Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(4614)
Foto
(16890)
Firmy
(135)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(846)
Czateria
(55)
Opinie
(458670)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości

2014-11-27

Tenis pod dachem. Trwa budowa kortów

Kolejny sezon tenisowy w Krośnie ma szansę rozpocząć się wcześniej niż zwykle. Miłośnicy tej dyscypliny sportu nie będą bowiem musieli czekać do wiosny - będą mogli grać w każdych warunkach atmosferycznych na krytych kortach. Inwestycja powstaje na terenach MOSiR-u przy ul. Bursaki. Korty powinny być gotowe do końca stycznia.

Czytaj obok >>


Ostatni tydzień:

 • 27 listopada 2014 (Czwartek)
 • 26 listopada 2014 (Środa)
 • 25 listopada 2014 (Wtorek)
 • 24 listopada 2014 (Poniedziałek)
 • 23 listopada 2014 (Niedziela)
 • 22 listopada 2014 (Sobota)
 • 21 listopada 2014 (Piątek)

 • Pełne archiwum:

 • Pełne, bezpłatne archiwum wszystkich artykułów


 • Wiadomość

  Tenis pod dachem. Trwa budowa kortów

  Kolejny sezon tenisowy w Krośnie ma szansę rozpocząć się wcześniej niż zwykle. Miłośnicy tej dyscypliny sportu nie będą bowiem musieli czekać do wiosny - będą mogli grać w każdych warunkach atmosferycznych na krytych kortach. Inwestycja powstaje na terenach MOSiR-u przy ul. Bursaki. Korty powinny być gotowe do końca stycznia.

  Budowa krytych krotów
  Budowa kortów już trwa, będą gotowe w ciągu dwóch miesięcy

  W styczniu br. informowaliśmy, że miasto zamierza wybudować kryte korty tenisowe. Wyłoniono wtedy firmę, która miała obiekt zaprojektować i postawić. Do końca października miało być wszystko gotowe. Tego terminu nie udało się dotrzymać, ale najważniejsze, że prace ruszyły i teraz są już mocno zaawansowane.

  Zgodnie z zapowiedzią, kompleks dwóch kortów tenisowych powstaje przy ul. Bursaki, na niezagospodarowanej działce między euroboiskiem a istniejącymi otwartymi kortami. Gotowa jest już konstrukcja hali.

  - Pokrycie hali wykonane będzie z powłoki dwuwarstwowej PCV, w środku będzie poduszka powietrzna. Do powierzchni między plandekami będzie wpompowywane powietrze z wnętrza hali, dzięki temu uniknie się przemarzania, od środka nie będzie żadnych kropli. Pawilon będzie ogrzewany – mówi Grzegorz Półchłopek, zastępca naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Krosna.

  Z zewnątrz korty będą miały wymiary 17m x 35m, będą wysokie na około 9 metrów. Nawierzchnia będzie z mączki syntetycznej, posiadającej certyfikat Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Dwa korty będą rozdzielone, tenisiści nie będą sobie wzajemnie przeszkadzać.

  Budowa krytych krotów
  Będzie można grać w tenisa bez względu na warunki atmosferyczne

  Obok kortów stanie budynek zaplecza o wymiarach 10m x 23m. - W budynku przewidujemy dwie szatnie dla zawodników, sanitariaty, pomieszczenie dla sędziów, małą salkę konferencyjną, pomieszczenia na kasę biletową, magazyn oraz kotłownię – wylicza Półchłopek.

  Korty najprawdopodobniej powstaną do końca stycznia. Pawilon nieco później, bo miasto dopiero rozpoczyna procedurę przetargową na wyłonienie wykonawcy. - Będziemy jednak chcieli uzyskać pozwolenia na użytkowanie kortów jeszcze przed wybudowaniem budynku zaplecza – zapowiada Grzegorz Półchłopek.

  Koszt inwestycji to 2,6 mln zł.

  Budowa krytych krotów
  Istniejące korty będą nieco większe

  Przy okazji budowy zadaszonych kortów zyskają także te stare, odkryte. Będą nieco przesunięte i rozbudowane. - Ich wymiary nie były zgodne z przepisami tenisowymi, teraz te korty będą większe. Mamy na to zarezerwowane środki w nowym roku – dodaje Półchłopek.

  Z nowej inwestycji cieszą się tenisiści. Marzyli o tym od dawna. - Zapóźnienie Krosna w tej materii jest bardzo duże, jesteśmy w szarym ogonie. W ościennych miastach jest co najmniej jeden kort kryty. Przez wiele lat w Krośnie tenis kulał – mówi Jerzy Kandefer z Klubu Tenisowego Return. Klub ten od początku istnienia, czyli od 2011 roku zajmuje się popularyzacją tenisa ziemnego, umożliwia szerokiej grupie dzieci pierwszy kontakt z tą dyscypliną sportu. Działa w ramach MOSiR-u.

  Budowa krytych krotów
  Z krytych kortów skorzystają też najmłodsi - to szansa dla szkółek tenisowych

  Kryte korty to szansa na rozwój tej działalności. - Dotąd szkolenie dzieciaków było trudne do zorganizowania, bo choć w mieście jest sporo miejsc, gdzie w sezonie zimowym można prowadzić zajęcia uzupełniające dla tenisa, to jednak elementy związane bezpośrednio z nauką uderzeń, odbić, oceniania lotu piłki czy rotacji są możliwe wyłącznie na korcie - dodaje Kandefer.

  Nowy obiekt wraz z istniejącymi już kortami stworzy kompleks, który da ponadto możliwość organizacji turniejów oraz obozów tenisowych.

  Zobacz też w archiwum portalu:
  Będą grać w tenisa nawet zimą (2014-01-10)

  (2014-11-27/16:26:41)
  (red.), fot. Damian Krzanowski, (return.krosno.pl, um)

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować materiały artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumFotoblogPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej