Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3514)
Foto
(17562)
Firmy
(110)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(481750)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości

2017-02-14

Wasze sprawy: co z rewitalizacją parku? Rondo do poprawki?

- Czy temat rewitalizacji parku przy ul. Piastowskiej jest aktualny – pyta pan Grzegorz. Z kolei mieszkaniec ulicy Traugutta kwestionuje usytuowanie jednego z rond na Guzikówce. - Jest nieergonomiczne i niebezpieczne – uważa.

Czytaj obok >>


Ostatni tydzień:

 • 23 października 2017 (Poniedziałek)
 • 22 października 2017 (Niedziela)
 • 21 października 2017 (Sobota)
 • 20 października 2017 (Piątek)
 • 19 października 2017 (Czwartek)
 • 18 października 2017 (Środa)
 • 17 października 2017 (Wtorek)

 • Pełne archiwum:

 • Pełne, bezpłatne archiwum wszystkich artykułów


 • Wiadomość

  Wasze sprawy: co z rewitalizacją parku? Rondo do poprawki?

  - Czy temat rewitalizacji parku przy ul. Piastowskiej jest aktualny – pyta pan Grzegorz. Z kolei mieszkaniec ulicy Traugutta kwestionuje usytuowanie jednego z rond na Guzikówce. - Jest nieergonomiczne i niebezpieczne – uważa.

  Park
  Po roku od zapowiedzi uporządkowania parku przy ul. Piastowskiej, na prośbę czytelnika sprawdzamy, jak idą prace

  Pierwszy z czytelników przypomina, że w opublikowanym rok temu artykule poinformowaliśmy o planach rewitalizacji parku przy byłej hucie „jedynce”. Wydzierżawiony przez magistrat teren miał zostać uporządkowany, a dodatkowo pojawić się tam miała siłownia pod chmurką i plac zabaw, na których naszemu czytelnikowi szczególnie zależy. - W okolicy nie ma ani jednego, ani drugiego, a bardzo by się przydały. Czy plany rewitalizacji są aktualne? - pyta.

  Park
  Miasto zapewnia, że o rewitalizacji nie zapomniało. W zeszłym roku prace się rozpoczęły, ale przyspieszą dopiero po otrzymaniu dofinansowania

  Joanna Sowa, rzecznik prasowy urzędu miasta, odpowiada, że jak najbardziej. Informuje także, że w 2016 roku działania w parku skoncentrowane były na uporządkowaniu drzewostanu – usunięto samosiejki drzew i krzewów. W tym roku prace będą kontynuowane: - W budżecie zarezerwowano środki, które pozwolą na wykonanie dokumentacji projektowej na rewitalizację parku oraz ewentualne przeprowadzenie drobnych prac przygotowawczych. W porozumieniu z Zarządem Osiedla Grota-Roweckiego planowana jest także modernizacja systemu oświetleniowego na terenie parku – zapowiada. I dodaje, że o fundusze na główną rewitalizację urząd starał się będzie ze środków zewnętrzych. Najbliższy nabór wniosków planowany jest na kwiecień br.

  Park
  Zdaniem naszego czytelnika usytuowanie ronda należy poprawić

  Temat wzbudzającego kontrowersje usytuowania ronda na skrzyżowaniu ul. Witosa, Lelewela i Guzikówka zgłosił nam mieszkaniec ul. Traugutta (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). Uważa, że utworzone pod koniec listopada ubiegłego roku rondo jest za bardzo wysunięte w kierunku ul. Lelewela, przez co przy skręcie w ul. Guzikówka auta mają zbyt mało miejsca do skrętu, a dodatkowo część kierowców w ogóle nie stosuje się do obowiązujących na rondzie przepisów jazdy, ale skręca w lewo z pominięciem ruchu okrężnego.

  Park
  Przesunięcie ronda o kilka metrów polepszyłoby jego funkcjonalność i zwiększyło bezpieczeństwo, uważa nasz czytelnik

  - Takie rozwiązanie jest nieergonomiczne, a przede wszystkim niebezpieczne – uważa. - W tej chwili wygląda to tak, jakby rondo dotyczyło wyłącznie ul. Witosa i Lelewela. Gdyby jednak przesunąć je o 4-5 metrów, problem by się rozwiązał, choć zastanawiam się, czy w tym miejscu rondo w ogóle jest potrzebne? Ale skoro magistrat uznał, że powinno być, to w porządku. Niech tylko będzie porządnie zrobione – mówi, zapowiadając, że zamierza zebrać podpisy od mieszkańców i złożyć do urzędu miasta petycję z prośbą o rozważenie modyfikacji usytuowania ronda.

  Wydział Drogownictwa niestety nie podziela wątpliwości naszego czytelnika. - Rondo zlokalizowane jest w prawidłowym miejscu, zapewniającym optymalne warunki skrętu, a skrzyżowanie jest oznakowane zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu – informuje.

  Wasze sprawy"Wasze sprawy" to cykl interwencji zgłaszanych przez Czytelników. Piszcie o kolejnych nurtujących Was sprawach. Do dyspozycji jest nasz e-mail: redakcja@krosno24.pl lub Gorąca Linia.

  (2017-02-14/09:34:13)
  (red.), fot. Damian Krzanowski

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej