariuszy. Wezwano karetkę, która zabrała nastolatki do szpitala.

  W szpitalu okazało się, że obie są mieszkankami Krosna. Jedna ma 13, a druga 14 lat. Gdy doszły nieco do siebie, przyznały się, że zanim poszły w kierunku torów, piły wódkę na dworcu PKS.

  Pijane nastolatki
  We wtorek po godz. 16 w Krośnie był lekki mróz. Dziewczyny mogły zamarznąć

  Tor, na którym leżały dziewczyny, nie jest wprawdzie używany od lat, ale nastolatki i tak miały ogromne szczęście. - Było o krok od tragedii – przyznaje wprost asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP w Krośnie. - Gdyby nikt ich nie zauważył, w tej temperaturze bardzo szybko mogło dojść do wychłodzenia organizmu.

  Pan Adam pamięta, że gdy wychodził na obchód, termometr wskazywał -1 stopień. Ściemniało się. - Całe szczęście, że je zobaczyłem – mówi.

  Pijane nastolatki
  Nastolatki przyznały się, że piły wódkę. Policja ustala, w jaki sposób ją zdobyły

  Funkcjonariusze ustalają, jak dziewczyny zdobyły alkohol i czy nie doszło do przestępstwa rozpijania małoletniego, poprzez dostarczanie, ułatwianie lub nakłanianie do spożycia alkoholu, za co grozi nawet do 2 lat więzienia.

  Młode krośnianki mogą stanąć teraz przed sądem rodzinnym. To on je przesłucha i zdecyduje o ich losie. Według Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, alkoholizowanie się traktowane jest jako przejaw "demoralizacji". - W takim przypadku sąd ma możliwość orzeczenia wobec nieletnich środków wychowawczych, od upomnienia, ustanowienia nadzoru kuratora, aż do umieszczenia w placówce opiekuńczo-wychowawczej – informuje sędzia Artur Lipiński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Krośnie.

  Z pewnością sąd sprawdzi także, czy opiekunowie nastolatek prawidłowo wykonywali władzę rodzicielską. Jeśli okaże się, że nie, władza ta może im zostać ograniczona, a nawet odebrana.

  (2017-02-16/12:30:36)
  (DI), fot. Damian Krzanowski

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej