Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(3977)
Foto
(17141)
Firmy
(137)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(834)
Czateria
(34)
Opinie
(475584)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości

2015-09-03

Płot budowy zagrodził parking. Mieszkańcy oburzeni

W sierpniu na prywatnej działce przy ul. Wojska Polskiego rozpoczęto przygotowania do budowy. Płot, którym ją otoczono, zagrodził też cześć przyległego do posesji parkingu. Oburzyło to okolicznych mieszkańców, ale firma budowlana stwierdziła, że ich pretensje są bezpodstawne, bo parking również należy do inwestora. To nie do końca prawda.

Czytaj obok >>


Ostatni tydzień:

 • 3 września 2015 (Czwartek)
 • 2 września 2015 (Środa)
 • 1 września 2015 (Wtorek)
 • 31 sierpnia 2015 (Poniedziałek)
 • 30 sierpnia 2015 (Niedziela)
 • 29 sierpnia 2015 (Sobota)
 • 28 sierpnia 2015 (Piątek)

 • Pełne archiwum:

 • Pełne, bezpłatne archiwum wszystkich artykułów


 • Wiadomość

  Płot budowy zagrodził parking. Mieszkańcy oburzeni

  W sierpniu na prywatnej działce przy ul. Wojska Polskiego rozpoczęto przygotowania do budowy. Płot, którym ją otoczono, zagrodził też cześć przyległego do posesji parkingu. Oburzyło to okolicznych mieszkańców, ale firma budowlana stwierdziła, że ich pretensje są bezpodstawne, bo parking również należy do inwestora. To nie do końca prawda.

  Budowa
  Zdaniem mieszkańców bloku przy ul. Wojska Polskiego 38, prywatny inwestor, montując ogrodzenie wokół swojej działki, pozwolił sobie na zbyt dużo

  Tuż przed skrzyżowaniem ul. Wojska Polskiego z ul. Bohaterów Westerplatte przez wiele lat stał niezamieszkały dom. Teren kupiła prywatna osoba, która na wiosnę rozebrała budynek, a w sierpniu rozpoczęła przygotowania do inwestycji. Na początek działkę otoczono płotem. Jedna z jego ścian podzieliła przylegający do posesji parking, pozbawiając mieszkańców pobliskiego bloku sporej części miejsc parkingowych.

  W drugiej połowie sierpnia upomniała się o nie pani Justyna, mieszkanka bloku. - Przebieg płotu wzbudził moje wątpliwości. Sprawdziłam mapki geodezyjne dostępne w internecie i, według mnie, inwestor wszedł na działkę, która nie należy do niego - napisała. - Skutek jest taki - kontynuowała czytelniczka - że zabrał nam prawie pół parkingu, który i tak nie jest zbyt duży i już wcześniej trudno było znaleźć na nim miejsce. Teraz jest jeszcze gorzej.

  Pytaniami o przebieg ogrodzenia firma budowlana nie była zaskoczona. - Do nas także przychodzą mieszkańcy i żalą się z tego powodu - usłyszeliśmy. - Ale ich pretensje są bezpodstawne. Inwestor kupił od gminy działkę, na której znajduje się parking. Chciał jednak pójść mieszkańcom na rękę i nie zdecydował się na ogrodzenie jej w całości, dlatego zajęliśmy tylko tyle, ile potrzebujemy na prowadzenie budowy.

  Budowa
  Płot zagrodził mniej więcej połowę parkingu

  Dowiedzieliśmy się również, że na ogrodzonym terenie planowana jest budowa piętrowego pawilonu: na dole przestrzeń handlowa, na górze gabinety lekarskie, zaś przed nim - parking, z którego mieszkańcy będą mogli korzystać.

  Wydawało się, że sprawa jest zamknięta: skoro inwestor kupił parking, to mieszkańcy muszą się pogodzić z tym, że może z nim zrobić, co zechce.

  Tylko że inwestor wcale parkingu nie kupił. - Po sprawdzeniu w terenie i ustaleniu stanu faktycznego, potwierdziły się sygnały od mieszkańców - poinformował Wydział Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami UM w Krośnie. - Ten teren został wydzierżawiony inwestorowi na 10 lat, na cele postojowe i parkingowe o charakterze ogólnodostępnym, ale bez możliwości ogrodzenia.

  Budowa
  Miejsc parkingowych jest mniej, więc mieszkańcy bloku radzą sobie jak mogą

  Urzędnicy uzgodnili telefonicznie z dzierżawcą, że najpóźniej do 26 sierpnia teren parkingu zostanie odgrodzony, a płot przesunięty na granicę działki.

  Do dzisiaj nie został. Mieszkańcy bloku mówią, że od ponad tygodnia na ogrodzonym terenie nie pojawiły się żadne osoby.

  - Pierwsze wezwanie było ustne. Nie przyniosło skutku, więc we wtorek (1.09) wysłaliśmy do inwestora wezwanie pisemne, zobowiązujące go do natychmiastowego odgrodzenia terenu parkingu, pod rygorem rozwiązania umowy dzierżawy. Czekamy na reakcję - komentuje Krzysztof Wilk, naczelnik wydziału. Zapewnia, że urząd będzie konsekwentny i doprowadzi do demontażu płotu na spornym odcinku.

  (2015-09-03/11:49:12)
  (DI), fot. (archiwum, DI)

  REKLAMA

  Komentarze do artykułu:

  Zaloguj się, aby komentować artykuły.  Wyszukiwarka

  REKLAMA  Partnerzy
  portalu:
  Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
  Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
  Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
  Krosno  | O mieścieSamorząd
  Internet  | Katalog lokalnych stron
  Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
  Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
  Kupuj:  | Bilety
  Archiwum wydarzeń 
  specjalnych
   
  | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

  Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
  Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
  Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

  Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej